„Santaka“ / Vasario 16-ąją – dviguba šventė Paežeriuose / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Istorijos mokytoja ir muziejaus įkūrėja Lionė Kraulėdienė į renginį atvykusiems svečiams pristatė sukauptus eksponatus.

Vidos KILNIENĖS nuotr.


Vasario 16-ąją – dviguba šventė Paežeriuose


Šiemet ši diena Paežerių bendruomenei tapo dviguba švente. Buvo paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena, įvyko į atnaujintas bendruomenės patalpas perkelto Paežerių mokyklos muziejaus atidarymas.

Šventėje dalyvavo daug paežeriečių, buvusių mokyklos mokinių, svečių iš Kauno, Marijampolės ir Vilkaviškio. Renginys prasidėjo mokyklos muziejuje visiems darniai sugiedojus mūsų kraštiečio Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.

Muziejaus atidarymo proga prisiminimais pasidalino buvusi mokyklos direktorė Vida Petkevičienė. Paežerietė paminėjo, jog muziejus gyvuoja jau 26 metus. Jį įkurti pasirinktas labai geras laikas – 1997-ieji, kai buvo švenčiamas Lietuvos mokyklos 600 metų jubiliejus. Simboliška, kad anuomet muziejaus atidaryme juostelę perkirpo pats garbingiausias mūsų krašto žmogus – mokytojas Stasys Ankevičius, savo dovanotais eksponatais papildęs ekspoziciją.

Muziejaus įkūrėja, istorijos mokytoja Lionė Kraulėdienė su didžiule meile pristatė eksponatus, pasakojo jų atsiradimo istorijas, priminė apie įžymių kraštiečių veiklas. Visus labai sudomino istorija apie Paežerių valsčiaus pradinės mokyklos susikūrimą, joje dirbusius mokytojus ir pradžiamokslį gavusius Lietuvos šviesuolius: V. Kudirką, Petrą Rimšą, Antaną Kriščiukatį-Aišbę ir kitus. Klausytum ir klausytum L. Kraulėdienės, kaip anuomet mokytojo S. Ankevičiaus pasakojimų V. Kudirkos klėtelėje... Pedagogė nuoširdžiai pasidžiaugė, kad Paežerių kaimo bendruomenė tęsia muziejaus gyvenimą.



Kaunietis gydytojas Antanas Vizgirda, kuris labai daug prisidėjo prie V. Kudirkos ir jo artimųjų atminimo Paežeriuose išsaugojimo, pasidalino malonia naujiena, kad dedamos visos pastangos ir dar yra vilties atkurti galimybę V. Kudirkos klėtelėje lankytis visiems istorija besidomintiems žmonėms.

Šventę papuošė buvusių mokyklos mokinių pasirodymas. Visus sužavėjo Muzikos akademijos studentės Gabijos Kriščiukaitytės nuostabiu balsu atliktos dainos bei mokinių Karolinos ir Alicijos skaitomos eilės apie Tėvynę. Įdomiai savo kūrybą pristatė marijampolietis literatas Romas Ivanauskas.

Renginio metu Algimantas Ankevičius, mokytojo S. Ankevičiaus sūnus, papasakojo įdomų faktą, kad prieš 41 metus Vasario 16-ąją prie Paežerių bažnytėlės paslapčia buvos iškelta Lietuvos trispalvė. Jis pradėjo diskusiją, kas yra tikrasis patriotas. Gižų ir Paežerių parapijų klebonas Virginijus Vaitkus pasidžiaugė, kad Paežeriai nuo seno puoselėja tautiškumo ir patriotizmo tradicijas.

V. Petkevičienė į šventę atsinešė daugybę pačios pagamintų trispalvių gėlių ir jas padovanojo muziejui bei renginio svečiams.

Dviguba mūsų šventė toliau tęsėsi bendruomenės namuose, šiltai bendraujant prie vaišių stalo ir dainuojant lietuviškas dainas.





Vilma DAMIDAVIČIENĖ



Publikuota: 2023-02-28 10:35:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai