„Santaka“ / Geroji praktika Alytuje: kol tėvai – renginiuose, vaikai prižiūrimi nemokamai / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Geroji praktika Alytuje: kol tėvai – renginiuose, vaikai prižiūrimi nemokamai


Alytaus kultūros centre 2021 metais įsteigta vaikų kultūros studija–priežiūros kambarys „Kultūriukas“ vertinamas kaip vienas iš gerosios praktikos pavyzdžių, palengvinančių mažamečius vaikus auginančių tėvų naštą.

Šios paslaugos nauda Alytaus bendruomenei atsispindi ir neseniai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos paskelbtame savivaldybių lyčių lygybės žemėlapyje, kurio vienas iš tikslų – padėti savivaldybėms keistis gerąja patirtimi.

„Kultūriukas“ užtikrina kvalifikuotą vaikų priežiūrą vakarais, kol tėvai lankosi Alytaus kultūros centro spektakliuose ir kituose renginiuose.

„Ne visų renginių turinys tinka mažiesiems žiūrovams, be to, ne visos šeimos turi kam palikti prižiūrėti vaikus, kol tėvai – renginyje. „Kultūriuko“ studijos aplinka draugiška vaikams, čia pilna įvairių užduotėlių, žaidimų, žaislų, su vaikais bendrauja ir veiklas jiems siūlo prižiūrintis asmuo. Žmonės patenkinti, nes tai jiems papildomai nekainuoja ir suteikia didesnes galimybes planuotis vakarinį laiką bei lankytis kultūriniuose renginiuose, o tai ir yra vienas mūsų pagrindinių tikslų – suteikti bendruomenei geresnes galimybes dalyvauti kultūriniame miesto gyvenime“, pasakoja Alytaus kultūros centro direktorė Kristina Daugelevičienė.



Vaikų priežiūros paslauga teikiama pagal poreikį, sulaukus į renginius norinčių atvykti tėvų/globėjų kreipimosi. Vienu metu čia priimama prižiūrėti iki 10 vaikų.

„Sulaukę užklausos iš mažamečius vaikus turinčių tėvų, organizuojame tokią paslaugą – samdome kvalifikuotus specialistus, t.y. aukles. Poreikis nėra toks didelis, koks būtų didmiesčiuose su dideliais atstumais ir vakariniais kamščiais, nes Alytus yra palyginti mažas, kompaktiškas ir patogus miestas – žmonės randa ir kur kitur palikti vaikus priežiūrai, pas senelius. Bet vis tiek džiaugiamės, kad ši paslauga palengvina žmonių gyvenimą ir didina renginių lankomumą“, sako K. Daugelevičienė.

Pasak jos, Alytaus miesto savivaldybei ši paslauga papildomai nekainuoja. „Tai mūsų pačių papildoma investicija, nes norime paskatinti žmones daugiau lankytis kultūros renginiuose. Centre dirba kūrybingi žmonės ir nuolat mąstome, kaip centrą geriau pritaikyti alytiškiams“, sako Alytaus kultūros centro direktorė.

Pernai kurį laiką Alytaus kultūros centras buvo paverstas pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo centru, šiuo metu centras atnaujinamas, po kurio laukia dar vienas pagerinimas.



„Atnaujindami „Kultūriuką“, jo aplinką pritaikysime ir vaikučiams, turintiems autizmo spektro sutrikimą. Jau konsultavomės su šios srities specialistais – kaip geriausia pritaikyti aplinką šiems vaikams, kaip daiktai turi būti pastatyti ir pan.“, į ateitį žiūri K. Daugelevičienė.

Dažniausiai vaikai „Kultūriuke“ praleidžia iki 2 valandų – tiek, kiek trunka renginys. Daugiau tokių pavyzdžių šalyje nėra žinoma.

Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Diskriminacijos prevencijos ir komunikacijos grupės specialistės Miglė Kolinytės, tokios paslaugos gali veikti kaip priemonė siekiant didesnės lyčių lygybės.

„Europos lyčių lygybės instituto duomenys atskleidžia, kad vaikų priežiūra daug dažniau krinta ant mamų pečių. Akivaizdu, kad su tuo susijusių paslaugų prieinamumas gali padėti. Mūsų tarnybos atlikti kokybiniai tyrimai rodo, kad valandinės vaikų priežiūros paslaugos itin sumažintų mažamečius vaikus auginančių mamų kaltės jausmą, suteiktų daugiau poilsio, leistų skirti dėmesio asmeniniams pomėgiams ir poilsiui – visa tai daro teigiamą poveikį vaikus auginančių žmonių fizinei ir psichinei sveikatai“, sako M. Kolinytė.



Daugiau informacijos apie tai, kaip palengvinti mažamečius vaikus auginančių tėvų naštą ir užtikrinti lyčių lygybę kasdienybėje skaitykite naujoje Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos sukurtoje platformoje Lygiadieniai.lt.







Publikuota: 2023-03-23 09:46:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai