„Santaka“ / Nuotaikinga protų mankšta išjudino ir senjorų komandas, ir sirgalius / Kito link

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kito link

Dalinkitės:  


Protų mūšis – puiki bendrystės ir edukacijos forma.

Birutės NENĖNIENĖS nuotr.


Nuotaikinga protų mankšta išjudino ir senjorų komandas, ir sirgalius


„Buvo įdomu, nesunku, linksma. Mylime mes tokias protų mankštas, nes tai – ne mūšis. Tai – puiki bendrystės ir edukacijos forma“, – taip Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto surengtą protmūšį apibendrino viena jo dalyvė.

Iš tikro, protmūšiai labai mėgstama universiteto lankytojų veikla. Kiekvienais mokslo metais jų surengiama bent po porą. Susiburia visų devynių fakultetų komandos, gausiai suplūsta sirgaliai. Tokios buvo ir šios varžytuvės.

Kadangi tema „Minėjimai ir sukaktys 2023 m.“ buvo žinoma iš anksto, galėjai suprasti, kad komandų nariai nepatingėjo pavartyti atitinkamus informacijos šaltinius ir atnaujinti savo žinias, kai ką netgi susikonspektuoti.

Šiemet turime bent dvidešimt progų, kurioms paminėti, atminti Seimas yra paskyręs 2023-iuosius. Tai – Vilniaus ir Gedimino laiškų metai, Klaipėdos krašto metai, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą, Aukštaitijos ir Dzūkijos, Miko Petrausko atmintini metai ir t. t.

Tad protmūšį rengusi Trečiojo amžiaus universiteto vadovė Dalytė Šileikienė ir klausimus paruošė proginius. Pavyzdžiui, kam kunigaikštis Gediminas siuntė savo laiškus ir kokia kalba jie buvo parašyti? Kiek laiko prancūzai šeimininkavo Klaipėdos krašte ir kuriais metais Lietuva jį atsiėmė? Kuriame regione yra Lietuvos žemėlapio kontūrų formos Apvalaso ežeras? Kaip vadinasi Aukštaitijos miestelis, kuriame stovi aukščiausia mūsų šalyje akmeninė bažnyčia? To miestelio pavadinimą perskaitę iš kito galo sužinome Lietuvoje gyvenančio plėšraus paukščio vardą.



Klausimų būta ir sudėtingesnių, ir paprastesnių. Juos paįvairino populiariosios žodžių grandinėlės, skirtos ir komandoms, ir žiūrovams. Pakeisdami po raidę sudėliokite vieną iš jų: dzūkų mėgstamas javas – mėsos kepimo krosnelė – šventoji taurė – moneta.

Per atokvėpio valandėlę protmūšio dalyviams dainavo ir senovinius nutikimus pasakojo Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblio „Sūduviai“ nariai.

Renginio pradžioje apsilankęs rajono meras Algirdas Neiberka dar kartą pasidžiaugė Trečiojo amžiaus universiteto veikla, kuri žiniomis praturtina senjorų gyvenimą, suteikia plačias galimybes saviraiškai, paįvairina laisvalaikį, praskaidrina nuotaiką. „Ir toliau išlikite tokie aktyvūs ir siekiantys žinių“, – universiteto lankytojams linkėjo meras.

Kovo mėnesio universiteto veiklos plane yra ne viena proga tam žinių poreikiui patenkinti. Tai ir paskaitos apie ilgaamžiškumo paslaptis, želdinių priežiūrą, prekybą žmonėmis, Raudonojo Kryžiaus veiklas, ir įspūdžiai bei gyvenimiškoji patirtis iš laiko, praleisto Afrikoje bei Tailande, ir išvykos į Kauną bei Šakių baseiną, kt.



Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto inf.



Publikuota: 2023-03-24 09:55:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai