„Santaka“ / Raumenų skausmas – kaip padėti savo kūnui? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Raumenų skausmas – kaip padėti savo kūnui?


Beveik visiems kartais skauda raumenis. Raumenų skausmas gali apimti nedidelį plotą arba visą kūną, nuo lengvo iki nepakeliamo. Raumenų skausmo sunku išvengti, atsižvelgiant į tai, kad žmogaus kūne yra daugiau nei 600 raumenų. Nors dauguma raumenų skausmų praeina savaime per trumpą laiką, kartais šis nemalonumas gali trukti mėnesius. Jis gali išsivystyti beveik bet kurioje kūno vietoje, įskaitant kaklą, nugarą, kojas ir net rankas.

Šiame straipsnyje aptarsime kaip padėti savo kūnui, jei jus užklupo raumenų skausmas ir kaip nuo jo apsisaugoti sekantį kartą.

Kaip atsiranda raumenų skausmas?

Viena pagrindinių priežasčių, dėl ko gali pradėti skaudėti raumenis yra fizinis krūvis. Raumenų skausmas po fizinio krūvio yra labai dažnas reiškinys sportuojantiems žmonėms. Raumenų skausmas po sporto gali atsirasti dėl pieno rūgšties kaupimosi, kuris atsiranda dėl to, kad organizmas nesugeba greitai pašalinti fizinio aktyvumo metu susidariusių atliekų. Taip pat gali atsirasti dėl raumenų nuovargio, kai raumenys yra pervargę ir sunkiai reaguoja į stimuliaciją. Be to, raumenų skausmas po fizinio krūvio gali atsirasti dėl raumenų pažeidimų ar plyšimų, atsiradusių per daug išsitempus ar per stipriai spaudžiant fizinio aktyvumo metu. Galiausiai raumenų skausmas gali pasireikšti ir dėl dehidratacijos. Skausmas yra signalas, kad organizme nepakanka skysčių. Raumenis gali sutraukti mėšlungis, jie gali tapti sustingę ir skausmingi. Nepriklausomai nuo priežasties, raumenų skausmo po sporto ir fizinio krūvio nereikėtų vertinti lengvabūdiškai, nes negydomas jis gali tapti rimtesne trauma.



Kaip palengvinti raumenų skausmą?

Raumenų skausmas gali būti labai nemalonus ir varžantis. Laimei, yra daugybė būdų, kaip sumažinti raumenų skausmą. Vienas iš būdų – didinti bendrą kūno raumenų apimtį. Tai galima padaryti atliekant paprastus pratimus, tokius kaip tempimas, lengvas bėgimas ir jėgos treniruotės su svoriais. Be to, šiltos vonios ar dušai gali sumažinti skausmą ir pagerinti raumenų kraujotaką. Šaltų arba karštų kompresų dėjimas ant pažeistos vietos taip pat gali padėti sumažinti uždegimą ir suteikti raminamąjį poveikį. Galiausiai raumenų masažas gali padėti pagerinti kraujotaką ir atpalaiduoti įtemptą vietą. Taikydami šias strategijas galite veiksmingai sumažinti raumenų skausmą ir atgauti kūno lankstumą.

Skausmas, maudimas, spazmai – apie kokių medžiagų trūkumą organizme mums pasakoja raumenys?

Viso kūno raumenų skausmas gali būti esminių medžiagų trūkumo organizme požymis. Skausmas, skausmingumas ir mėšlungis paprastai yra pirmieji požymiai, kad kažkas negerai ir kad raumenys bando mums pasakyti, jog į kažką reikia atkreipti dėmesį. Šių simptomų buvimas rodo, kad mūsų organizme gali trūkti elektrolitų, mineralų ar kitų maistinių medžiagų, kad jis tinkamai funkcionuotų. Šių medžiagų trūkumas sukelia raumenų nuovargį, didesnį pažeidžiamumą traumoms ir net raumenų spazmus. Norint užtikrinti, kad mūsų raumenys ir toliau tinkamai veiktų, svarbu atkreipti dėmesį į savo mitybą ir įsitikinti, kad vartojame visus būtinus vitaminus ir mineralus. Taip elgdamiesi galėsime užkirsti kelią bet kokiam raumenų skausmui ar skausmingumui ateityje.



Ar vėsinamieji ir intensyviai šildantys tepalai yra naudingi kovojant su raumenų skausmu?

Vėsinantys ir intensyviai šildantys tepalai gali būti labai naudingi raumenų skausmui malšinti. Pavyzdžiui, jei jums užėjo nugaros raumenų skausmas, tepalas padeda tikslingai veikti skausmo vietas. Šaldymo pojūtis padeda sumažinti uždegimą ir sumažinti diskomfortą, o šildomasis tepalas padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis, todėl gali sumažėti sustingimas ir palengvėti skausmas. Be to, šiuose tepaluose dažnai būna natūralių ingredientų, pavyzdžiui, mentolio ar kapsaicino, kurie, kaip žinoma, palengvina raumenų skausmus. Be to, jie taip pat padeda pagerinti kraujotaką toje srityje, o tai dar labiau padeda sumažinti skausmą ir patinimą.

Raumenų skausmas tikrai gali būti labai nemalonus pojūtis, ypatingai, jei nėra gydomas. Kad sau padėtumėte, apsilankykite www.gudruciovaistine.lt ir įsigykite raumenų skausmą malšinančius tepalus jau šiandien.



Publikuota: 2023-03-27 10:21:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai