„Santaka“ / Ką reikia žinoti apie sveikatos draudimo garantijas gyvenantiems Europos šalyse? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Ką reikia žinoti apie sveikatos draudimo garantijas gyvenantiems Europos šalyse?


Europos Sąjungos, Lichtenšteino, Islandijos, Norvegijos, Šveicarijos Konfederacijos bei Jungtinės Karalystės apdraustieji turi galimybę pasinaudoti savo sveikatos draudimo garantijomis lankydamiesi kitoje Europos šalyje. Kokios jos?

Verta turėti Europos sveikatos draudimo kortelę

Lietuviai, gyvenantys ir dirbantys kitoje Europos šalyje, kurie yra apdrausti socialiniu draudimu vienoje iš šių šalių, planuodami laikinai nuvykti į kitą Europos šalį, pavyzdžiui, Lietuvą, išvykdami turėtų nepamiršti pasirūpinti ir gauti draudimą, patvirtinantį dokumentą – Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) arba sertifikatą, laikinai pakeičiantį šią kortelę, kuriuos išduos tos Europos šalies, kurioje asmuo yra draustas, kompetentinga įstaiga.

„Turint šią kortelę ar sertifikatą, prireikus būtinosios medicinos pagalbos, išlaidas visiškai arba iš dalies apmokės kortelę ar sertifikatą išdavusios šalies kompetentinga įstaiga. Todėl Europos šalyse ūmiai susirgę ar patyrę traumą apdraustieji užsienio lietuviai gali būti tikri, kad pateikus šią kortelę gydymo įstaigoje medicinos pagalba bus suteikta pagal gydymo šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už būtinosios medicinos pagalbos paslaugas bus sumokėta tos šalies nustatyta tvarka ir įkainiais“, – pabrėžia Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Aušra Kačinskaitė.



Teisė į tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimą

Europos Sąjungos (ES) šalių bei Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos apdraustieji taip pat turi teisę gauti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugas kitoje šalyje, pavyzdžiui, Lietuvoje. Pacientai patys gali rinktis gydymo įstaigą, – tiek privačią, tiek viešąją, o gautų paslaugų išlaidas apmokėti savo lėšomis. Dėl šių išlaidų kompensavimo, šie žmonės turi galimybę kreiptis į šalies, kurioje yra apdrausti socialiniu draudimu, kompetentingą įstaigą.

„Svarbu prisiminti, kad šalys yra pasirinkusios skirtingus tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo būdus. Dėl šios priežasties kiekvienam planuojančiam vykti gydytis ar tirtis į kitą valstybę, prieš tai pirmiausia rekomenduojame pasidomėti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo tvarka toje šalyje, kurioje yra apdraustas“, – informuoja A. Kačinskaitė.

Pavyzdžiui, yra šalių, kurios reikalauja, kad prieš išvykdamas gauti sveikatos priežiūros paslaugų į užsienį, apdraustasis gautų savo kompetentingos socialinio draudimo įstaigos leidimą, nes kitaip gali būti atsisakyta kompensuoti jo išlaidas tarpvalstybinei sveikatos priežiūrai.



Visą informaciją susijusią su tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugomis, sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo tvarka, turi suteikti šalies, kurioje asmuo yra apdraustas, Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinis kontaktinis centras.

Kam ir kada išduodamas dokumentas S2?

Ligonių kasos primena, jei asmuo, atsižvelgiant į jo sveikatos būklę ir ligos eigą, yra siunčiamas gauti konkrečių planinio gydymo paslaugų į kitą šalį, prieš išvykdamas būtinai turi gauti šalies, kurioje yra draustas, kompetentingos įstaigos leidimą – dokumentą S2 arba E112 formos pažymą.

Asmenims, pateikusiems šį dokumentą ES šalių taip pat Islandijos, Norvegijos, Lichtenšteino Šveicarijos arba Jungtinės Karalystės gydymo įstaigai, sveikatos priežiūros paslaugos yra teikiamos nemokamai, o jų išlaidas apmoka leidimą (dokumentą S2 ar E112) išdavusi įstaiga pagal gydymo šalies teisės aktais nustatytus įkainius.



Publikuota: 2023-05-19 09:51:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai