„Santaka“ / Kviečia į etnokultūrines vasaros stovyklas / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Kviečia į etnokultūrines vasaros stovyklas


Etninės kultūros globos tarybos iniciatyva parengtas šių metų etnokultūrinių vasaros stovyklų sąrašas. Į jį įtrauktos vaikams, jaunimui arba suaugusiesiems skirtos stovyklos, kuriose rinksis mėgstantieji dainuoti liaudies dainas, šokti tradicinius šokius, užsiimti senaisiais amatais ar gilintis į kitas liaudies žinijos sritis.

Mažiausiai – Sūduvoje

Sūduvoje šiemet jau dvyliktą kartą organizuojama jaunimo vasaros stovykla „Laisvės kovų atmintis“. Šios stovyklos programoje – žygiai Lietuvos partizanų kovų vietomis Šakių krašte, naujausių tyrimų apie laisvės kovas pristatymas, susitikimas su filmo „Poetas“ autoriumi Vytautu V. Landsbergiu, muzikiniai vakarai prie laužo ir t. t.

Aukštaitijoje vaikus stovyklauti susipažįstant su protėvių kultūra kviečia Širvintų r. esantis Patyrimų muziejus „Vikingų kaimas“. Kūrybinės etnografinės stovyklos vaikų laukia ir Kaišiadorių r. įsikūrusioje etnografinėje sodyboje „Vėjų fėja“. Dūburio saloje (Zarasų r.) vyks šeimų etnokultūrinė Juodaragio stovykla, kurios programoje – pažintiniai žygiai, tradiciniai žaidimai, dailės ir muzikos pamokos, kino filmai etnokultūrionėmis temomis. Jonavos r. veikianti „Mitologinių būtybių laboratorija“ kviečia vaikus susipažinti su lietuvių mitologinėmis būtybėmis. Rokiškio r. esančiame Salų dvare vyks jaunimui skirta XX tarptautinė tradicinių šokių stovykla, kuri šiemet skiriama Aukštaitijos metams. O Kūrybinio kankliavimo stovykla laukia visų, prijaučiančiųjų tradiciniam kankliavimui.





Dzūkija ir Mažoji Lietuva

Dzūkija šiemet gali pasigirti tuo, kad čia vyks garsioji „Sidabro vainikėlio“ stovykla. Anksčiau ji būdavo skirta tik Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ nugalėtojams, o šiemet stovykla atvira visiems vaikams. Tai puiki galimybė susipažinti su įvairiausių liaudies meno sričių profesionalais ir perimti jų patirtį. Pažinti etninę kultūrą įsitraukiant į ūkiškus darbus ir kitas veiklas vaikus kviečia Ąžuolų pamaina stovyklų ir edukacijų erdvėje „Gervių lizdas“ (Trakų r.). Vaikai turės galimybę pamilti Dzūkijos tradicinę kultūrą ir Vilkiautinio kaime vyksiančioje stovykloje „Vaivorykštė“. O Varėnos r. įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Šilas“ kviečia prisiliesti prie dzūkiškų amatų ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

Vasaros stovyklose pažinti savitas Mažosios Lietuvos senąsias tradicijas vaikus kviečia Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras (Šilutės r.), Salos etnokultūros ir informacijos centras (Šilutės r.) ir Dovilų etninės kultūros centras (Klaipėdos r.). O Vilkyčiuose (Klaipėdos r.) visai netrukus vyks ypatinga šeimų stovykla – šiaudinių skulptūrų pleneras. Stovyklos dalyviai visi kartu kurs šiaudų skulptūras, kūrybą lydės paskaitos apie etninę kultūrą, dainų ir tradicinių šokių vakarai, koncertai. Stovyklą-plenerą užbaigs įspūdinga ugnies ir muzikos šventė.





Siūlo žemaičiai

Žemaitijoje kaip ir kasmet rengiama stovykla , , Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“. Ši Paršežerio stovyklavietėje (Šilalės r.) vykstanti stovykla sutraukia moksleiviško amžiaus jaunimą, besidomintį žemaičių tradiciniais šokiais, amatais ir kitomis tradicijomis. O štai kuršiškojoje Žemaitijos pusėje pirmą kartą rengiama patyriminio istorijos pažinimo stovykla „Kuršių genties pėdomis“.

Pažinti istoriją per patirtį kviečia Mosėdyje įsikūręs Kuršių genties istorijos muziejus. Atmintinų žirgo metų proga Žemaičių Naumiestyje įsikūręs Žemaičių etnokultūros centras rengia stovyklą vaikams „Žirgelį balnojau“. Skaudvilėje (Tauragės r.) rengiama stovykla vaikams, kur jie turės galimybę mokytis groti bandonija, basedle, žemaitiškomis kanklėmis ir daugybe kitų instrumentų. O žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursuose Kelmėje sužinoti etnomuzikavimo bei amatystės paslapčių siūloma ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Vilniaus vaikus į etnokultūrines stovyklas kviečia Vilniaus etninės kultūros centras. Kaune atostogauti su etnine kultūra siūlo Kauno tautinės kultūros centras.



Etnokultūrinių stovyklų sąrašą, kuriame pateikiama visa svarbiausia su stovyklomis susijusi informacija, galima rasti Etninės kultūros globos tarybos svetainėje www.ekgt.lt.

Visi etnokultūrinių stovyklų organizatoriai kviečiami siųsti informaciją apie stovyklas, dar neįtrauktas į sąrašą. Informacija laukiama info@ekgt.lt.



Etninės kultūros globos tarybos inf.



Publikuota: 2023-06-06 11:40:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai