Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32 Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56 Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Rašytoja Rebeka Una: svarbu, kad vaikai nebijotų skaityti. Edukacija su Rebeka Una pagal jos knygą „Atjunk“
Susitikti su 7-8 klasių mokiniais Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje pakvietėme rašytoją Rebeką Uną, Lietuvos rašytojų sąjungos narę, vieną įdomiausių vaikams ir jaunimui kuriančių šiuolaikinių Lietuvos autorių. |
Rebeka Una yra išleidusi 11 knygų vaikams ir jaunimui. Jai svarbu, kad vaikai nebijotų skaityti, o dar svarbiau, kad drįstų būti gyvi, gyventi ir kurti patys.
Atvykusi viešnia moksleiviams pristatė savo knygą „Atjunk“, kuri 2015 m. buvo išrinkta Metų knyga paaugliams, apdovanota Prano Mašioto premija, taip pat tapo leidyklos „Alma littera“ tais pačiais metais organizuoto pirmojo Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nominante.
R. Unos parašyta knyga „Atjunk“ pasakoja apie tai, kuo galime virsti netolimoje ateityje: gyventi steriliai išvalytame pasaulyje, kuriame nelikę pojūčių nei jausmų, kur daiktai, spalvos, kvapai, taip pat santykiai ir bendravimas yra perkelti į visų naudojamą virtualią sistemą.
Pristačiusi savo kūrinį autorė pakvietė mokinius į edukaciją „Ateities pasaulio kūrimas“. Dalyviai grupelėmis dideliuose popieriaus lapuose kūrė ateities pasaulį pagal temas: ateities paauglio dienotvarkė, bendravimas (draugai, mokykla, tėvai), kambarys ir maistas, ateities ir dabarties technologijos, jausmai (gedulas, mirtis, draugystė), o vėliau savo darbus pristatė draugams, juos aptarė, diskutavo, dalijosi mintimis.
Esame dėkingi rašytojai už įdomų susitikimą su paaugliais, už padovanotas bibliotekai knygas, džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu ir užmegzta draugyste su Pilviškių „Santakos“ gimnazijos bei Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendruomenėmis.
Susitikimas su rašytoja R. Una – tai Vilkaviškio viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto „Lietuvių autoriai paaugliams“, kurį finansuoja Vilkaviškio rajono savivaldybė, dalis.
Alvina RADŽVILIENĖ
Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Publikuota: 2023-06-19 11:22:11
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Sušalusią kartvelų delegaciją šildė vilkaviškiečių svetingumas * VMVT specialistai tyrimo neatliko dėl... blogai nurodyto adreso * Atidarė sveikatos ir grožio namus Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|