„Santaka“ / Verslo idėja gimė iš meilės šunims

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-07-31 17:26

Dalinkitės:  


Šunų kirpėja Ema Kružintaitytė kasdien pagražina po kelis keturkojus.

Asmeninio albumo nuotr.


Verslo idėja gimė iš meilės šunims

Toma BIRŠTONĖ


Atrodo, jog kirpyklų ir grožio salonų Vilkaviškyje yra nemažai, bet ta, kurią atidarė Ema Kružintaitytė, – išskirtinė. Čia kerpami ne žmonės, o ištikimiausi jų draugai – šunys.



Mokosi nuolat

Pasiteiravus, kaip kilo mintis atidaryti kirpyklą šunims, E. Kružintaitytė teigė, jog visą gyvenimą labai mylėjo gyvūnus, o šunis – ypač. Todėl prieš porą metų mergina nusprendė mokytis šunų kirpimo paslapčių.

Ema baigė kelių savaičių mokymus ir pradžioje keturkojus gražino Marijampolėje. Rudenį grįžo į gimtąjį Vilkaviškį ir čia atidarė kirpyklą „Bima“. Tokį pavadinimą pasufleravo jos pačios augintinė – Havanos bišonų veislės kalytė Bima.

Kelių savaičių kirpimo kursuose Ema mokėsi ne tik teorijos. Seminaruose buvo praktiškai mokoma, kaip šunį iššukuoti, maudyti, taisyklingai naudotis kirpimo įrankiais. Ema nuolat atnaujina žinias, lanko įvairius mokymus, tobulina praktinius įgūdžius. Merginos darbas reikalauja ir nemažai psichologinių žinių, nes per vizitus ne visi augintiniai būna nusiteikę draugiškai.



Planuoja išsikelti

Baigusi kursus ir gavusi kvalifikaciją liudijantį pažymėjimą E. Kružintaitytė įsigijo verslo liudijimą, sukūrė socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Šunų kirpykla Bima“. Mergina išsinuomojo mieste patalpas, jas susiremontavo, nusipirko kirpimo stalelį, specialią vonią, skirtą maudyti šunis, įvairių įrankių, kosmetikos priemonių. Kirpėja greitai sulaukė pirmųjų klientų.



Nuolatiniai „Bimos“ lankytojai jau žino, kad už kelių mėnesių specialistė planuoja įsikelti į naujas patalpas S. Daukanto gatvėje.

Mergina kirpykloje stengiasi dirbti kasdien, tačiau tai pavyksta ne visada, nes ji dar turi ir samdomą darbą. Vis dėlto net grįžusi iš pagrindinės savo darbovietės ji išgražina po vieną, kartais ir du keturkojus.



Reikia pratinti nuo mažens

Pasak pašnekovės, kirpykloje besilankantys šunys būna įvairių charakterių. Vieni – gerai nusiteikę, iš karto šoka į glėbį, o kitus tenka nuraminti, glostyti. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai šunys būna agresyvūs. Nors Ema stengiasi nedirbti su agresyviais šunimis, tačiau yra pasitaikę atvejų, kai ji negalėjo baigti grožio procedūros, ir šeimininkui teko grąžinti taip ir nebaigtą kirpti augintinį.

„Rekomenduoju šunis nuo mažens pratinti prie kirpyklos. Pirmasis vizitas turėtų įvykti kuo anksčiau, nes iš pirmo karto ne visiems pavyksta apsikirpti. Kai kurie augintiniai būna tik išmaudomi ir išdžiovinami, kitus tenka ilgai pratinti prie šukavimo“, – pasakojo E. Kružintaitytė.

Kai kirpykloje šuo apsilanko pirmą kartą, Ema prašo šeimininkų pabūti, kol ji gražins keturkojį. Tuomet augintinis patiria mažiau streso.



Daug dėmesio šukavimui ir džiovinimui

Kad šuo būtų gražus, jį reikia nuolat rūpestingai prižiūrėti, o tai nėra lengva. Ilgaplaukiai šunys greitai susivelia, todėl Ema akcentuoja ir tai, kad būtina įdėti nemažai darbo patiems šeimininkams. Šunis reikia kelis kartus per savaitę šukuoti, maudyti, negalima gąsdinti su plaukų džiovintuvu. Laikantis rutinos procedūros kirpykloje augintiniams nebus tokios baugios.

Ema teigė, kad šukavimas ir džiovinimas – vieni pagrindinių šuns kailio priežiūros veiksmų. Kirpėja pabrėžė, jog tam reikia skirti pakankamai laiko.

„Nesakau, kad reikia šunį atvesti tobulai iššukuotą, tačiau jeigu jūs nešukuosite, o viską paliksite kirpėjai, augintiniui nuo to nebus geriau“, – teigė E. Kružintaitytė.



Užtrunka kelias valandas

Dažniausiai į Emą Kružintaitytę kreipiasi pudelių, Maltos bišonų, Jorkšyro terjerų, Berno zenenhundų savininkai. Pradžioje kirpėja keturkojus gerai iššukuoja, nukerpa nagus, išvalo ausis, išmaudo su specialiomis priemonėmis, išdžiovina ir jau tada ima į rankas kirpti skirtus įrankius.

Kiekvienai kūno daliai apkirpti specialistė naudoja skirtingus įrankius. Pavyzdžiui, dailindama gyvūno pėdutes ji naudoja specialų trimerį, kūnelį kerpa su mašinėle, o žirklėmis gražina kojas, snukutį.



„Jeigu prižiūrėdami augintinį šeimininkai laikosi higienos ir rutinos, nedidelius šunis apkerpu maždaug per pusantros – dvi valandas. O ilgiausiai esu užtrukusi, kai kirpau du juoduosius rusų terjerus. Gražindama šiuos keturkojus užtrukau visą dieną. Kiekvienam skyriau maždaug po keturias valandas“, – pasakojo E. Kružintaitytė.



Mėgsta išpuošti

Dauguma Emos klientų – vietiniai. Jie gyvena Vilkaviškyje, Kybartuose, Pilviškiuose, Marijampolėje, vienas kitas atvyksta iš Kauno ir Vilniaus. Dažniausiai kiekvienas šuo kerpamas pagal standartinį modelį, tačiau pasitaiko atvejų, kai patys šeimininkai diktuoja madas.

„Kursuose mus supažindina su keliomis kirpimo technikomis, kurios pritaikytos skirtingoms šunų veislėms. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai šeimininkai socialiniuose tinkluose prisižiūri įvairių kirpimų ir prašo manęs taip apkirpti jų augintinį“, – pasakojo E. Kružintaitytė.

Pasak pašnekovės, jos gražinami keturkojai dažnai puošiami blizgučiais, kristalais. Kai kurie žmonės prašo augintinius papuošti laikinomis tatuiruotėmis. Tokią atlikti reikalingas trafaretas ir specialūs dažai. Dabar labai madingas ir vadinamasis kirpimas eglute. Juo dažniausiai puošiami Jorkšyro terjerai.

Šunų kirpėja turi pakankamai daug klientų, todėl ji rekomenduoja iš anksto planuotis vizitus, nes kai kada tenka palaukti net 2–3 savaites.

Ar ateityje pasiners vien tik į šį verslą, vilkaviškietė prognozuoti nesiryžta. Vis dėlto E. Kružintaitytė turi dar ne vieną idėją, susijusią su keturkojų globa ir rūpyba.

Sausas šunų maistas



Galerija: prieš ir po




Publikuota: 2023-07-31 17:26:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Motinos dieną jauna šeima pasitinka su triguba laime
* Kraštiečiai užsienyje: „Nenukirskime medžiui šaknų“
* Savaime gimstančios kolekcijos vilkaviškietei kelia azartą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai