„Santaka“ / Vilkaviškiečiai – Europos čempionato vicečempionai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-08-17 16:40

Dalinkitės:  


Iš buriavimo čempionato vilkaviškiečiai Mykolas Kažemėkas, Pijus Striokas ir Adas Ožalas grįžo su daugybe įspūdžių.

Lino DUBICKO nuotr.


Vilkaviškiečiai – Europos čempionato vicečempionai


Liepos mėnuo buvo labai intensyvus ir sėkmingas jauniesiems Vilkaviškio buriuotojams.


Lietuviai pasirodė puikiai


Paežerių ežere buriavimas propaguojamas daugiau kaip 50 metų. Šią sporto šaką ir laisvalaikio praleidimo būdą pamėgę keli šimtai buvusių ir esamų vilkaviškiečių bei Sūduvos krašto entuziastų.

Prieš 5 metus atnaujintas vaikų buriavimo mokymas Vilkaviškyje jau duoda vaisių. Nuo 2022 m. Lietuvos „RS Feva“ (tai – dviejų asmenų burinė valtis) klasės jachtų rinktinės sudėtyje startuoja vilkaviškiečiai Pijus Striokas ir Adas Ožalas, o šiemet svarbiausiose sezono varžybose dalyvavo ir Mykolas Kažemėkas. Trenerio Aleksandro Ščepino auklėtiniai, VšĮ „Škvaliukas“ bei Vilkaviškio rajono sporto mokyklos komandos nariai treniruojasi gimtojo Vilkaviškio ežere ir varžosi įvairaus rango varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Šiemet liepa jauniesiems Vilkaviškio buriuotojams buvo labai intensyvi. Vaikai varžėsi „RS Feva“ klasės buriavimo čempionatuose. Pagrindiniai sezono startai su Lietuvos rinktine, treniruojama Dariaus Gerasimavičiaus, prasidėjo stovykla Vengrijoje. Po jos sekė Europos „RS Feva“ jaunių ir jaunimo čempionatas Balatono ežere liepos 9–13 dienomis. Tarp 52 įgulų iš 7 šalių Lietuvos jaunieji sportininkai iškovojo net tris medalių komplektus. Vilkaviškiečių P. Strioko ir A. Ožalo įgula bendrojoje įskaitoje iškovojo antrąją vietą, vaikinai tapo Europos čempionato vicečempionais. Pirmąją vietą tiek bendrojoje įskaitoje, tiek mišrių įgulų įskaitoje užėmė Rūtos Mažunavičiūtės ir Tauro Kurlinkaus įgula.Rinktinės treneris D. Gerasimavičius teigė, jog įgyta geros patirties, įveikta daug sunkumų.

„Plyšo burės, kai kuriuos komandos narius kamavo jūrligė, kiti turėjo iššūkių esant silpnam vėjui. Nepaisant to, komanda buvo gerai pasiruošusi.

Antrąją lenktynių dieną Rūtos ir Tauro įgula tris kartus finišavo pirma ir nė karto neiškrito iš geriausiųjų penketo. Pijus su Adu atsigavo antroje varžybų pusėje ir lyderiavo“, – sakė D. Gerasimavičius.


Ir štilio, ir vėjo


Sąlygos čempionate buvo itin sudėtingos. Dvi dienas lenktynės nevyko dėl štilio, likusias dienas varžybų dalyviams nepadėjo nepastovios krypties gūsingas vėjas. Buriuotojams teko susidurti ir su Balatono ežerui būdingomis audromis su lietumi, vėju ir žaibais. Be abejo, organizatoriai pasirūpino saugumu.

Po Europos čempionato sportininkai vyko tiesiai į Italiją, kur Folonikos kurorte vyko treniruočių stovykla, o liepos 22–28 dienomis – „RS Feva“ jachtų klasės jaunių ir jaunimo pasaulio čempionatas. Tirėnų jūros lagūnos akvatorijoje, apribotoje Elbos salos ir kranto, dalyvavo 210 įgulų iš 14 šalių, tarp jų – ir Lietuvos.

Visi dalyviai po kvalifikacinių varžybų buvo suskirstyti į 3 kategorijas: auksinę (1–70 vietas užėmę buriuotojai), sidabrinę (71–140 vietos) ir bronzinę (141–210 vietos).Čempionato pradžioje sportininkus pasitiko nenuspėjamos jūros bangos ir stiprus vėjas. Jis gūsiuose siekė net 25 mazgus (46 km/val.), kelioms jachtoms lūžo stiebai, plyšo burės, neatlaikė techninė įranga. Viena „RS Feva“ net buvo išmesta į krantą ant uolų. Tačiau saugumu buvo puikiai pasirūpinta ir niekas iš sportininkų rimtai nenukentėjo.

Po kvalifikacinių varžybų dvi Lietuvos įgulos – vilkaviškiečių P. Strioko ir A. Ožalo bei R. Mažunavičiūtės ir Nojaus Volungevičiaus – pateko į „auksinį“ laivyną.

Vilkaviškietis M. Kažemėkas su Europos čempionu T. Kurlinkumi pateko į „sidabrinį“ laivyną.


Buriavo puikiai


Kvalifikacinėse lenktynėse, kai daugelis laivų vos susitvarkė su stichijos iššūkiais, vilkaviškiečiai Pijus ir Adas pademonstravo itin aukštą klasę: pavėjui skriedami išvystė rekordinius 14–16 mazgų (26–30 km/val.) greičius ir finišavo pirmi, nepalikdami jokių šansų konkurentams. Kovos laivynuose buvo nepaprastai aistringos, nes vėjas buvo permainingas ir keitėsi nuo itin silpnų iki vidutinių ar stipresnių gūsių.

Finaliniame etape geriausiai sekėsi Rūtai Mažunavičiūtei ir Nojui Volungevičiui. Jie „RS Feva“ pasaulio čempionate bendroje įskaitoje užėmė 3 vietą. Vilkaviškiečiai Pijus Striokas ir Adas Ožalas galutinėje įskaitoje pateko į aukštą 33 vietą. „Sidabriniame“ laivyne Mykolas Kažemėkas ir Tauras Kurlinkus užėmė 50 vietą.P. Striokas dar spėjo sudalyvauti „RS Tera“ klasės jachtų pasaulio čempionate Italijoje, kalnų apsuptame Iseo ežere su nuostabiais kraštovaizdžiais. Tai – neseniai atsiradusi klasė, todėl ir dalyvių skaičius siekė „tik“ 60. Nedažnai su šio tipo jachta buriuojantis Pijus iškovojo 8 vietą.


Kiek duoda stovyklos


Sugrįžę į namus jachtklube „Škvalas“ jaunieji sportininkai dalinosi savo įspūdžiais apie išvyką. Buriuotojai džiaugėsi puikiai praleistu laiku, atkakliomis kovomis su stipriais varžovais, galimybe pabendrauti su kitais sportininkais, aplankyti keletą įdomių šalių. Dabar reikia atgauti jėgas, kurių pareikalavo iki 40 laipsnių siekęs karštis Italijoje, kuklios gyvenimo sąlygos svečių namuose be kondicionierių ir kasdieninė sportininkų rutina.

Vilkaviškiečiai tvirtino, kad R. Mažunavičiūtės ir N. Volungevičiaus aukštą sportinį meistriškumą bei pergales nulėmė tiek fizinis, tiek taktinis pasirengimas, geri treneriai. Jų komanda nuo ankstyvo pavasario dalyvavo keturiose pasiruošimo stovyklose Lietuvoje ir užsienyje. Vilkaviškiečiai, deja, tokios galimybės neturėjo. Todėl ir 2022 m. Lietuvos reitinge pirmi buvę Pijus su Adu vietą užleido Rūtai ir Nojui.


Sąlygos – ne stebuklingos


„Škvalo“ jachtklube buitinės sąlygos buriuotojams nepakitusios nuo pat 1984 m. Senas namelis persirengimui ir inventoriui, lauko tualetas, jokių dušų ir kitų įprastų patogumų krante. Jachtklubo prieplaukoje visos vietos užimtos, tad laivelių laikyti nėra kur. Apie naujo jachtklubo atsiradimo galimybes prie Paežerių ežero tenka tik pasvajoti, nors su atsakingais asmenimis diskutuota ne kartą.

Sporto finansavimas per pastaruosius metus padvigubėjo, tačiau ir taip kuklus sporto mokyklos bei Savivaldybės biudžeto lėšomis remiamų sportininkų dalyvavimo stovyklose bei varžybose projektų finansavimas šiemet sumažėjo perpus. Aprūpinimas inventoriumi minimaliai užtikrinamas, tačiau visada kažko trūksta.

Be pagalbos ir kitų šaltinių paramos veiklos būtų sunkiai įmanomos. Reikšminga finansavimo dalis tenka sportininkų ir treniruotes lankančių vaikų tėvams. Tačiau dažnai išleisti sportininkus į treniruočių stovyklas bei varžybas neleidžia galimybės.


Entuziazmo negana


Paramai ir jaunųjų buriuotojų veiklų koordinavimui 2022 m. buvo įsteigta VšĮ „Škvaliukas“. Pagrindinės jos funkcijos – projektų rašymas ir jų vykdymas, rėmėjų paieška, klubo veiklų koordinavimas. Bet vien entuziazmo pakanka ne visada, o aukoti savo laiką darbui be atlygio mažai kas ryžtasi.Net ir turint geras sąlygas nelabai pavyksta sudominti jaunąją kartą buriavimo užsėmimais. Šią vasarą turėjome jauną patyrusį trenerio asistentą, kuris vedė pratybas. Buvo aplankytos kelios Vilkaviškio mokyklos, papasakota apie buriavimą. Deja, iš pristatymuose dalyvavusių maždaug 200 vaikų į treniruotes atėjo vos 2 naujokai. Tai liūdina. Ypač matant, kad įvaldžius šią sporto šaką, kaip ir visas kitas, atsiveria didelių galimybių tiek rimtai sportuoti, tiek išmokti kažką naujo ateičiai dėl savęs.

Matydami geriausių buriuotojų sportinius rezultatus turėkime vilties, kad jaunimo susidomėjimas buriavimu ar kitomis sportinėmis veiklomis didės. Tikslo siekimas ir atkaklus darbas ugdo mus, nesvarbu, kokio amžiaus esame.

Ačiū visiems, kurie palaiko jaunuosius buriuotojus ir padeda jiems siekti savo tikslų!Linas DUBICKAS

VšĮ „Škvaliukas“ direktoriusVšĮ „Škvaliukas“ už paramą ir jaunųjų buriuotojų palaikymą dėkoja Vilkaviškio rajono savivaldybei, Vilkaviškio sporto mokyklai, buriuotojų klubui „Škvalas“, vaikų tėvams, treneriams ir specialistams, buriuotojų bendruomenei ir visiems, kas mus palaiko. Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams: Vilkaviškio „Rotary“ klubui, UAB „Vilkauja“, UAB „Santakos laikraštis“, UAB „Statkasta“.Užsk. 1555

Galerija: Buriuotojai
Publikuota: 2023-08-17 16:40:15

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Policijos komisariate – jaunų pareigūnų desantas
* Moskvičius pats „pasiprašė“ prie jūros
* Knygos pristatymas: per gyvenimą ir eilėraščio meną...
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai