Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda traktorių MTZ-82 (3000 Eur). Tel. (8 342) 47 638.
Galioja iki: 2023-09-29 11:21:43
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Visuomenės sveikatos specialistė Edita Jankienė mokė senjores šiaurietiškojo ėjimo technikos. Autorės nuotr. Šiaurietiškojo ėjimo mėgėjai renkasi į nemokamus užsiėmimus
Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos stadione kiekvieną antradienį, 17.30 val., vyksta nemokami šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai. Šiaurietiškojo ėjimo technikos galima mokytis ir savarankiškai, tačiau Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai moko tai daryti taisyklingai. |
Sveikatos labui
„Jeigu taisyklingai, pagal nustatytą techniką atliekame šiaurietiškojo ėjimo judesius, dirba apie 90 procentų kūno raumenų. Mieste matome nemažai su šiaurietiškomis lazdomis vaikštančių žmonių, tačiau daugumos ėjimas nėra taisyklingas. Taisyklingai vaikščioti su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis nėra taip paprasta, kaip daugeliui atrodo“, – pasakojo visuomenės sveikatos specialistė Edita Jankienė.
Norint pasirinkti tinkamo ilgio šiaurietiškojo ėjimo lazdas taip pat reikia žinių. „Savo ūgį padauginę iš 0, 66 sužinome, kokio ilgio lazdos mums reikia“, – teigė E. Jankienė.
Pasak visuomenės sveikatos specialistės, svarbu atkreipti dėmesį į drabužius bei apavą. „Avalynė turi būti patogi. Svarbu kietas padas, nes reikia žengti nuo kulno. O apranga turėtų būti sportinė“, – sakė ji.
Remiantis Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Facebook“ paskyroje pateiktais duomenimis, šiaurietiškasis ėjimas atpalaiduoja kaklo ir sprando srities raumenis, mažina kelių, šlaunų ir kulkšnies sąnarių apkrovą, gerina širdies ir kraujagyslių veiklą, aerobinę ištvermę, padeda sudeginti apie 40 proc. daugiau kalorijų nei vaikštant įprastai, formuoja taisyklingą laikyseną ir lavina nugaros bei kitus kūno raumenis.
Sunku nebuvo
Ne pirmą kartą Visuomenės sveikatos centro organizuojamuose užsiėmimuose dalyvavusi šiaurietiškojo ėjimo entuziastė Aldona Baronaitienė pasakojo, kad šios vaikščiojimo technikos išmokti sudėtinga nebuvo. „Nesunku, nes merginos kantriai paaiškina, liepia išsitiesti, jeigu susikūprinusi vaikštau. Tikrai labai smagu. Po ėjimo jautiesi žvalesnis, energingesnis. Jei galiu, niekada neatsisakau žygių, kuriuos organizuoja Visuomenės sveikatos biuras“, – pasakojo ji. Eiti nesunku, nes merginos kantriai paaiškina. Po ėjimo jautiesi žvalesnis, energingesnis.
Šiaurietiškojo ėjimo mėgėją Reginą Neverauskaitę išbandyti Visuomenės sveikatos biuro iniciatyvą paskatino bendruomeniškumo troškimas. „Lazdas jau seniai turiu. Eidavau viena, bet retai. Vienai ne taip smagu vaikščioti, todėl ir dalyvauju čia“, – sakė ji.
Į užsiėmimus atvyksta ir tie rajono gyventojai, kurie šiaurietiškąjį ėjimą nori išbandyti pirmą kartą.
„Esu čia pirmą kartą. Tikiuosi, kad būsiu sveikesnė, darbingesnė. Esu bandžiusi mankštas senjorams, kurios man patiko. Manau, kad sunku nebus, visko instruktorės išmokys“, – mintimis dalijosi šiaurietiškojo ėjimo naujokė Irena Mickevičienė.
Visuomenės sveikatos biuro specialistai šiaurietiškojo ėjimo technikos moko ne tik tuos, kurie atvyksta į jų vedamus užsiėmimus, bet ir važiuoja į mokyklas – turi specialiai vaikams pritaikytų lazdų.
Pasiūlymų gausa
Be šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimų, Visuomenės sveikatos biuras organizuoja ir kitas sveikatinimo veiklas: mankštas visų amžiaus grupių bendruomenės nariams, jogą kūdikiams ir jų mamoms, mikroklimato gerinimo mokymus, užsiėmimus, susijusius su onkologinių ligų prevencija. Taip pat kartu su Vilkaviškio sporto ir pramogų centru du kartus per metus organizuojamas tradicija tapęs dviračių žygis. Rudeninis žygis planuojamas rugsėjo 23 d. Visas šias veiklas Visuomenės sveikatos biuras siūlo nemokamai.
„Įgyvendiname nemažai programų. Viena jų – kraujagyslių, širdies ir cukrinio diabeto programa, kurios metu vyksta paskaitos, užsiėmimai su psichologais, fizinio aktyvumo veiklos, – teigė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė. – Dalyviai įgyja žinių apie sveiką gyvenseną. Išbandę veiklas po metų pasidaro tyrimus ir pasidomi, ar sveikatos rodikliai pagerėjo. Be kitų veiklų, dar išskirčiau Daivos Šipailienės vedamą dailės terapiją – žmonėms ji taip pat labai patinka.“
Gabrielė ŽEMAITYTĖ
Publikuota: 2023-09-18 10:56:29
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Opšrūtuose suoleliu įamžintas Zitos Kelmickaitės atminimas * Virbaliečiai neapleido tradicijų – šiemet kvietė ragauti bulvių patiekalų * Sezono startą pasitinkantys „Bruklino“ futbolininkai neslepia ambicijų Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|