„Santaka“ / Žmones visoje šalyje maustę sukčiai bazavosi mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Pjauna žolę traktoriuku, „trimeriu“, žoliapjove. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 670 09 975.
Galioja iki: 2024-05-30 16:48:44Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-09-18 16:58

Dalinkitės:  


Nusikalstamai grupuotei vadovavęs Laimis Valinskas socialiniuose tinkluose puikuodavosi prabangiais automobiliais.

Žmones visoje šalyje maustę sukčiai bazavosi mūsų rajone

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pareigūnai sulaikė visoje šalyje veikusią ir šimtus žmonių apgavusią sukčių grupę, tarp kurios narių buvo ir vilkaviškiečių. Labiau nei ši žinia intrigavo socialiniuose tinkluose paviešinta nuotrauka, kurioje sukčių vadeiva pozuoja su vilkaviškiečių išrinktu Seimo nariu.Puikavosi prabanga

Penktadienį Marijampolės apylinkės vyriausiasis prokuroras Arūnas Žukauskas ir apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Laurynas Čyvas surengė spaudos konferenciją, kurioje paviešino trečiadienį vykusios bendros šių tarnybų operacijos rezultatus: sulaikyta dešimties marijampoliečių ir vilkaviškiečių grupė, dvejus metus visoje Lietuvoje sistemingai vykdžiusi ciniškus sukčiavimus. Dar vienas šiais nusikaltimais įtariamas asmuo kol kas nesulaikytas, nes dėl sveikatos būklės gydomas ligoninėje.

Sėkmingų verslininkų įvaizdį kūrę, UAB „Euro sprendimai“, „Sėkmingas prekybininkas“ bei „Autentika“ darbuotojais apsimetę marijampoliečiai ir vilkaviškiečiai, vadovaujami prieš porą metų iš įkalinimo įstaigos išleisto Laimio Valinsko, iš tiesų buvo eiliniai sukčiai, mėgę prabangų gyvenimą, juo puikavęsi socialiniuose tinkluose, ir, ko gero, puikiai supratę, kad vieną dieną prieis liepto galą. Į jų biuro patalpas, išnuomotas Vilkaviškyje, užsukdavo ir vietinių verslininkų, kitų kruopščiai sukurptu įvaizdžiu patikėjusių žmonių. Nuotraukos L. Valinsko socialinio tinklo paskyroje liudija, kad rugsėjo 1 d. jo biure lankėsi ir Seimo narys Algirdas Butkevičius. Šios nuotraukos buvo paviešintos ir LNK televizijos laidoje.Apie susitikimo su nusikalstamo pasaulio asmenimis aplinkybes vakar parlamentaras kalbėjo Seime surengtoje spaudos konferencijoje, savo poziciją dėl, jo teigimu, tikrovės neatitinkančios informacijos LNK žiniose A. Butkevičius išdėstė po šiuo straipsniu spausdinamame pranešime.Ne kartą teisti

8 iš 11 nusikaltimais įtariamų asmenų – teisti, 5 šiuo metu turi kaltinamųjų statusą kitose bylose, jauniausiam iš įtariamųjų – 21-eri, vyriausiam – 52-eji metai. Beje, 3 iš sulaikytųjų – moterys.

Pats nusikalstamos grupės vadeiva teistas 11 kartų, kalėjimo abėcėlę ne tik mokęsis, bet, ko gero, iškalęs atmintinai, ne kartą baustas ir administracine tvarka, o keliuose akceleratoriaus pedalą mėgdavęs spausti iki 200 ar net 300 km/h. Beje, reikia pripažinti, kad jo sukurtas sukčiavimo modelis veikė patikimai, nors ir buvo pasmerktas anksčiau ar vėliau sužlugti.

Sukčių grupuotė įvairių rajonų laikraščiuose skelbėsi teikianti įvairias paslaugas: pagal individualius užsakymus gaminanti baldus, duris, statanti, remontuojanti, nebrangiai parduodanti statybines medžiagas ir kurą.

Sukurpta schema puikiai veikė – žmonės patikėdavo kostiumuotais „verslininkais“, atvykdavusiais į vietą išmatuoti patalpų ar staktų, pasirašančiais sutartis ant bendrovių blankų ir patvirtinančiais jas parašais. Užsakovus tai įtikindavo, todėl jie nedvejodami sumokėdavo avansą.Tačiau gavę pinigus sukčiai daugiau nebepasirodydavo. Iš pradžių jie dar bendraudavo su užsakovais, paistydavo apie laikinus firmos sunkumus, netgi žadėdavo už patirtus nepatogumus atlyginti, kol netekę kantrybės klientai kreipdavosi į policiją.

Visgi pareigūnai atsisakydavo pradėti ikiteisminius tyrimus. Pamatę oficialias sutartis, pasirašytas tarp kliento ir užsakovo, pareigūnai išsiieškoti žalą siūlydavo teisme, nes paslaugas žadėję verslininkai niekur nesislapstė, skolų neginčijo ir tvirtino pinigus grąžinsią.Pirko išsimokėtinai

Dar sudėtingesnės sukčiavimo schemos buvo sukurtos automobilių pardavėjams mulkinti. Ne vienas automobiliais prekiaujantis asmuo ar internetu savo automobilį sumanęs parduoti pilietis įkliuvo į klastingų sukčių pinkles. Internete radę skelbimą apie parduodamą automobilį sukčiai susisiekdavo su pardavėju, prisistatydavo solidžių firmų, kurioms reikalingi automobiliai, atstovais. Atvykę pas pardavėją tariami verslininkai sudarydavo labai patikimų žmonių įvaizdį: atsiveždavo įrangą automobilio būklei įvertinti, nesiderėdavo dėl kainos, tačiau visada norėdavo atsiskaityti išsimokėtinai.

Automobilį parduodančiam žmogui jokių įtarimų nekildavo, nes verslininkais apsimetę, kalbėjimo meną įvaldę vyrai firmos vardu oficialiai pasirašydavo net tris dokumentus: pirkimo–pardavimo sutartį, kuri pateikiama „Regitrai“, taip pat pirkimo išsimokėtinai sutartį, kurioje buvo numatomi pinigų pervedimo grafikai ir pinigų sumos, bei neprotestuotinąjį vekselį. Pastarasis dokumentas garantuoja, kad firmai laiku nesumokėjus galima kreiptis į teismą ir atgauti pinigus.Tačiau automobilius pardavę savininkai pinigų taip ir nesulaukdavo, išskyrus pirmąją įmoką, kurią gaudavo iškart, sudarydami sandorį. Taip kelias dešimtis tūkstančių eurų kainuojantį automobilį sukčiai įgydavo už dešimtkart mažesnę sumą ir iškart jį perparduodavo už rinkos kainą.

Nesulaukę pinigų už parduotą mašiną žmonės galop kreipdavosi į teismą, pateikdami su automobilius pirkusiomis bendrovėmis sudarytas sutartis. Tačiau teismai ieškinius atmesdavo, nes paaiškėdavo, kad pirkimo–pardavimo dokumentai negaliojantys, mat verslo įmonės – fiktyvios, Pasvalio rajone registruotos netikrais adresais, rekvizitai suklastoti, o sandorius sudarydavo neįgalioti asmenys.Apgavo šimtus

Tik tuomet, kai teismus pradėjo atakuoti sukčių apgauti žmonės, paaiškėjo, jog tariami verslininkai sandorius sudaro puikiai žinodami, kad jų netesės, o tai – nusikalstama veika – sukčiavimas.

Tyrėjai atskleidė, kad šio sukčiavimo mąstai – didžiuliai. Tarp nukentėjusiųjų yra įvairiam socialiniam sluoksniui priklausančių asmenų – ir paskutines santaupas atidavusių pensininkų, ir netgi teisėjų. Tad pareigūnai prašo žmonių, kurie nukentėjo nuo įvardintų bendrovių veiklos, kreiptis į policiją. Jau dabar yra žinoma šimtai nuo sukčių nukentėjusių žmonių, tačiau neabejojama, kad jų bus keliskart daugiau.

Kratų metu pas sukčius rasti jų nelegalią veiklą liudijantys dokumentai, 31 automobilis, piniginių lėšų, kurios bus panaudotos kompensuoti žalą nukentėjusiems asmenims.

Teismas 4 įtariamiesiems skyrė suėmimą 2–3 mėnesiams, likusiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.


Algirdas Butkevičius apie šmeižtą LNK žinioseRugsėjo 15 d. LNK vakaro žinių reportaže apie nesąžiningus automobilių prekeivius buvo pateikta tikrovės neatitinkanti šmeižikiška informacija apie mane.

Noriu supažindinti su tikra situacija.

Rugsėjo 1-ąją dirbau Vilkaviškyje. Išėjus iš vieno susitikimo pasisveikino nepažįstami žmonės, paprašė kartu nusifotografuoti. Tai nieko neįprasto politikams ir kitiems viešiems asmenims.

Po kurio laiko gavau iš pažįstamo žmogaus žinutę, kad fotografavausi su asmenimis, kaltinamais nusikalstama veikla.

LNK žurnalistas Vytautas Dumbliauskas paprašė pakomentuoti socialiniuose tinkluose pasirodžiusią minėtą nuotrauką. Paaiškinau, kad tuos žmones mačiau pirmą kartą. Aš daug važinėju po Lietuvą, lankausi įvairiuose renginiuose, sporto varžybose, lankau sporto klubą, visur sutinku žmonių, norinčių pakalbėti ar bendros nuotraukos. Nebėgu nuo žmonių, neprašau, kad norintys nusifotografuoti kartu pateiktų pažymą iš policijos, ar neturi reikalų su teisėsauga. Taip buvo ir šįsyk. Tų žmonių nepažįstu, anksčiau nebuvau sutikęs.Tad pribloškė pirmasis vakaro žinių anonsas – „Sutriuškinti aferistai: naudojosi buvusiu premjeru“, ir komentarai siužete apie nusikalstamą gaują: „sukčiai gyrėsi ypatingomis pažintimis“, „kaip priedanga pasinaudojo buvusiu premjeru“. Komentaro metu buvo rodoma mano nuotrauka su tais asmenimis.

Turbūt visi supranta, ką reiškia būti nusikaltėlių priedanga? Tai reiškia bendrininkavimą darant nusikaltimą.

Kalbėjausi su advokatais, viešųjų ryšių specialistais. Nuomonė vienareikšmiška – reportaže pateikta sąmoningai klaidinanti, šmeižikiška informacija, siekiant mesti šešėlį reputacijai. Galima įtarti žurnalistinės korupcijos apraiškas.

Netikiu, kad vienos iš pagrindinių Lietuvos televizijų žurnalistas nesupranta, kad momentinis nusifotografavimas nereiškia „ypatingos pažinties“ ar „nusikaltėlių gaujos priedangos“. Tai gal už to žurnalisto stovi kažkokia gauja, kuri duoda užsakymus?

Išsiunčiau reikalavimą LNK televizijai nedelsiant paneigti žinių laidoje paskleistą šmeižtą, taip pat kreipiausi į Visuomenės informavimo etikos komisiją ir LR teisėsaugos institucijas.

Nes Lietuva yra teisinė valstybė.

Galerija: spaudos konferencija
Publikuota: 2023-09-18 16:58:32

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Atidengtas Gabrielės Karalienės atminimo suolelis
* Širdyje – „Dainų dainelės“ paliktas pėdsakas
* Sporto mokykla atšventė šešiasdešimtmetį
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai