„Santaka“ / Jaunimas gali realizuoti idėjas ir savanoriauti užsienyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-10-05 17:31

Dalinkitės:  


Prie atskirų stalelių susėdę užsienyje savanoriavę ar projektus įgyvendinę jaunuoliai mielai dalijosi savo patirtimi su vilkaviškiečiais.

Autorės nuotr.


Jaunimas gali realizuoti idėjas ir savanoriauti užsienyje

Eglė MIČIULIENĖ


Paskutinę rugsėjo savaitę Vilkaviškio rajono jaunimas turėjo puikią progą iš bendraamžių išgirsti apie galimybes dalyvauti tarptautiniuose projektuose, savanoriauti užsienyje ar nemokamai pakeliauti po Europą.



Iš įvairių miestų

Tris dienas Vilkaviškio kultūros centre vyko metinis Europos solidarumo korpuso (ESK) programos dalyvių susitikimas.

Ši ES programa yra skirta paremti jaunus žmones, suteikti jiems galimybių tobulėti, įgyvendinti bendruomenes stiprinančias iniciatyvas savo krašte, savanoriauti užsienyje.

Susitikimo dalyviai – iš įvairių miestų atvykę jaunuoliai, dalyvavę ESK programos projektuose arba savanoriavę užsienyje – susipažino tarpusavy, dalijosi patirtimi bei ruošėsi renginio finalui – susitikimui su Vilkaviškio jaunuomene. Bendravimui su ja buvo skirta paskutinė renginio diena.

Iš skirtingų Lietuvos kampelių suvažiavę jaunuoliai pasakojo bendraamžiams apie savo pačių vykdomus įvairius projektus, dalijosi patirtimi tarptautinėje savanorystėje, patarė, kaip kurti ir įgyvendinti vietinius projektus, naudingus vietos bendruomenei.

„Tokius renginius turbūt lengviau organizuoti dideliuose miestuose, bet mes nutarėme koncentruotis į mažesnius. Pernai toks susitikimas vyko Marijampolėje, šiemet – Vilkaviškyje. Juk ir čia yra jaunų žmonių, nežinančių apie galimybes savanoriauti užsienyje ar rašyti projektus gaunant ES lėšų“, – kalbėjo Jaunimo reikalų agentūros (JRA) komunikacijos koordinatorė Ieva Rakauskaitė.





Apie solidarumo projektus

Patirtimi dalintis atvykę jauni programų dalyviai susėdo prie šešių stalelių: prie trijų sėdėjo solidarumo projektų ambasadoriai, patarinėję, kaip rašyti projektus, o prie kitų trijų – po užsienyje savanoriavusį jaunuolį.

Visi susirinkusieji ėjo prie tų stalelių, prie kurių aptarinėjamos temos jiems pasirodė įdomiausios.

Pavyzdžiui, ESK projekto dalyviai iš Kauno Severina ir jos brolis Gilbertas pasakojo, kaip subūrė penkių žmonių komandą ir sukūrė renginių ciklą „Teisė ir aš“. Jaunimas jame mokomas teisinių dalykų, renginių organizavimo subtilybių.

Klaipėdietės Fausta ir Neringa sakė norėjusios padėti tiems, kas kasdieniniame gyvenime susiduria su sunkumais, diskriminacija. Merginos kuria laidas apie autizmą, LGBT bendruomenę, akluosius, kurčiuosius, vaikus iš globos namų ir kitus socialinę atskirtį patiriančius žmones. Šios laidos transliuotos ir per „YouTube“ kanalą laidoje „Kitokie pašnekesiai“.

Panevėžietės Samanta ir Donata pasakojo apie savo projektą „Solidarumo kava“. Šis jaunimo sukurtas projektas skatina neįgaliuosius drąsiau mokytis naujų įgūdžių, suteikia jiems terpę integruotis į visuomenę.



„Geriausi mano metai“



Kiti trys ambasadoriai, kaip jau minėta, netrumpą laiką gyveno ir savanoriavo užsienyje.

23 metų Oskaras pasakojo po studijų nežinojęs, kokio darbo imtis. „Su draugais juokavome, kad būsime benamiais. Bet gavau pasiūlymą savanoriauti užsienyje. Išvažiavau į Slovėniją ir ten praleidau kol kas geriausius devynis savo gyvenimo mėnesius“, – pasakojo vaikinas, užsienyje dirbęs kultūros namuose, su socialiniais tinklais, fotografavęs, filmavęs renginius.

20-metė Neringa po mokyklos išvyko metams savanoriauti į Italiją, Milaną. Ten dirbo su migrantais, buvo atsakinga už neformalųjį ugdymą, kūrybines veiklas.

„Nuotykių buvo visokių – nuo gyvenimo prie kapinių su pelėmis iki pačių gražiausių kelionių ir nuostabiausių sutiktų žmonių“, – savo patirtimi džiaugėsi Neringa.

19-os metų Viktorija pernai baigusi mokyklą išvyko savanoriauti į Pietų Prancūziją.

„Gavau labai daug įgūdžių: nuo baldų gamybos ir radijo laidų vedėjos pozicijos iki desertų gaminimo. Tai buvo geriausi metai mano gyvenime!“ – šypsojosi mergina ir pasakojo susidomėjusiems klausytojams tiek apie būdus ir galimybes savanoriauti, tiek apie pačius prancūzus, jų kultūrą bei įpročius.

Jaunieji savanoriai ragino bendraamžius neišsigąsti, jei baigę mokslus nežino, kuo užsiimti, ir pasiryžti išmėginti savanorystę. Visi jaunuoliai tvirtino užsienyje įgavę puikios patirties, savarankiškumo, žinių, tapę laisvesni, drąsesni ir supratę, kokioje srityje iš tikrųjų norėtų save realizuoti ateityje.





Draugiškas jaunimui

Atstovai iš JRA pristatė vilkaviškiečiams ir „Discover EU“ programą, kuri aštuoniolikmečiams suteikia galimybę vasarą nemokamai keliauti traukiniu po visą Europą ir susipažinti su kitomis šalimis, jų kultūra.

JRA atstovės jaunimui suteikė techninių žinių, kaip rasti reikalingą paramą, kaip įgyvendinti geras idėjas rašant solidarumo projektus, kaip teikti paraiškas ir pan.

Renginio pabaigoje surengta viktorina su prizais aktyviausiems dalyviams.

Solidarumo projektų koordinatorė Evelina Stanaitienė sakė, jog visos europinės programos Lietuvoje veikia jau virš 20 metų. Jaunimo aktyvumas, noras jose dalyvauti labai daug priklauso nuo organizacijų, kurios veikia vietos mastu, ir vietinio jaunimo reikalų koordinatoriaus – mūsų rajone šias pareigas eina Vilkaviškio rajono savivaldybės vyr. specialistė Danguolė Gudeliauskienė.

„Vilkaviškis atrodo jaunimui labai draugiškas miestas. Jei yra aktyvus jaunimo centras, mokykla, organizacija, jie jaunimą palydi ir padrąsina. Pats jaunas žmogus retai sužino apie programas, vienas išdrįsta imtis projektų ar kelionių. Todėl būtina globojanti, padedanti organizacija, kad ir kaimo bendruomenė, kultūros namai ar biblioteka, juolab kad pinigų projektams į privataus žmogaus sąskaitas nepervedama. Šaunu, kad programos neskirsto žmonių, ar jie dirbantys, ar besimokantys, ar nieko nebaigę, iš didelio miesto ar mažo kaimo – svarbu patekti į jaunų žmonių amžiaus grupę, nuo 18 iki 30 metų, ir turėti minčių bei norėti įsitraukti į veiklą“, – sakė E. Stanaitienė.





Galerija: susitikimas




Publikuota: 2023-10-05 17:31:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai