„Santaka“ / Užkurti laužai – signalas apie grėsmes žemės ūkiui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2024-01-11 16:09

Dalinkitės:  


Daugiausiai ūkininkų susirinko prie Gižų seniūnijoje liepsnojusio centrinio rajono laužo.

Autoriaus nuotr.


Užkurti laužai – signalas apie grėsmes žemės ūkiui

Andrius GRYGELAITIS


Neapsikentę valdžios vykdomos politikos Vilkaviškio rajono ir visos šalies ūkininkai prie pagrindinių kelių užkūrė vilties bei solidarumo laužus. Mūsų rajone vienu metu degė maždaug 20 laužų.

Savaitės pradžioje lauke stingdęs kone 20 laipsnių šaltis neatgrasė ūkininkų nuo laužų deginimo idėjos. Tiesa, šįkart laužai degė ne tam, kad būtų prie ko pasišildyti. Jie simbolizavo ūkininkų vienybę. Tokiu būdu žemdirbiai išreiškė savo nepasitenkinimą valdžios institucijų vykdoma politika, kuri, jų nuomone, yra nelogiška ir sukelia perteklinius reikalavimus.

Labiausiai ūkininkai pyksta dėl padidėjusio daugiamečių pievų ploto, smarkiai išaugusio naftos dujų akcizo, žaliojo dyzelino naudojimo apribojimų, pieno krizės ir kai kurių kitų, jų teigimu, žemės ūkio progresą stabdančių niuansų. Iš viso žemdirbiai valdžiai yra parengę 11-os punktų rezoliuciją, kurią įteikė aplinkos ir žemės ūkio ministrams.

Mūsų rajone laužų deginimo akciją apsiėmė kuruoti Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjungos nariai. Vienu metu skirtingose seniūnijose degė bemaž dvi dešimtys laužų. Prie jų gausiai rinkosi vietos ūkininkai. Vieni iš jų atvažiavo su savo sunkiąja technika, o kiti – su lengvaisiais automobiliais. Greičiausiai žemės ūkio technikos būtų buvę dar daugiau, tačiau didelė dalis traktorių dėl šalčio tiesiog neužsikūrė.



„Bandžiau užvesti tris traktorius. Nė vienas iš jų „nepasidavė“. Teko į protesto akciją vykti su lengvuoju automobiliu“, – šypsojosi Gižų seniūnijoje ūkininkaujantis Andrius Dirmeikis.

Būtent jis kuravo centrinio rajono laužo, prie kurio susirinko daugiausiai, bent keli šimtai, krašto ūkininkų ir juos palaikančių asmenų, reikalus. Čia užsuko ir Savivaldybės vadovai, kurie savo vizitu išreiškė palaikymą žemdirbiams ir atvežė jiems karštos arbatos bei kibinų. Kad šioje vietoje protestuojantys žemdirbiai nesušaltų, jie buvo vaišinami barščių sriuba. Maždaug 60 litrų katilą šios sriubos išvirė Arvydas ir Rima Šlivinskai.

„Aš pati neūkininkauju, tai daro mano mama ir brolis. Atvykau palaikyti visų žemdirbių, nes matau, koks sunkus jų darbas ir kaip jie vargsta, bandydami įgyvendinti visus valdžios reikalavimus. Neišgąsdino ir šaltis. Šiandien net nėjau į paskaitas, atsivedžiau ir savo vaikus, kurie dėl galimybės būti su žemdirbiais praleido treniruotes“, – pasakojo prie centrinio rajono laužo atvykusi Gižų seniūnijos gyventoja Kristina Pakutkaitė.

Kai kuriose kitose laužų vietose apsilankė seniūnijų darbuotojai, vietinių bendruomenių nariai, įvairių organizacijų ir įstaigų atstovai. Štai prie degančio Šeimenos seniūnijos laužo palaikyti žemdirbių su vaišėmis atvyko neseniai su Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjunga bendradarbiavimo sutartį pasirašę Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus bendruomenės nariai.



„Kovojame ne vien dėl konkrečių reikalavimų. Apskritai, pastaraisiais metais vykdomas kaimo genocidas. Jauni žmonės, siekdami geresnių sąlygų savo vaikams, priversti keltis į didelius miestus. Visos paslaugos traukiasi iš kaimų. Vykdoma skaitmenizacija, kurios nesupranta ne tik vyresni žmonės, bet ir jaunimas“, – apgailestavo Karklinių kaimo ūkininkas Vaidas Matukaitis.

Tame pačiame kaime ūkininkaujantis Mantas Kriaučialiūnas svarstė, kad sukilti prieš ūkininkų atžvilgiu vykdomą valdžios politiką turėtų ir kai kurių kitų sričių atstovai – žemės ūkio technikos ir produkcijos pardavėjai, logistikos įmonių darbuotojai ir kt. Juk jų veikla labai glaudžiai susijusi su ūkininkais.

„Yra daug nelogiškų sprendimų ir reikalavimų. Labiausiai nepatinka būtinybė atkurti daugiametes pievas. Man tai neturi jokios įtakos, tačiau gaila tų, kurie privalės vykdyti šį valdžios reikalavimą. Tarkime, mano kaimynas neseniai pardavė keletą karvių ir išarė du hektarus pievų. Jam daugiau jų visiškai nereikia, tačiau jis bus priverstas jas atsėti, nors ką su jomis veiks, neaišku“, – stebėjosi Šeimenos seniūnijos laužą organizavęs Linas Klimavičius.

Jam antrino ir didžiausias rajono pieno gamintojas Albinas Šneideris, kuris į protesto akciją atvyko norėdamas pademonstruoti, kokie vieningi gali būti rajono ūkininkai. Bartninkų seniūnijoje maždaug 70 karvių laikančiam vyrui priverstinai reikės atsėti maždaug 20 ha daugiamečių pievų. Jis baiminasi, kad dėl šio reikalavimo gali pradėti trūkti dirbamos žemės plotų.



„Šiuo metu mėsos, grūdų ir pieno supirkimo kainos yra žemesnės nei buvo. Parduotuvėse ši produkcija nepinga, nes pardavėjai nenori susimažinti savo pelnų. Deja, niekam nerūpi, kad ūkininkų dalis mažėja, o kai kada jie apskritai dirba nuostolingai“, – kalbėjo Arvydas Šlivinskas.

Kalbinti žemdirbiai abejojo, ar ši jų protesto akcija privers valdžios atstovus pakeisti savo požiūrį į žemės ūkio sektorių. Ūkininkai yra pasiryžę ir toliau kovoti už savo teises. Jei artimiausiu metu niekas nesikeis, visos šalies žemdirbiai jau sausio 22 d. žada su sunkiąja technika pajudėti į Vilnių. Tą planuoja daryti ir mūsų rajono atstovai.





Galerija: protesto akcija




Publikuota: 2024-01-11 16:09:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai