„Santaka“ / Labiausiai vertino mažalapę liepą / Gamta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gamta

Dalinkitės:  



Labiausiai vertino mažalapę liepą


Rinkimuose „Vaistinis augalas 2024“ nugalėjo mažalapė liepa.

Paskelbus apie rinkimus buvo pasiūlyta 60 vaistinių augalų. Už juos balsuoti visuomenė galėjo viešoje apklausoje. Galutinį rezultatą lėmė susumuoti tos apklausos ir komisijos narių balsai. Į finalą pateko mažalapė liepa, siauralapis gaurometis, meškinis česnakas, paprastasis kmynas, paprastoji avietė.

Mažalapės liepos vaistinė augalinė žaliava – žiedynai su žiedynlapiais. Liepų žiedų geriamieji preparatai vartojami šalinti lengvus nervinės įtampos ir peršalimo ligų simptomus. Vandeninis užpilas naudojamas burnos ertmei skalauti sergant gleivinės uždegimu, angina, stomatitu, gingvitu. Liepų žiedų arbata naudojama kvėpavimo takų ligoms ir gripui gydyti, žmonės jas vartoja kamuojami lėtinio kosulio, susirgę mažakraujyste, inkstų ir šlapimo pūslės ligomis.

Koncentruotu liepų žiedų bei lapų nuoviru arba kompresais išoriškai malšinami sąnarių ir podagros skausmai, ruošiamos aromatinės higieninės vonios. Šis nuoviras drėkina ir švelnina veido odą, mažina raukšles bei stiprina plaukų šaknis. Sutrinta šviežių liepų pumpurų ir lapų masė naudojama gydyti odos žaizdoms ir nudegimams.



Liepų žiedų preparatai nerekomenduojami nėščiosioms ir kūdikius maitinančioms moterims, taip pat sergantiesiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.
Žinias apie vaistinius augalus ir iš jų pagamintus augalinius vaistus rekomenduojama įsisavinti iš recenzuojamų mokslo leidinių.


Mažalapė liepa – maistinis ir medingas augalas: jo žiedais aromatizuojami balzamai bei trauktinės. Per žydėjimą iš vienos brandžios liepos žiedų surenkamo nektaro kiekis prilygsta hektaro plote augančių grikių žiedynų nektarui. Atkreiptinas dėmesys, kad liepų žiedų negalima ruošti užteršto dirvožemio ir oro sąlygomis.

Lietuvoje tradicija tampančių Metų vaistinio augalo rinkimų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaistinių augalų pažinimo svarbą, jų racionalų praktinį naudojimą. Siekiama supažindinti su augalinių vaistinių preparatų ne tik gydomosiomis savybėmis, bet ir kontraindikacijomis, šalutiniais ir nepageidaujamais poveikiais bei jų sąveika su kitais vaistais. Prieš pradedant gydymo kursą rekomenduoja pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Besidomintiesiems vaistiniais augalais ir iš jų pagamintais augaliniais vaistais rekomenduojama šias žinias įsisavinti iš recenzuojamų mokslo leidinių – monografijų, knygų bei specializuotų žurnalų.



Šįkart rinkimai buvo skirti paminėti Pirmojo Lietuvos universiteto Botanikos sodo Vaistinių augalų skyriaus studijų, mokslinės ir praktinės veiklos raidos 100-metį bei UAB „Aconitum“ 25-metį.



Pagal spaudą



Publikuota: 2024-02-29 10:44:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai