„Santaka“ / Lietuvos gyventojai – sėsliausi Baltijos šalyse

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2024-03-28 10:43

Dalinkitės:  



Lietuvos gyventojai – sėsliausi Baltijos šalyse


Daugiau nei ketvirtadalis Lietuvoje gyvenančių žmonių yra persikraustę iš vieno būsto į kitą bent penkis kartus gyvenime, rodo „Luminor“ banko užsakymu atlikta apklausa. Dažnas gyvenamosios vietos keitimas būdingas didžiųjų miestų gyventojams, tačiau tai – ne pagrindinis kraustymąsi nulemiantis veiksnys, pažymi „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius.

Lietuvos gyventojai iš vienos vietos į kitą kraustosi rečiausiai iš trijų Baltijos šalių – vidutiniškai po 2, 9 kartus. Latvijos gyventojai būstą pakeitę po 3, 08, o Estijos – net 3, 49 kartus.

„Matome, kad visose trijose šalyse galioja koreliacija tarp pajamų dydžio ir pakeistų būstų skaičiaus – kuo pajamos didesnės, tuo dažniau žmogus yra keitęs būstą. Tad viena iš esminių priežasčių, kodėl Estijoje žmonės kraustosi dažniau, greičiausiai yra didesnės pajamos – pagal grynąjį darbo užmokestį Estija vienu žingsniu lenkia Latviją ir Lietuvą“, – sako E. Jurevičius.

Dar viena priežastis – Estijos jaunuoliai tėvų namus palieka vieni jauniausių Europoje, vidutiniškai 22, 7 metų amžiaus, rodo naujausi Eurostat duomenys. Lietuvoje – 24, 7, Latvijoje – 26, 8 metų amžiaus.



Kita vertus, nors Lietuvos žmonės sėsliausi, tačiau net ketvirtadalis gyvenamąją vietą yra keitę penkis kartus ar net daugiau. Nė karto gyvenime nesikraustė vos 8 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių iš Lietuvos. Vieną kartą arba du – 16 proc. apklaustųjų.

„Nors gali atrodyti, kad dažniausiai kraustosi jauniausios kartos žmonės, nuo jų neatsilieka ir vyresni. Pavyzdžiui, penktadalis 45–54 m. amžiaus Lietuvos gyventojų pakeitė savo gyvenamąją vietą penkis ar daugiau kartų“, – sako „Luminor“ banko ekspertas.

Pasak E. Jurevičiaus, kraustytis labiausiai linkę žmonės, šiuo metu gyvenantys Vilniaus ir Kauno apskrityse – atitinkamai po 3, 14 ir 3, 05 kartų. Tikėtina, kad tai susiję ne tik su pajamų dydžiu, bet ir su aktyvesne nuomos rinka bei didele į šiuos miestus dėl studijų ar darbo galimybių migruojančių, juose gyvenimą kuriančių žmonių dalimi.

„Visai kitokia situacija Marijampolėje ir Tauragėje – šiose apskrityse didžiausia dalis gyventojų persikėlė tik kartą arba du. Tai neretai susiję su savarankiško gyvenimo pradžia, išėjus iš tėvų namų ar pagausėjus šeimai“, – teigia E. Jurevičius.



Ekspertas primena, kad galvojantiems apie nuosavą būstą, verta pasidomėti šiuo metu galiojančios būsto įsigijimo lengvatomis Lietuvoje. Viena jų taikoma pirmąjį būstą regionuose įsigyjančioms jaunoms šeimoms. Kita – valstybės iš dalies kompensuojama būsto paskola bet kuriame Lietuvos regione; pagal šią programą subsidijuojama 15–30 proc. gautos būsto paskolos (ar šios paskolos likučio) sumos.



Publikuota: 2024-03-28 10:43:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kaimynų konfliktas tęsiasi 20 metų
* Bendruomenė turi vieną norą – gyventi patogiau
* Arklinio pašto laikai Vilkaviškio krašte
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai