„Santaka“ / Vilkaviškio vyskupo Rimanto Norvilos velykinis sveikinimas / Sveikinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikinimas

Dalinkitės:  



Vilkaviškio vyskupo Rimanto Norvilos velykinis sveikinimas


Šventų Velykų dienos Evangelija mums pasakoja, kaip pasklido žinia apie Jėzaus prisikėlimą. Pirmoji šio nepaprasto įvykio liudytoja buvo Marija Magdalietė. Kaip pasakojama Evangelijoje, labai anksti rytą, dar neišaušus, ji atėjo prie Jėzaus kapo. Ji neabejotinai labai išgyveno dėl Jėzaus pasmerkimo, nukryžiavimo, mirties ir negalėjo rasti paaiškinimo, kodėl viskas būtent taip įvyko.

Marija, kaip suprantame iš evangelisto Jono pasakojimo, atėjo prie kapo neturėdama net mažiausios vilties susitikti su gyvu Jėzumi. Galbūt tą ankstų rytą ji siekė tik vieno – pabūti ramybėje prisimindama tą, kuris pakeitė jos gyvenimą, kuriuo ji visapusiškai pasitikėjo, kuriuo rėmėsi.

Tą Velykų rytą Marijai Magdalietei pirmajai buvo perteikta nepaprasta žinia, kad Jėzus Kristus yra gyvas ir kad jis nugalėjo mirtį. Ši žinia visiškai pakeitė jos tolesnį gyvenimą. Panašiai Kristaus prisikėlimas į naują gyvenimą pašaukė ir kitus Jėzaus mokinius.

O ką gi visa tai reiškia mums, gyvenantiems šiomis dienomis? Šventosios Velykos kasmet mums pakartoja tą pačią džiugią ir viltingą Jėzaus pergalės prieš mirtį žinią. Ši visoje žmonijos istorijoje su niekuo nesulyginama žinia, pakeitusi Marijos Magdalietės ir kitų Kristaus mokinių gyvenimus, ir mus skatina su gyvu tikėjimu priimti Jėzaus prisikėlimą, kviečia kurti naują gyvenimą, vedantį į šio žemiško gyvenimo perkeitimą amžinybėje, su Kristumi. Tikėjimas prisikėlimu yra tarsi tiltas į šių lūkesčių išsipildymą. Kaip rašoma Naujojo Testamento Laiške žydams, „tikėjimas laiduoja mums tai, ko viliamės, įrodo tikrovę, kurios nematome“ (Žyd. 11, 1).



Tad su pakilia Velykų šventimo nuotaika naujai išgirskime kvietimą nuolat gyventi tikėjimu. Tai atveria perspektyvą, vedančią į mūsų pačių prisikėlimą. Supraskime, kad Jėzaus pergalė prieš mirtį suteikia tai, ko niekas daugiau negali suteikti. Teskatina tad ši šventė ne tik naujai išgirsti apie mūsų prisikėlimo galimybę, bet ir jo siekti.

Prisikėlęs Jėzus Kristus, kuris yra Kelias, Tiesa ir Gyvenimas, mums ir šiandien sako tai, ką sakė apaštalams per pirmąsias Velykas: „Ramybė jums. Tai aš. Nebijokite!“ (Jn 20, 19–31) .

Būkime drąsūs, pasitikėkime, kad prisikėlęs Jėzus padės mums įveikti visus iššūkius ir išves į amžinojo, laimingo gyvenimo tikrovę.

Visus nuoširdžiausiai sveikinu mūsų Atpirkėjo ir Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimo iškilmės proga. Kartu noriu palinkėti visiems džiugių Velykų švenčių, jas išgyventi artimiausių žmonių bendrystėje ir tvirtai tikint Prisikėlusiuoju. Taip sustiprės ir mūsų prisikėlimo amžinybei viltis.



Publikuota: 2024-03-31 06:40:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai