„Santaka“ / „Juodąjį penktadienį“ per daug pasirinkimų? Pataria, kaip išvengti nuovargio apsiperkant internetu / Technologijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje parduoda bulves ir alijošių. Tel. 0 658 13 757.
Galioja iki: 2024-12-20 10:53:18

Moteris ieško darbo. Tel. 0 658 13 757.
Galioja iki: 2024-12-20 10:54:01

Parduoda gyvas žąsis (30 Eur už vnt.) ir antis (15 Eur už vnt.). Tel. 0 611 00 181.
Galioja iki: 2024-12-20 10:54:49

Parduoda kalėdines sidabrines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 0 698 41 635.
Galioja iki: 2024-12-21 14:56:19



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  



„Juodąjį penktadienį“ per daug pasirinkimų? Pataria, kaip išvengti nuovargio apsiperkant internetu


Apsipirkinėjimas internetu, kai tenka rinktis iš 6000 skirtingų batų modelių, gali būti toks pat varginantis kaip ilga darbo diena. Tyrimai rodo, jog net 70 proc. vartotojų bent kartą per kelis mėnesius išeina iš internetinės parduotuvės, palikę prekes savo pirkinių krepšelyje. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, atskleidžia, kas lemia tokį elgesį ir pataria, kaip apsipirkti internetu protingiau.

Pavargsta perkant drabužius ir skrydžius

Šių metų birželio mėn. paskelbtoje „Accenture“ apklausoje apie apsipirkinėjimo internetu įpročius dalyvavo 19 tūkst. vartotojų iš viso pasaulio. 74 proc. respondentų prisipažino, kad bent kartą per pastaruosius tris mėnesius paliko pripildytą internetinį pirkinių krepšelį. Dažniausiai taip elgėsi tie žmonės, kurie pirko drabužius (79 proc.), skrydžius (72 proc.) ir net užkandžius (70 proc.).

„Internetas pakeitė ne tik tai, kaip apsipirkinėjame, bet ir prekių skaičių, kurį siūlo pardavėjai. Parduotuvės, kurios anksčiau buvo ribojamos kvadratinių metrų, dabar gali užpildyti sandėlius tūkstančiais daiktų. Pagrindinės priežastys, kodėl žmonės nebaigia savo apsipirkimų yra nuovargis, per didelė pasirinkimų gausa ir nusivylimas dėl reikalaujamų pastangų naršyti“, – paaiškina A. Lukošius.



Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto, šis nuovargis kyla dėl vadinamojo „pasirinkimo paradokso“ – kai per daug galimybių sukelia stresą ir apsunkina sprendimų priėmimą. Be to, internetinės parduotuvės įkyriai ragina pirkti, siūlo per daug reklamos, o tai dar labiau apkrauna pirkėjus ir sumažina apsipirkimo malonumą.

Dažnai tikima, kad kuo daugiau pasirinkimų, tuo geriau, tačiau dar 2000 m. publikuotas, jau kultiniu tapęs tyrimas pateikia kitokią tiesą. Mokslininkai atskleidė, kad maisto prekių parduotuvėje pirkėjai buvo 10 kartų labiau linkę įsigyti uogienę paragavę 6 rūšių uogienių nei tada, kai reikėjo rinktis iš daug platesnio, 24 ar dar daugiau rūšių asortimento.

„Tokių parduotuvių kaip „Amazon“ klestėjimas rodo, kad žmonėms patinka naudotis vieno langelio principu. Tačiau tai priverčia susidurti su vis didėjančiu pasirinkimų skaičiumi. Internetinėms parduotuvėms rekomenduojama kuo labiau supaprastinti prekių paiešką ir siūlyti personalizuotų sprendimų, kad žmonės galėtų prekes įsigyti paprasčiau“, – teigia A. Lukošius.



Kaip pasirinkti?

„Juodojo penktadienio“ apsipirkimų karštinėje svarbiausia išlikti blaivaus proto ir laikytis plano. Akcijos gali susukti galvą kiekvienam, tad aiškus ir baigtinis pirkinių sąrašas jums bus tarsi orientyras ir padės nepasimesti. Prieš įsigydami bet ką, pasverkite, ar šis daiktas jums tikrai reikalingas. Ypač pravartu iš anksto susiplanuoti didesnius pirkinius, tokius kaip telefonas, kompiuteris ar kiti išmanieji įrenginiai sau ar šeimos nariams. Planas taip pat padės deramai atsifiltruoti produktus bet kurioje internetinėje parduotuvėje“, – siūlo A. Lukošius.

Jo teigimu, verta teikti pirmenybę apsipirkimui parduotuvėse, kurios siūlo nemokamą pristatymą ir prekių grąžinimą, arba pasirinkti parduotuvę netoli jūsų, kur galite lengvai grąžinti prekes. Tai leidžia užsisakyti prekes tiesiog išbandymui, nesirūpinti dėl išlaidų jas grąžinant.

„Apsiperkant internetu, svarbu pasinaudoti kainų palyginimo įrankiais, kad rastumėte geriausią pasiūlymą. Tokie nemokami sprendimai kaip „Pricer.lt“ ar „Kainos.lt“ leidžia matyti to paties produkto kainas skirtingose parduotuvėse kaip ant delno“, – pataria ekspertas.



Nors kaina svarbu, reikalinga atsižvelgti į garantijas ir paslaugas, kurias teikia pardavėjas, pavyzdžiui, nemokamą konsultaciją ar galimybę gauti pagalbą po pardavimo.

„Esminis ir bene svarbiausias patarimas protingai apsiperkant internetu – rinktis produktus, kurie turi daug teigiamų atsiliepimų ir stebėti prekių įvertinimus. Aukščiausios kokybės prekės bus pastebėtos ir išgirtos kitų pirkėjų, o jei daiktas turi ydų ar yra nepatvarus, tokią informaciją greičiausiai irgi rasite atsiliepimuose“, – apibendrina A. Lukošius.



Publikuota: 2024-11-28 10:38:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Turgaus prekeivius išgąsdino mokesčių inspektoriai
* Panaudotas aliejus sėkmingai keliauja į konteinerius
* Ūkininkai ruošiasi kelionei traktoriumi aplink Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Apie veiksmą ir rezultatą
Šnekėdami apie kalėdines dovanas turėtume skirti, kas yra pakuotė, o kas – pakavimas, ir nedaryti kalbos klaidų.
Atsiminkime, kad pakavimas yra veiksmas, procesas, o pakuotė – rezultatas.
Daiktavardis „įpakavimas“ nevartotinas reikšme „pakuotė“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai