Tapkime draugais!

Per penkiolika metų „Vėtrungė“ išgarsėjo ir užsienyje

Paskelbė:

Paskelbta:


Dangyra APANAVIČIENĖ

„Auginome du vaikus ir sugalvojome, kad mums reikia ir trečio… Taip gimė dar vienas kūdikis – „Vėtrungė“, – apie savo šeimos verslo pradžią kalbėjo vilkaviškietė Tamara Leonavičienė, kartu su savo vyru Aleksandru vieną iš paskutiniųjų praėjusių metų dienų visus sukvietusi pažymėti savo įmonės jubiliejų. Tądien UAB „Vėtrungė“ šventė 15 metų įkūrimo sukaktį.

Sveikino su jubiliejumi

Pasveikinti Leonavičių su gražia švente buvo susirinkęs gausus būrys draugų, bičiulių, bendraminčių, žmonių, kurie juos visą laiką palaikė, o kai reikėjo – ir padėjo. Į ilgą sveikintojų eilę stojo ir A.Leonavičiaus, prisiekusio buriuotojo, buvusio buriuotojų klubo vadovo, mokiniai, dar vaikystėje taip pat užsikrėtę meile mažiesiems laivams, vandens stichijai.

Pasveikinti verslininkų atėjo ir rajono vadovai – meras A.Bagušinskas, jo pavaduotojas J.Meškauskas, Savivaldybės administracijos direktorius S.Kasparaitis, Vilkaviškio miesto seniūnas A.Kiseliūnas. Jie dėkojo Leonavičiams už darbą, kuriuo jie garsina ne tik mūsų rajono, bet ir Lietuvos vardą.

Su „Vėtrungės“ ženklu

Didžiuotis šie verslininkai tikrai turi kuo. Savo hobi nutarę paversti pragyvenimo šaltiniu ir 1991-ųjų metų pabaigoje įkūrę tik dvi darbo vietas, vos 72 kvadratinių metrų plote jie pradėjo statyti laivus.

Dabar įmonėje dirba 14 žmonių, išplėstos senosios patalpos ir pastatytas visai naujas modernus statinys, kuriame dar nespėta visiškai įsikurti, apima 1100 kvadratinių metrų ploto. Visi įrengimai – nauji. Vien per praėjusius metus investuota apie 1 mln. 200 tūkst. litų.

Čia pagaminti puikūs praėjusio šimtmečio pradžios modelių laivai iš raudonmedžio, maumedžio, ąžuolo ir kitokios medienos šiandien raižo Atlanto vandenyno, Šiaurės, Viduržemio, Baltijos jūrų vandenis, daugelį Europos ežerų. Visus juos puošia „Vėtrungės“ ženklas.

Tai vieninteliai mažųjų laivų gamintojai Lietuvoje, kurie gavę laivų identifikavimo kodą ir savo dirbinius žymi savo firmos ženklu.

Kitų gaminius paprastai išsiveža garsios užsienio firmos, kurios parduodamos laivus, be abejo, net nepažymi, kad jie pagaminti kažkurioje Lietuvos įmonėje.

Parodose užmezgami
naudingi ryšiai


Kabineto, kuriame įsikūrusi „Vėtrungės“ bendrovės administracija, sienos nukabinėtos nuotraukomis, paveikslais su laivų atvaizdais, padėkomis. Stovi keletas A.Leonavičiaus pagamintų laivų maketų. Ant spintos, palangių išrikiuoti apdovanojimai. Vienas paskutiniųjų – Pramonės, prekybos ir amatų rūmų prizas – stilizuota liepsnelė, kuri gruodį Kaune Leonavičiams buvo įteikta kaip aktyviems šios organizacijos nariams. O lapkritį UAB „Vėtrungė“ buvo apdovanota Ūkio ministerijos sidabro medaliu už indėlį verslui.

Daug įvairiausių parodų Leonavičiai aplankę per įmonės gyvavimo istoriją. Neseniai su savo gaminiais jie buvo nuvykę į pasaulinę specializuotą laivų parodą Hamburge (Vokietija), į kurią buvo susirinkę per 600 dalyvių iš įvairių šalių. „Vėtrungė“ vienintelė atstovavo Lietuvai. Jos stendai visas parodos dienas buvo tiesiog apgulti lankytojų. Visi eksponatai, kuriuos Leonavičiai nusivežė į Vokietiją, buvo išgraibstyti. Nupirko ir prabangų raudonmedžio burlaivį, ir laivą iš maumedžio bei raudonmedžio, ir puikų hamaką, ir staliuką-valtį – tiek gaminių tetilpo 28 m² plote, už kurį „Vėtrungei“ teko pakloti didelius pinigus.

„Tačiau į parodas verslininkams būtina važiuoti. Užmezgami ryšiai, sudaromi ilgalaikiai kontraktai. Mes važiuojame visur, nes parodos palieka pasekmes bent penkeriems metams į priekį“, – kalbėjo T.Leonavičienė. O to atsakomybės ir pasididžiavimo jausmo, kuris užlieja širdį, kai prie firmos ekspozicijos kabo Lietuvos vėliava, Tamara sakė žodžiais negalinti nusakyti. „Tuo metu negalvoji, kad gali pasidaryti gėdą sau, – baisu, kad tik nepadarytum gėdos Lietuvai“, – dalijosi įspūdžiu T.Leonavičienė.

Nuo burės iš poros maišų

Į pirmąją parodą Kaune 1997-aisiais metais Leonavičiai nusivežė, kaip jie patys sakė, tik vieną valtaitę. Jų stendas irgi buvo labai lankomas – tada Lietuva pirmąkart sužinojo apie „Vėtrungės“ gaminius.

Šeimos galva A.Leonavičius gerai prisimena ir savo pirmąjį burlaivį. Buvo 1962-ieji… Dvylikametis Aleksas, labai mėgęs žvejoti ir lig tol iš įvairiausių medžiagų gaminęs tik mažus laivų modeliukus, sumanė pasigaminti tikrą burlaivį. Iš dviejų maišų pasisiuvo palą, pavadino ją bure ir užsidėjo ant paprastos valties. „Per visą ežerą prieš vėją irklais tada nusiyriau į kitą ežero pusę, o paskui pavėjui tą vadinamąją burę išskleidžiau… Toks „kaifas“ buvo… Taip sužavėjo burės, kad dar po šešerių metų pats pasidariau jau tikrą pirmąjį savo laivą, kurį pavadinau „Delfinu“, – buriavimo pradžią prisiminė verslininkas. Vėliau šia „liga“ jis sėkmingai užkrėtė ir žmoną Tamarą, kurią dabar švelniai vadina jų verslo smegenimis, ir tada dar mažus vaikus – dukrą Aušrą ir sūnų Aleksą.

„Visi mums sako labas“

„Namuose mes – vyras ir žmona, darbe – partneriai. Ir pareigas, ir akcijas esame pasidaliję pusiau“, – kalbėjo UAB „Vėtrungė“ direktorė Tamara Leonavičienė. Kaip paprastai, jai pritariamai šypsojosi Aleksas, taip pat direktorius, tačiau jis „Vėtrungėje“ daugiau rūpinasi produkcijos kokybės reikalais, organizuoja darbą bendrovės viduje.

Leonavičiai apie savo verslą kalba labai paprastai: „Dirbk taip, kad žmonės tau labas sakytų. Kol kas visi mums sako labas“. Tokia sėkmės formule vadovaujasi du šaunūs žmonės, vien tik savo nuoširdžiu darbu ir protu mažame mieste sukūrę verslą, apie kurį garsas sklinda toli už Lietuvos ribų.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content