Tapkime draugais!

Atgarsiai

Paskelbė:

Paskelbta:


Išeitį galima
surasti tariantis


Perskaičius straipsnį „Pilviškietė susirūpino ligotos senutės gerove“ („Santaka“, Nr.13) iškilo klausimų, kodėl pilviškietė prašo „Santakos“ pagalbos? Kodėl neįgali Joana Michailovienė parvežta iš ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus į namus?

Senatvės egzaminas yra labai sunkus. Gerai, kai žmogus nelieka vienas, yra artimųjų, kurie pasirūpina jo slauga.

Yra ir kita išeitis: turint užgyvento turto, galima juo pasinaudoti senatvėje ir šį turtą geram žmogui perleisti su sąlyga, kad prižiūrės ir slaugys iki gyvos galvos.

Žinoma, labai svarbu žmogui kuo ilgiau išbūti savo namuose, įprastoje aplinkoje. Malonu, kad Joana Michailovienė turi gerų kaimynų, kurie ja pasirūpina. Tačiau suprantu ir tai, kad J.Michailovienės negalia yra sunki ir be stacionarios institucinės slaugos arba slaugos pas kitą asmenį jai sunku.

Vilkaviškio savivaldybėje dar nėra teikiama pagalba arba slauga namuose visą parą. Tam pasitelkiami Savivaldybės išlaikomi Gudkaimio globos namai arba Vilkaviškio ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, kuriame neįgalusis turi teisę būti slaugomas iki 120 dienų per metus, apmokant iš ligonių kasų. Joana Michailovienė ne itin suvokė savo negalios sunkumą, todėl ir pasiprašė namo. Tačiau reikėtų įvertinti tai, kad namuose ji vieniša, tuo labiau, jog serga cukriniu diabetu, visiškai negirdi. Moteriai reikalinga stacionari slauga. Prieš vežant namo buvo galima pasitarti su ligoninės socialine darbuotoja, seniūnijos socialinio darbo organizatore arba tiesiog kreiptis į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių dėl galimybės ilgiau prabūti gydymo įstaigoje.

Niekada neatsisakome padėti, visada ieškome išeities.

Praeitais metais penkiolikai neįgalių vienišų ir sunkiai sergančių gyventojų, kurie Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje gydėsi 120 dienų, slauga šiame skyriuje buvo pratęsta. Savivaldybė iš biudžeto lėšų dėl šios priežasties ligoninei sumokėjo 22 tūkstančius litų. Tokiu atveju pats neįgalusis moka 80 proc. savo pajamų (kaip ir globos namuose), likusią dalį padengia Socialinės paramos skyrius.

Danutė GRABAUSKIENĖ

Socialinės paramos skyriaus vedėja

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content