Tapkime draugais!

„Tele2“ gina savo klientus nuo „telefoninių“ sukčių

Paskelbė:

Paskelbta:


Šiais metais Lietuvoje jau antrą kartą vyksta kampanija prieš telefoninius sukčius „Apgavysčių prevencijos mėnuo“. Projektą koordinuoja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba kartu su teisėsaugos institucijomis, Vartotojų švietimo centru.

Į šią vartotojų švietimo akciją aktyviai įsijungė ir UAB „Tele2“, siekdama apsaugoti savo klientus nuo galimų „telefoninių“ sukčių pinklių.

Apgavysčių prevencijos mėnesio iniciatorius yra Tarptautinis vartotojų apsaugos ir gynimo tinklas (ICPEN), kuriame dalyvauja beveik 40 pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuva, atstovaujama Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos.

Organizacijos pastebėjo, kad labiausiai paplitusios apgavystės Lietuvoje šiuo metu yra susijusios su „telefoninių“ sukčių apgaulėmis. Nustatyta, kad visose šalyse įvairūs vartotojų apgavikai naudoja panašius apgaudinėjimo metodus.

Be to, pasinaudodami įstatymų spragomis arba labiau pažeidžiamų vartotojų patiklumu, sukčiai pritaiko vis naujesnius apgaudinėjimo būdus. Jų aukomis dažniausiai tampa vaikai ir pagyvenę žmonės mažuose miesteliuose.

Ko gero, vienintelis būdas kovoti su šiais nusikaltėliais – vartotojų informavimas. UAB „Tele2“ įspėjimus apie „telefoninių“ sukčių apgavystes siųs savo klientams kartu su sąskaitomis, o išankstinio mokėjimo kortelių savininkai informaciją gaus trumpąja SMS žinute.

Dažniausi apgavysčių pavyzdžiai

„Sveikiname, Jūs laimėjote loterijoje! Norinčius atsiimti prizą prašome skambinti telefonu….“, „Jūsų numeris laimingas, ir Jūs laimėjote 1000 Lt vertės prizą ir mobilųjį telefoną. Skambinkite telefonu….“ ir t.t.

Paskambinęs telefonu nepažįstamas asmuo praneša, kad Jūsų šeimos narys ar artimas giminaitis pateko į nelaimę (pvz., avariją) ir reikalauja sumokėti pinigus, kad būtų išvengta nemalonumų su policija ar pan. Sukčiai prašo atnešti pinigus į nurodytą vietą arba patys atvažiuoja jų paimti.

Kaip elgtis tokiais atvejais:

• Nevykdykite jokių siuntėjo nurodymų ar sąlygų (pvz., papildyti mobiliojo telefono sąskaitą, įsigyti tam tikrų prekių ar pan.);

• Paskambinkite į „prizus“ dalijančią įmonę pasiteirauti, ar jie vykdo kokias nors loterijas, akcijas ir pan.;

• Niekada nesiųskite pinigų norėdami gauti prizą;

• Nebijokite užduoti klausimų, pvz., paprašykite skambinančiojo nurodyti Jūsų artimo žmogaus vardą, pavardę, tėvo vardą, kitus asmens duomenis;

• Patys paskambinkite savo artimajam ir paklauskite, ar jam (jai) reikalinga pagalba;

• Nepasiduokite skambinančiojo psichologiniam spaudimui ir nepriimkite skubotų sprendimų;

• Įspėkite apie tai savo artimuosius ir draugus (ypač – vaikus ir vyresnio amžiaus žmones);

• Jeigu Jums kyla abejonių, paskambinkite policijai 02 arba 112.

Gavę apgavikų pranešimus ar telefono skambučius vartotojai prašomi apie tai informuoti Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą el. paštu apgaules2007@nvtat.lt.

Surinkta informacija bus kaupiama, analizuojama ir naudojama vartotojų švietimo veikloje.

Užsk. 1671

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content