Tapkime draugais!

Įsteigtos gimnazijos grupės – prestižas ir atsakomybė

Paskelbė:

Paskelbta:


Birutė NENĖNIENĖ

Džiugi naujiena

Marijampolės profesinio rengimo centre (MPRC) ir jo skyriuose įsteigtos gimnazijos grupės – tokia džiugia naujausia žinia Vilkaviškio skyriaus vedėja Ona Lukauskienė pirmiausia pasidalijo su rajono bendrojo lavinimo mokyklų vadovais, kuriems sausio pabaigoje vedė seminarą apie dokumentų tvarkymą. Tačiau ši naujiena nepasklido plačiau, nes šeimininkai nesigarsina, o mokyklų direktoriai bei Švietimo skyrius santūriai tyli.

Kaip žinia, po bendrojo lavinimo programos akreditavimo 2004 metais atsirado pirmoji rajone Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija. Pavasarį akredituojama Pilviškių vidurinės mokyklos vidurinio ugdymo programa – ši kaimo švietimo įstaiga nuo ateinančio rudens ruošiasi įgyti gimnazijos statusą. Tačiau rajono centre esančių dviejų didžiųjų bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ugdymo programos į akreditavimo planus neįtrauktos ir nežinia, už kelintų metų horizonto nušvis perspektyva vienai iš jų tapti gimnazija.

Painus ir ilgas
pavadinimas trumpinamas


Praėjusių metų pabaigoje iš įvairių Marijampolės apskrities mokyklų atstovų sudaryta akreditavimo grupė, kuriai vadovavo Švietimo ir mokslo ministerijos specialistė, įvertino MPRC vidurinio ugdymo programą. Vertinimo grupė ministerijai pateikė ataskaitą dėl vidurinio ugdymo programos įgyvendinimo kokybės Marijampolės profesinio rengimo centre. Šių metų sausio 4 dienos švietimo ir mokslo ministrės įsakymu programa buvo akredituota. Vadovaujantis šiuo dokumentu, Marijampolės profesinio rengimo centro direktoriaus sausio 24 dienos įsakymu įsteigtas Marijampolės profesinio rengimo centro gimnazijos skyrius su gimnazijos grupėmis Vilkaviškio ir Kudirkos Naumiesčio skyriuose.

Vilkaviškio skyriaus vedėja O.Lukauskienė patikslino, jog Vilkaviškyje veikia šešios gimnazijos grupės, tai yra trys vienuoliktos ir trys dvyliktos klasės. Kitaip tariant, visi tie, kurie šioje mokykloje siekia vidurinio išsilavinimo, yra ir ateityje bus gimnazijos grupių moksleiviai.

Vardą norisi pateisinti

Vedėjos O.Lukauskienės teiravomės, kas po vardo pakeitimo pasikeitė jų mokymo įstaigoje.

– Gimnazijos grupėse dirbantiems mokytojams dešimčia procentų padidėjo atlyginimas. Dėl akredituotos programos pakilo prestižas, nes mes esame vieni iš pirmųjų, kurie ryžomės šiam žingsniui. Be to, skirta papildomų lėšų mokymo priemonėms įsigyti.

– Ar ilgai ruošėtės šiam etapui?

– Maždaug dvejus metus. Pagal specialią metodiką reikėjo paruošti daug dokumentų, surinkti įrodymus, jog mes esame tam pasirengę. Vertinimo komisija tikrino trejų mokslo metų (2003–2004, 2004–2005, 2005–2006) veiklos rezultatus. Mūsų veikla atitiko vidurinio ugdymo programos akreditavimo reikalavimus.

– Kaip akreditavimui ruošėsi mokytojai? Į kokius rodiklius buvo kreipiamas dėmesys?

– Mokytojai lankė įvairius seminarus, kėlė kvalifikaciją, mokėsi kompiuterinio raštingumo. Buvo atlikti mokinių pažangumo tyrimai – atskirų dalykų ir bendri, įvertinta popamokinė, sportinė veikla, kokie pasiekti rezultatai, laimėjimai respublikoje, kiek mokinių nubyrėjo, analizuota ir daug kitų dalykų.

– Kuriose srityse pasirodėte stipriausi?

– Visa Profesinio rengimo centro veikla buvo vertinama balais. Maksimalus balų skaičius yra 270, mes surinkome palyginti labai daug – 221 balą, todėl visose srityse rezultatai neblogi.

– Kaip naująjį statusą supranta ir priima mokiniai?

– Jiems buvo paaiškinta, jog nuo dabar mokosi gimnazijos grupėse, aptarti iškilę reikalavimai. Bet nėra taip, kad kas nors keistųsi kardinaliai, iš esmės. Tačiau kai priimsime naujus mokinius, jau žiūrėsime į mokymosi pasiekimus ir atrinksime konkurso tvarka. Labai silpniems siūlysime nesirinkti vidurinio ugdymo programos, o mokytis vien specialybių. Gimnazijos grupėse Vilkaviškio skyriuje jaunimas mokysis trijų specialybių: virėjo-konditerio, technikos priežiūros-verslo darbuotojo ir apdailininko.

– Ar pasikeitė pedagogų sudėtis? Kokį jaučiate visuomenės požiūrį į jūsų įstaigą?

– Turime naują etatą – pavaduotoja gimnazijos grupėms jau dirba Jolanta Urbaitienė. Gavome pusę psichologo etato, tačiau nerandame specialisto. Pedagogų kolektyvas stiprus – su gimnazijos grupėmis dirba vien dalykų specialistai, turintys aukštąjį išsilavinimą.

Dalies visuomenės požiūris į mūsų įstaigą gerokai pasenęs ir tai išryškėja vien iš to, kad kai kuriuose tekstuose esame įvardijami kaip „18-oji profesinė“ arba „žemės ūkio mokykla“. Manome, jog pribrendo laikas mokyklai po truputį „išeiti iš pogrindžio“ ir atsistoti ant kojų – taip, kaip ir priklauso gimnazijos vardą turinčioms grupėms.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content