Tapkime draugais!

Už knygą geriau – tik knyga

Paskelbė:

Paskelbta:


Kaip žinome, 2006–2011 metais šalyje įgyvendinama „Skaitymo skatinimo programa“. Ji padeda skatinti veiklą, formuojančią įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonių poreikį skaityti, gerinančią skaitymo įgūdžius, keliančią skaitymo prestižą Lietuvos visuomenėje. „Skaitymo skatinimo programos“ tikslas – didinti nuolat ir dažnai skaitančių bei įvairioms amžiaus grupėms priklausančių žmonių dalį, tokiu būdu ugdant kūrybišką, tobulėti siekiančią, kritiškai mąstančią, pilietiškai atsakingą asmenybę.

Manau, kad pirmiausia ir aktyviausiai į šią veiklą įsitrauks mokyklos. Iš tiesų, modernioje, skubančioje visuomenėje knygai tenka ypatinga reikšmė. Į knygos svarbą turime žiūrėti naujai, nesusipriešindami su naujausiomis technologijomis. Svarbu ne tik išmokyti vaiką skaityti ir rašyti, bet siekti, kad jis tai darytų ne pareigos skatinamas, o noriai ir savarankiškai. Pradinių klasių mokytojų pareiga – suformuoti pagarbų požiūrį į knygą, įtikinti, jog nors šiuolaikinis žmogus turi daug modernesnių informacijos, komunikacijos šaltinių ir laisvalaikio formų, skaitymas yra nepaprastai svarbi veikla. Juk knygų skaitymas suteikia tai, ko negali technikos stebuklai!

Alvito pagrindinėje mokykloje taip pat buvo parengtas ilgalaikis projektas „Už knygą įdomiau – tik knyga“. Jį įgyvendina 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojos, bibliotekos vedėja, tėvai, seneliai.

Dar rugsėjo mėnesį, pristatydamos projektą mokiniams, informavome, kokia įvairi veikla jų laukia ir kokiais metodais jį įgyvendinsime.

Norėdamos paskatinti kurti, paskelbėme knygų kūrimo konkursą. Į mokykloje surengtą knygų parodą atkeliavo individualiai, grupėse, kolektyviai, kartu su tėveliais kurtos knygos. Mus stebino knygelių turinio, tematikos, iliustracijų bei dydžių ir formų įvairovė. O kiek džiaugsmo nušvito vaikų akelėse, kai jų kūryba susidomėjo ir vyresnieji mokyklos mokiniai. Keletą knygelių padovanojome net mokyklos bibliotekai!

Kitame projekto etape patys vaikai vykdė tėvelių ir senelių apklausą apie knygas. Surinktus rezultatus aptarėme su vaikais, juos analizavome tėvų susirinkimo metu. Išrinkome labiausiai skaitomas knygas, sužinojome, iš kur vaikai gauna knygų, ar turi namuose bibliotekėlę.

Toliau vaikų laukė susitikimas su rašytoju Jeronimu Lauciumi. Jis papasakojo apie tai, kaip gimsta knygelė ir koks jos kelias į skaitytojo rankas. Rašytojas stebėjosi vaikų aktyvumu, jų noru įsigyti knygų.

Savo žinias, gebėjimą kurti, pasakoti, vaidinti vaikai atskleidė konkurse: jie keliavo po Knygų šalį. Eilėraščių, Pasakų, Patarlių, Kryžiažodžių, Žiniukų stotelėse kiekviena komanda turėjo įveikti tos šalies užduotis. Sėkmingai įveikusieji gavo po knygelę.

Prieš pradėdami kelionę, visi apsilankė Bibliotekos ambasadoje, kur mokyklos bibliotekininkė informavo, kaip vaikai skaito knygas. Aktyviausieji skaitytojai gavo net apdovanojimus.

Šiuo metu vaikai taip pat yra užimti projekto veikla. Jie kuria skirtukus knygai ir piešia mylimiausią knygų veikėją. Mūsų darbų parodėlė eksponuojama kaimo bibliotekoje, vyksta susitikimai su kaimo bibliotekininke, bendri renginiai.

Ateityje dalyvausime akcijoje „Padovanok mokyklai knygą“. Dar daug įdomių darbų laukia, nes projektas tęsis ir kitais metais.

Knyga žmogų lydi visą gyvenimą. Tačiau tie, kurie prie jos prisiliečia vaikystėje, – labiau ją pamilsta, dažniau jos pasigenda ir vėliau noriai su ja draugauja. Taigi, norint išmokyti vaiką draugauti su knyga, jos pasiilgti, reikia tam ruoštis ne tik mokykloje, bet ir namuose. Juk knygos padės vaikams stebėti ir suprasti juos supantį pasaulį, akis atvers grožiui, širdis pripildys meilės ir gerumo.

Ingrida BAČINSKAITĖ

Alvito pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content