Tapkime draugais!

Pasitikėjimo telefonas 1882 duoda teigiamų rezultatų

Paskelbė:

Paskelbta:


Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad nuo birželio 5 d., kai buvo įkurtas Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) pasitikėjimo telefonas 1882, Marijampolės AVMI gauti 62 pranešimai.

Marijampolės AVMI viršininkės Danguolės Kučinskienės teigimu, VMI pasitikėjimo telefonu gyventojai gali pranešti ne tik apie mokamus atlyginimus „vokeliuose“, galimus kitus mokesčių įstatymų pažeidimus ar mokesčių vengimą, bet ir apie VMI darbuotojų netinkamą elgesį ar netinkamus pareigų vykdymo atvejus, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiklą ar galimus valstybės tarnautojo etikos principų pažeidimus.

Pasak Marijampolės AVMI viršininko pavaduotojos Birutės Akucevičienės, skambinusieji pasitikėjimo telefonu 1882 daugiausiai (42 atvejai, arba 68 proc.) pranešė apie atlyginimų mokėjimą „vokeliuose“, t.y. apie neapskaitytą darbo užmokestį. Gauti tik 8 pranešimai (13 proc.) apie įvairius fizinių asmenų daromus pažeidimus, likusieji 87 proc. pranešimų – apie pažeidimus įmonėse.

Pagal pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją Marijampolės AVMI darbuotojai atliko daugiau kaip 50 operatyvių patikrinimų. Jų metu nustatyti 21 administracinės teisės pažeidimai, surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai; iš jų du – dėl neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo (populiariai vadinamų „vokelių“).

Vienas pasitikėjimo telefono numeris visoje Lietuvoje duoda teigiamų rezultatų. Iš gautų, ištirtų ir pasitvirtinusių pranešimų – trisdešimt atvejų, kai po pokalbių su įmonių vadovais įmonių darbuotojų atlyginimai išaugo nuo 10 iki 100 procentų, įmonėse žmonės buvo pervesti dirbti visai darbo dienai. Kartu pagerėjo darbuotojų socialinės garantijos.

Aktyvų naudojimąsi pasitikėjimo telefonu lemia tai, kad gauta informacija neviešinama. Apie 70 proc. skambinusiųjų sutiko prisistatyti ir toliau bendradarbiauti su VMI specialistais, atskleidžiant finansinius nusikaltimus.

Analizuojant gautus pranešimus apie galimus pažeidimus Marijampolės apskrityje, dominuoja krovinių gabenimas, taksi paslaugos, automobilių remonto, mažmeninės prekybos, taip pat viešojo maitinimo sektoriai.

Šiais metais (ypač vasaros sezono metu) daugiau dėmesio bus skiriama kontroliuoti viešojo maitinimo bei apgyvendinimo paslaugų sektoriaus įmones, kurių finansiniai rodikliai kelia pagrįstų įtarimų, kad šių įmonių veikla gali būti neskaidri.

Minėta veikla užsiimančių bendrovių finansiniai rodikliai, ypač vidutinio darbo užmokesčio vidurkis, lyginant su kitomis verslo šakomis, yra vieni blogiausių šalyje.

Taip pat nerimą kelia tai, kad nemažai darbuotojų įdarbinti ne visai darbo dienai, tačiau realiai dirba visą dieną. Dėl tokių darbo sąlygų pirmiausiai kenčia darbuotojai bei jų socialinės garantijos.

Mokesčių inspekcijos tikslas – neskubėti bausti, o pirmiausia informuoti minėto sektoriaus įmonių vadovus, kalbėtis su jais ir leisti pasitaisyti bei pagerinti savo darbuotojų darbo sąlygas.

AVMI siekia dialogo su verslininkais, ir tai parodė gegužės pradžioje surengtas susitikimas prie apskritojo stalo su viešojo maitinimo įmonių vadovais (atstovais).

Minėtame susitikime buvo pritarta nuomonei, kad viešojo maitinimo sektoriuje mokesčiai galėtų būti sumokami geriau, kad būtina skatinti sąžiningą konkurenciją.

Erika SKARŽINSKIENĖ

Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content