„Drąsinkime ateitį“ – tai nacionalinis projektas, kurio pagrindinis tikslas – drąsinti vyresniųjų klasių moksleivius, dažnai pasiklydusius ar pasimetusius gyvenimo ieškojimų kelyje. Tad jiems itin svarbus pavyzdys žmogaus, kuris sėdėjo tame pačiame suole, darė galbūt tas pačias klaidas, ne kartą susidūrė su tais pačiais sunkumais, o šiandien yra garbingas, daug pasiekęs ir atsakingas Lietuvos pilietis.
Šiame projekte dalyvauja ir Vilkaviškio „Aušros“ vidurinė mokykla, kuri skaičiuoja jau 28-uosius gyvavimo metus. Išleidusi tiek abiturientų laidų mokykla gali didžiuotis ne vienu garsiu žmogumi, kuris kažkada vaikščiojo tais pačiais mokyklos koridoriais.
Per pastaruosius mokslo metus vyko dešimt susitikimų su „Garbės galerijos“ nariais.
Į pirmąjį susitikimą buvo pakviesti buvę mokiniai, dabar dvasininkai – kunigas Vaidotas Labašauskas ir monsinjoras Arūnas Poniškaitis. V.Labašauskas nuoširdžiai atviravo apie savo paauglystę, problemas ir judrų būdą, dėl ko mokykloje tekdavo turėti ir nemalonumų. A.Poniškaitis prisiminė studijas Romoje, į pasakojimą įpindamas asmeninio pobūdžio detalių, kurios labiausiai domino mokinius.
Mokykloje lankėsi taip pat buvęs „Aušros“ vidurinės mokyklos mokinys, dabar žinomas fotografas Tomas Bauras. Tomas mokyklą baigė prieš aštuonerius metus. Kaip pats prisipažino, niekad nebuvo uolus mokinys. Net per valstybinį matematikos egzaminą nebuvo tikras, ar jį išlaikys. Baigęs mokyklą, T.Bauras įstojo į universitetą. Darbą susirado jau antrame kurse. Šiuo metu dirba „Lietuvos ryto“ fotokorespondentu.
Kitame Lietuvos dienraštyje, „Respublikoje“, žurnaliste tuo metu dirbusi mokyklos auklėtinė Vida Danilevičiūtė-Černiauskienė papasakojo apie žurnalisto profesiją, supažindino su jos pliusais bei minusais.
Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios teisės katedros docentas bei Teisės instituto baudžiamosios justicijos tyrimų skyriaus vedėjas Aurelijus Gutauskas gali pasididžiuoti nuveiktais darbais. Šiandien jis – vienas iš Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto bendraautorių, dviejų knygų autorius, Teisės instituto tarybos narys, Teismo medicinos instituto tarybos narys, Lietuvos studentų sporto asociacijos Teisės ir etikos komiteto narys. A.Gutauskas net šešiolikoje Europos valstybių, skirtinguose miestuose, yra atlikęs praktiką, dirbęs daugiau nei trijuose prestižiniuose Lietuvos teisės universitetuose ar kolegijose. „Ir kaipgi galima negerbti ar nesižavėti tokiu žmogumi?!“ – kalbėjo „Aušros“ mokiniai.
Buvęs mokinys, dabar rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Arūnas Serneckas pasakojo, kad baigęs vidurinę mokyklą metus studijavo režisūrą, vėliau mokėsi Vilniaus pedagoginiame institute ir vis dėlto tapo istorijos mokytoju. Mokytojavo neilgai ir jau 1995 m. pradėjo dirbti Švietimo skyriuje, o vos po poros metų tapo jauniausiu Lietuvoje Švietimo skyriaus vedėju. Svečias kalbėjo ne tik apie savo karjerą – jis šiltai ir labai maloniai padrąsino mokinius siekti savo tikslo.
Po poros savaičių įvyko dar vienas projekto „Drąsinkime ateitį“ susitikimas. Šįkart su buvusia mokyklos mokine, „Garbės galerijos“ nare Saulene Pučiliauskaite. Šiandien ji – ne kino režisierė ar žvaigždė, kokia vaikystėje svajojo būti, o filosofijos mokslų daktarė, buvusi VDU filosofijos katedros asistentė ir dėstytoja, KTU filosofijos ir kultūrologijos katedros lektorė. Moksleiviams ji paliko labai šilto, nuoširdaus, atviro žmogaus įspūdį.
Dainiaus Žikevičiaus moksleiviai klausė, kaip jam pavyko pasiekti tokių karjeros aukštumų – juk yra dirbęs net Ispanijos ambasadoje patarėju. Dabar Dainius džiaugiasi darbu Vidaus reikalų ministerijoje. D.Žikevičius sakė, kad viskas įmanoma, tik reikia daug dirbti ir labai norėti, o tada gali kalnus nuversti. Nuo pat mokyklos žinojęs, kuo nori būti, savo tikslo siekė ir jam pavyko.
Savo tikslo – tapti gamtos mokslų daktaru – dabar siekia Mindaugas Dailidė, rugsėjį ginsiantis daktaro disertaciją. Šiuo metu Mindaugas yra Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto doktorantas.
Mokslo metų pabaigoje įvyko paskutinis susitikimas su „Garbės galerijos“ nare, Keistuolių teatro aktore Agne Sunklodaite. Ji mielai dalijosi studijų laikų džiaugsmais ir vargais, atskleidė teatro užkulisių paslaptis, prisiminė ne vieną linksmą mokyklos laikų istoriją.
Mokinių paprašyta, Agnė padainavo dainą apie šypsenėlę, kuri visuomet skamba spektaklyje „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“. Ši daina salėje nepaliko abejingų: mokiniai ir mokytojai lingavo ir net bandė pritarti Agnei.
Kiekvieno susitikimo metu mokiniai pateikdavo klausimų, į kuriuos svečiai mielai atsakinėjo, dalijosi patirtimi ir išgyvenimais mokykloje, pasiekimais studijų metais. Tokių žmonių pavyzdžiai rodo, kad labai norint – įmanoma viskas.
Aušra KUDIRKAITĖ
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.