„Kai žmonės pavargsta nuo rūpestėlio – ateina į mūsų parodas“, – sakė reabilitacinio specialiųjų menų centro „Gyvybės jėga“ darbuotoja Bronė Vyšniauskienė.
Jau nuo liepos pradžios čia eksponuojama Algirdo Kučinsko Vištyčio ežero pakrantėje surinktų medžio šakų žaisminga paroda „Miško išdaigos“ bei Romo Dabrilos tapybos darbai. Kitą šeštadienį, rugpjūčio 11 dieną, „Gyvybės jėga“ organizuoja ekspozicijos uždarymą, kurio metu lankytojams bus proga susitikti su parodos autoriais.
Algirdas Kučinskas dabar jau medžio iš rankų nebepaleidžia. Ekspozicija „Miško išdaigos“ atsirado, kai jis vos kelis kartus po prasiautusių audrų pasivaikščiojo Vištyčio ežero pakrante. Kadaise gaminęs metalo dirbinius, šiandien energingas, tačiau nuo vaikystės ligos pričiuptas kybartietis žavisi gamtos magija. Jis sako: „Gamta pati viską kuria, o aš tik padedu atskleisti grožybes.“
Tai paroda žmogaus vaizduotei. Tarp eksponatų galima pamatyti medinę baleriną, nors gal kai kam ji labiau primintų patį velnią. Dirbinių išraišką būtų galima palyginti su spoksojimu į debesis, ieškant juose triušiuko ausų, buratino nosies ar kadaise mėgto dviratuko.
Gracingos žvakidės, raudonmedžio indeliai, gausia simbolika pasižymintys kiaušiniai – tai kybartiečio rankų sušildyti medžio darbai. Parodoje lankytojai patirs smagių įspūdžių, bet įsigyti nieko neteks. „Dirbinių parduoti ranka nekyla. Daug maloniau juos dovanoti“, – sakė A.Kučinskas.
Greta „Miško išdaigų“ pristatomi Suvalkijos kraštovaizdžio natiurmortai, nutapyti Romo Dabrilos. Gaivūs ir šiek tiek melancholiški paveikslai – neįgalaus R.Dabrilos išraiška. Jo darbuose tarsi užkoduotas impulsas mėgautis gamtos harmonija.
Šio tapytojo darbai didelio populiarumo sulaukė Lenkijoje organizuotame plenere. Bronė Vyšniauskienė, padedanti rengti R.Dabrilos darbų parodas, pasakojo, kad darbų užsakovų atsirado daugiau nei buvo piešinių. Tačiau Kybartuose kitaip. „Žmonės perka tada, kai turi pinigų. O kai reikia mąstyti, kaip įsigyti duonelės, tai ne paveikslai galvoje“, – apie kasdienybės realijas kalbėjo B.Vyšniauskienė.
Uoliai besisukanti 15 metų gyvuojančio „Gyvybės jėgos“ menų centro veikloje B.Vyšniauskienė įsitikinusi, kad jei neįgalus žmogus kuria, vadinasi, gyvena.
Simona ŠTRIMAITYTĖ
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.