Tapkime draugais!

Korespondencijos srautus didina emigrantai

Paskelbė:

Paskelbta:


Dėl di­dė­jan­čios Lie­tu­vos gy­ven­to­jų emig­ra­ci­jos spar­čiai dau­gė­ja pa­što ko­res­pon­den­ci­jos (laiš­kų, at­vi­ru­kų, ae­rog­ra­mų, se­kog­ra­mų, spau­di­nių ir smul­kių­jų pa­ke­tų), siun­čia­mos iš Lie­tu­vos į ki­tas ša­lis ir gau­na­mos iš jų, srau­tai. Lie­tu­vai ta­pus Eu­ro­pos Są­jun­gos na­re, dau­giau­siai šių siun­tų gau­na­ma ir siun­čia­ma į Di­džią­ją Bri­ta­ni­ją, Ai­ri­ją ir Is­pa­ni­ją – ša­lis, ku­rio­se šiuo me­tu gy­ve­na dau­giau­siai emig­ra­vu­sių lie­tu­vių.

Lie­tu­vos pa­što duo­me­ni­mis, 2006 me­tais siun­čia­mos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos į Di­džią­ją Bri­ta­ni­ją apim­tys per dve­jus me­tus išau­go dau­giau kaip 2,2 kar­to ir pa­sie­kė 96,13 to­nos per me­tus (dau­giau kaip ket­vir­ta­da­lį vi­sos į už­sie­nį siųs­tos ko­res­pon­den­ci­jos), o gau­na­mos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos – ket­vir­ta­da­liu dau­giau – 60,1 to­nos per me­tus.

Per­nai į Ai­ri­ją ša­lies gy­ven­to­jai siun­tė 39 pro­c. dau­giau pa­što siun­tų (23,9 to­nos), o iš Ai­ri­jos į Lie­tu­vą – 18 pro­c. dau­giau (12,9 to­nos) nei 2004 me­tais. Su Is­pa­ni­jo­je gy­ve­nan­čiais as­me­ni­mis pa­štu bend­rau­ja­ma taip pat daž­niau: iš Is­pa­ni­jos į Lie­tu­vą 2006 me­tais siųs­ta net 23 kar­tus dau­giau pa­što ko­res­pon­den­ci­jos (6,6 to­nos) nei 2004-ai­sias, o į šią ša­lį iš­siun­čia­mos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos apim­tys pa­di­dė­jo 26,1 pro­c. – iki 5,86 to­nos per me­tus.

2006 me­tais Lie­tu­vos pa­štas mū­sų ša­ly­je pri­sta­tė 5,9 mln. vie­ne­tų, ar­ba 457,25 to­nos, iš už­sie­nio gau­tos pa­što ko­res­pon­den­ci­jos, o iš Lie­tu­vos į ki­tas ša­lis bu­vo iš­siųs­ta 4,73 mln. vie­ne­tų, ar­ba 369,1 to­nos.

„Paš­to ko­res­pon­den­ci­jos siun­tų srau­tai di­dė­ja pe­rio­diš­kai. Dau­giau­sia siun­ti­nių, laiš­kų, smul­kių­jų pa­ke­tų pa­štu ke­liau­ja prieš po­pu­lia­rią­sias šven­tes – šv. Ka­lė­das, Nau­juo­sius me­tus, šv. Ve­ly­kas, šv. Va­len­ti­no die­ną. Prieš šv. Ka­lė­das pa­skirs­to­me net 5–6 kar­tus dau­giau pa­što siun­tų nei įpras­tai“, – ten­den­ci­jas at­sklei­dė Lie­tu­vos pa­što fi­lia­lo Paš­to per­ve­ži­mo cent­ro di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja Ja­ni­na Se­mė­nai­tė.

Pa­sak Lie­tu­vos pa­što Eksp­loa­ta­ci­jos sky­riaus vir­ši­nin­ko pa­va­duo­to­jos Ri­tos Ži­čiu­vie­nės, ne vien tik pa­što dar­buo­to­jų pa­stan­gų rei­kia tam, kad pa­što siun­tos bū­tų lai­ku pri­sta­ty­tos ad­re­sa­tui – vi­sų pir­ma siun­tė­jas tu­rė­tų įsi­ti­kin­ti, kad tei­sin­gai už­ra­šė ga­vė­jo ir sa­vo ad­re­sus, nes prie­šin­gu at­ve­ju pa­što siun­ta ga­li „pa­si­klys­ti“. Ir skirs­ty­to­jai, ir laiš­ki­nin­kai tvir­ti­na, kad gy­ven­to­jai ir įmo­nės, siųs­da­mi pa­što siun­tas į už­sie­nį ar į Lie­tu­vos mies­tus, tu­rė­tų dau­giau dė­me­sio kreip­ti į tei­sin­go ad­re­sa­vi­mo tai­syk­les.

Ad­re­są pa­ra­šy­ti nė­ra su­dė­tin­ga, bet ne vi­sa­da jis pa­ra­šo­mas aiš­kiai ir įskai­to­mai, kar­tais pa­mirš­ta­ma pa­ra­šy­ti ga­vė­jo var­dą ar net pa­var­dę, ne­nu­ro­do­mas konk­re­taus tar­nau­to­jo pa­rei­gų pa­va­di­ni­mas, pra­lei­džia­mas įstai­gos ar jos pa­da­li­nio pa­va­di­ni­mas, siun­čiant į ma­žes­nes gy­ven­vie­tes kar­tais ne­pa­ra­šo­mi na­mo, bu­to nu­me­riai, ad­re­suo­jant į už­sie­nį siun­čia­mą pa­što siun­tą daž­nai pa­mirš­ta­ma pa­ra­šy­ti ša­lies pa­va­di­ni­mą (nu­ro­do­mas tik mies­tas) ar­ba jis pa­ra­šo­mas neaiš­kiai, dau­ge­lis vis dar ne­si­var­gi­na su­ži­no­ti pa­što ko­dą.

„Ad­re­sa­vi­mo tai­syk­les ga­li­ma pa­si­tiks­lin­ti kiek­vie­na­me pa­šte, jos pa­teik­tos ir Lie­tu­vos pa­što tink­la­la­py­je www.po­st.lt. Jei­gu siun­tė­jas ne­si­lai­ko ad­re­sa­vi­mo tai­syk­lių, siun­ti­niai, laiš­kai, spau­di­niai, pa­ke­tai ir ki­ta pa­što ko­res­pon­den­ci­ja ga­li il­gai ieš­ko­ti ar net vi­sai ne­ras­ti ad­re­sa­to ar­ba grįž­ti siun­tė­jui – ži­no­ma, jei nu­ro­dy­tas tei­sin­gas siun­tė­jo ad­re­sas. No­rė­da­mi kuo ge­riau at­lik­ti sa­vo pa­rei­gas ir vi­siems su­teik­ti džiaugs­mą bend­rau­ti pa­štu, ra­gi­na­me bū­ti ati­des­niems ad­re­suo­jant pa­što ko­res­pon­den­ci­ją – juk laiš­kui ne­pa­sie­kus ga­vė­jo, ža­la ga­li bū­ti ne tik ma­te­ria­li­nė, bet ir mo­ra­li­nė“, – aiškino R.Ži­čiu­vie­nė.

Lie­tu­vos pa­štas pri­de­da pa­vyz­dį, kaip tei­sin­gai ad­re­suo­ti į už­sie­nį siun­čia­mą pa­što ko­res­pon­den­ci­ją.

Gin­ta­rė RIM­KU­VIE­NĖ

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content