Išmokos vaikams bus mokamos iki 12 metų
Ministrų kabinetas pritarė siūlymui pratęsti išmokos vaikams mokėjimą iki 12 metų.
Šis Vyriausybės nutarimas galios nuo 2007 m. rugsėjo 1 d. iki 2007 m. gruodžio 31 d., nes, vadovaujantis 2007 m. birželio 5 d. Seimo priimtu Išmokų vaikams įstatymo 22 straipsnio pakeitimo įstatymu, nuo 2008 m. sausio 1 d. išmoka vaikui bus mokama visiems vaikams iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose.
Šiuo metu kiekvieną mėnesį išmoką vaikui gauna apie 350 tūkstančių Lietuvos vaikų iki 9 metų. Nuo rugsėjo 1 d. šia valstybės parama, nepriklausomai nuo tėvų pajamų, galės pasinaudoti dar apie 105 tūkstančiai vaikų.
Išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo dienos. Kreiptis dėl šios išmokos reikia į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos socialinės paramos skyrių.
Nuo 2004 m. liepos 1 d. išmoka vieną ar du vaikus auginančiose šeimose buvo pradėta mokėti iki vaikui sukaks 7 metai, o daugiau nei tris vaikus auginančioms šeimoms – kiekvienam vaikui iki 18 metų ir vyresniam, jei jis mokosi dieninėje mokymosi įstaigoje, tačiau ne ilgiau nei iki 24 metų. Nuo 2006 m. rugsėjo 1 d. 0,4 MGL dydžio išmoka vaikui mokama vaikams nuo 7 iki 9 metų.
Dabar šeimai, auginančiai vieną ar du vaikus, pagal Išmokų vaikams įstatymą nuo vaiko gimimo dienos iki jam sukaks 3 metai skiriama 0,75 MGL dydžio išmoka per mėnesį (97,5 Lt), o vaikui nuo 3 iki 9 metų – 0,4 MGL (52 Lt) per mėnesį dydžio išmoka.
Šeimai, auginančiai tris ir daugiau vaikų, kiekvienam vaikui iki 3 metų skiriama 1,1 MGL dydžio išmoka per mėnesį (143 Lt), o vaikui nuo 3 iki 18 metų ir vyresniems, jei jie mokosi dieninėje mokymosi įstaigoje, bet ne ilgiau kaip iki 24 metų, – 0,4 MGL dydžio išmoka per mėnesį (52 Lt).
Kaimo gyventojai lengviau apsirūpins vaistais
Vyriausybė pritarė „Gyventojų aprūpinimo vaistiniais preparatais ir medicininės paskirties produktais per kaimo vietovėse esančias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas“ taisyklėms.
Naujosios taisyklės sugriežtins pirminės sveikatos priežiūros (PSP) įstaigų kontrolę, susijusią su gyventojų aprūpinimu vaistiniais preparatais.
Atsakingas vaistininkas privalės ne rečiau kaip kartą per mėnesį patikrinti, kaip kaimo PSP įstaigos laikosi nustatytų reikalavimų. Paprastesne taps ir vaistų transportavimo tvarka. Skirtingai negu dabar, vaistinės vaistinius preparatus galės pristatyti į PSP įstaigą nebūtinai savo transportu, o sudariusios vaistinių preparatų vežimo sutartį su trečiaisiais asmenimis. Be to, Farmacijos departamentas vykdys stebėseną dėl gyventojų aprūpinimo vaistiniais preparatais per PSP įstaigas.
Informacija apie kaimo PSP įstaigas, per kurias gyventojai aprūpinami vaistiniais preparatais, ir apie kaimo gyvenamųjų vietovių gyventojų prašymus dėl jų aprūpinimo vaistiniais preparatais bus skelbiama Farmacijos departamento interneto tinklalapyje www.fd.lt.
Priėmus naująsias taisykles kaimo gyventojai gaus kokybiškesnes paslaugas, nes vaistinės atsakingas vaistininkas turės dažniau kontroliuoti pirminės sveikatos priežiūros įstaigos darbuotoją, atsakingą už vaistų pardavimą. Kartu pirminės sveikatos priežiūros įstaigos galės gauti vaistus greičiau ir dažniau negu iki šiol.
Vyriausybės
Spaudos tarnyba
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.