Tapkime draugais!

Pedagogai kviečiami į solidarumo akciją

Paskelbė:

Paskelbta:


Prasidėjus naujiems mokslo metams mokytojai pasijuto apgauti ir pažeminti. Vietoje žadėto atlyginimų pakėlimo Švietimo ir mokslo ministerija pateikė „Pavyzdinio mokytojo pareigybės aprašymo projektą“, kuris išspausdintas „Dialoge“ (2007 m. rugsėjo 7 d., Nr. 32).

Šį projektą galima vertinti kaip nevykusį ŠMM pokštą ar mokytojų baudžiavos įteisinimą. Negana to, Švietimo ir mokslo ministerija ėmėsi skaldyti vieną stipriausių šalyje Lietuvos švietimo darbuotojų profesinę sąjungą, o tokį skaldymą palaiko ir Vyriausybė. Savo nuomonę šiuo klausimu pareiškė Seimo Naujosios sąjungos frakcija („Mokytojai skaldomi iš viršaus“, „Respublika“, 2007 m. rugsėjo 24 d., Nr. 217). Rugsėjo 8 d. Tėvynės sąjungos taryba priėmė pareiškimą „Dėl mokytojų atlyginimų“, kuriame sakoma, kad Vyriausybė privalo tesėti viešai duotus pažadus ir artimiausiu metu teikti valstybės biudžeto pataisų projektą. Švietimo ir mokslo ministerija galėtų nedelsdama inicijuoti valstybės biudžeto tikslinimą ir mokytojų atlyginimus kelti nuo spalio ar lapkričio mėnesio („Tėvynės sąjunga: ar tikrai nėra galimybių mokytojams kelti atlyginimą?“, „Dialogas“, 2007 m. rugsėjo 21 d., Nr. 34).

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipiasi į šalies mokytojus, pedagogus, švietimo sistemos darbuotojus ir kviečia juos spalio 5 d. 14.30 val. atvykti prie Vyriausybės rūmų į solidarumo akciją. Bus pareikštas protestas prieš švietimo skurdinimą, pedagogų bendruomenės žeminimą visuomenės akyse. Akcijos metu Vyriausybei bus pateikti šie pagrindiniai reikalavimai: 30–50 procentų padidinti mokytojų, pedagogų, švietimo sistemos darbuotojų darbo užmokestį; mažinti mokytojų darbo apimtį; stiprinti mokytojo saugumą ir įtvirtinti tai įstatymuose, kurie gintų mokytoją nuo agresyvių mokinių ir jų tėvų; parengti ilgalaikę darbo užmokesčio didinimo mokytojams ir pedagogams programą.

Kuo gausiau dalyvaukime šioje akcijoje, kartu paminėdami Tarptautinę mokytojo dieną. Be visų švietimimo darbuotojų palaikymo vienai profsąjungai kovoti už mūsų bendrą reikalą yra sunku.

Romualdas RAMANAUSKAS

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos

Vilkaviškio rajono
susivienijimo pirmininkas

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content