Vaistininkas Jokūbas Saulelė nusprendė, kad nevalia versti iš lovos žmones tokį ankstyvą metą savaitgalį, kai dauguma iš jūsų, pavargę po savaitės darbų, tausojate kiekvieną miego valandą. Taigi nuo lapkričio 4 d. sekmadienio rytais ramiai ilsėkitės. Atsikėlę tada, kai jus natūraliai pažadins jūsų organizmas, o ne žadintuvas, 10 val. 40 min. įsijunkite televizorių ir žiūrėkite laidą „Sveikatai ir laimei“.
Laidos transliavimo laikas keičiasi, tačiau mūsų kūrybinės grupės uždaviniai lieka nepakitę. Svarbiausias siekis – puiki kasdienė mūsų žiūrovų savijauta.
Laida vis labiau žiūrima, ir tai mus džiugina, o sykiu – įpareigoja toliau atsakingai vykdyti savo misiją. Mes teiksime žiūrovams geriausius receptus nuo kūno ir dvasios negalių, siūlysime viską, kas geriausia žmogui: pačios gamtos sukurtus medikamentus, švelnias terapijos priemones, psichologų išmintį, daug naujų žinių iš visų medicinos sričių.
Tačiau tai dar ne viskas. Nuo šiol mes ne tik klausime, kaip jūs jaučiatės, bet ir kaip gyvenate. Kaip dirbate, ilsitės, maitinatės, sportuojate, pramogaujate, miegate? Kaip rūpinatės dvikojais ir keturkojais šeimos nariais, supančia aplinka? Kviesimės įvairių sričių sveikatos ir sveikos gyvensenos specialistus, kurie ras ką patarti visais šiais klausimais. Taigi mūsų laida bus orientuota į sveiko ir laimingo, tai yra GERO, gyvenimo būdo formavimą. Gero gyvenimo sąlyga – tai ne tik galimybė naudotis kokybiškomis medicinos prekėmis ir paslaugomis, bet ir gebėjimas skleisti gėrį aplink save.
Mes mokysimės nebijoti nieko, kas mums trukdo įgyvendinti savą GERO GYVENIMO viziją: vienatvės, skausmo, atstūmimo, nesupratimo, susvetimėjimo, sunkių ligų, net savęs pačių… Pasirinkę naujam sezonui dvi pagrindines nuostatas – „GERUMAS GYDO!“ ir „NIEKO NEBIJOK!“ – mes tikimės išvesti AUKSINĘ SVEIKATOS FORMULĘ.
Jūs galite paklausti, kodėl sveikatos laidoje svarbu kalbėti apie gerumą, koks yra judviejų ryšys? Mes atsakome: ogi tiesioginis. Autentiškiausia gerumo išraiškos forma, mūsų supratimu, yra žmonių elgesys vienų su kitais, ar tai būtų gydytojų ir pacientų, ar darbuotojų ir darbdavių, ar gyvenimo draugų bei mylimųjų tarpusavio santykiai. Atsainus, nerūpestingas, brutalus elgesys yra pagrindinis streso šaltinis. O stresas, kaip žinome, yra visų ligų motina. Jei susitelksime vien tik ties medikamentiniu gydymu, mes naikinsime ligų pasekmes, o ne jų priežastis. Psichologines motyvacijos bei tarpusavio santykių problemas mums padės gvildenti psichoterapeutas dr. Eugenijus Laurinaitis bei kiti specialistai. Todėl nepraleiskite mūsų naujos rubrikos „Nieko nebijok!“ Čia mes kalbėsimės apie fizinės ir psichologinės sveikatos tarpusavio ryšį: juk medikai iš patirties žino, kad optimistus lengviau gydyti nei pesimistus…
Profesionalūs mūsų laidos gydytojai Gintaras Urbonas ir Rūta Gancevičienė, be savo tiesioginių pareigų konsultuoti žiūrovus įvairiais sveikatos klausimais, imsis atsakingos etinės misijos – skatinti gydytojų ir pacientų tarpusavio supratimą bei pasitikėjimą, kad kenčiantieji nuo negalavimų liautųsi bijoję „žmonių baltais chalatais“. Apie tai bei apie įvairias gydytojų ir pacientų tarpusavio santykių vingrybes sužinosite medicininės etikos klausimams skirtoje rubrikoje „Bendravimo ribos“.
Kad gydytojas gali būti draugas ir geriausias patarėjas, savo pavyzdžiu įrodys mūsų laidos katalizatorius – režisierius ir aktorius Arvydas Ilginis. Jo personažas vaistininkas Jokūbas Saulelė sugeba prakalbinti garbiausius medicinos profesorius, kurių charizma ir autoritetas daro juos tariamai neprieinamus eiliniam mirtingajam. Tad nepraleiskite rubrikos „Konsultuoja profesorius“.
Mūsų žiūrovus visada labai jaudina originalūs filosofiniai psichologiniai „Receptai Tavajam AŠ“ – maži filosofinio psichologinio pobūdžio siužetai, lydimi muzikos ir vaizdų iš supančios aplinkos. Šioje jau tradicine tapusioje rubrikoje stengsimės padėti žmogui susigaudyti sunkiose situacijose, vidinėse problemose, kurias jis pats kuria savo laimei ar nelaimei, ligai ar sveikatai.
Tačiau vien žiūrėdami laidą sveiki netapsite. Mūsų tikslas – jus paskatinti ir duoti universalių sveikuoliškų receptų. Todėl, draugaudami su mūsų laida, galėsite ir turėsite galimybę rinktis priimtiną gyvenimo būdą, dvasines bei psichologines vertybes, skanius receptus kūnui ir dar daug ką. Na, o tiems, kas serga, kaip visada padėsime pasirinkti tinkamas gydymo priemones, t. y. švelnius ir efektyvius gamtos sukurtus vaistus, naikinančius ligos židinį.
Kyla klausimas: o gal liga ateina todėl, kad pavargstame nuo pernelyg didelių krūvių ir „super-projektų“ naštos? Juk taip norisi namų ramybės, taip gera „iškristi“ iš begalinių įvykių verpeto. Mūsų laida atskleidžia sveikatos paslaptis: naujo ryto pasveikinimas su arbatos puodeliu rankose jaukioje virtuvėlėje, mieli daiktai, supantys mus mūsų gyvenimo istoriją sugėrusioje namų aplinkoje, gražios vietos, kuriose esame įpratę lankytis, žmonės, sudarantys nematomą, bet giliai juntamą mūsų širdžių bendruomenę, – visi šie maži dalykai neša džiaugsmą ir didelį laimės pojūtį.
Prasminga savęs paklausti: ką man reiškia mano didžiosios svajonės, kokia jų vertė? Ką man duos trumpalaikė sėkmė, kuriai aš paaukojau savo sveikatą? Negi mano daiktai yra mano laimingumo kriterijus? Visi mes turime žemiškų svajonių, tačiau tuo pat metu slepiame savyje širdperšą dėl „kažko tokio“ neturėjimo. Ar galima sukurti patvarią laimę ant nepatvarių pamatų?
Praradę sveikatą, netenkame laisvės, tampame našta sau ir kitiems – artimiesiems, mylimiesiems. Verta pagalvoti, ar mes tikrai to norime sąmoningai? Tačiau įpratę elgtis su savo kūnu kaip su maišu, aptrauktu oda, mes patenkame į spąstus. Atsakomybė už savo sveikatą – atsakomybė už savo ir kitų laimę. Keistas dalykas ta laimė: kiek duodame laimės sau – tiek galime duoti ir kitiems.
Tad nuo lapkričio 4 d. žiūrėkite gerą laidą visai šeimai ramiu laiku, kai galite susikaupti prie to, kas svarbiausia.
Patricija DROBLYTĖ
Laidos „Sveikatai ir laimei“ redaktorė
Užsk. 7236
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.