Tapkime draugais!

Uždrausta paukščius išleisti į lauką

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina VAITKEVIČIENĖ

Vilkaviškio rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Jonas Dubauskas praneša, kad nuo vakar draudžiama paukščių laikytojams, įsikūrusiems trijų kilometrų spinduliu aplink paukštynus, savo sparnuočius išleisti į lauką. Nurodoma paukščius laikyti tvartuose, dengtuose aptvaruose, siekiant juos apsaugoti nuo kontakto su laukiniais paukščiais.

Rekomenduojama šį laikymo būdą taikyti visiems paukščių laikytojams.

Tokį sprendimą priėmė Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kai Lenkijoje vienas po kito patvirtinti paukščių gripo protrūkiai. Šiuo sprendimu siekiama dar labiau sustiprinti paukščių gripo prevenciją ir kontrolę.

Dėl šios ligos Lenkijos Mazoviecko vaivadijos paukštynuose sunaikinta daugiau nei pusė milijono vištų ir kalakutų.

Nors paukščių migracijos etapas jau pasibaigęs, tačiau laukiniai paukščiai – didžiosios antys bei gulbės – ir žiemos metu gali atskristi iš kitų Europos valstybių, ne išimtis – ir iš užkrėstų Lenkijos vietovių. Paukščių augintojai turėtų saugoti ir pašarus, kad laukiniai paukščiai jų neužterštų, nenaudoti vandens iš atvirų telkinių, į kuriuos gali būti patekęs paukščių gripo virusas.

Labai svarbu, kad žmonės, pastebėję keistą paukščių elgesį, neaiškių ligos simptomų, dažnus paukščių kritimus ar sumažėjusį jų dėslumą, pirmiausia praneštų rajono Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai telefonais 52 249, 52 243 arba privačiam veterinarijos gydytojui, siekiant laiku užkirsti kelią galimos ligos plitimui.

Specialistai tvirtina, kad dabar meteorologinės sąlygos yra labai palankios virusui plisti. Drėgnoje terpėje šis išsilaiko 104 dienas. Be to, ne tik paukščiai ir paukštiena gali būti užkrato šaltiniai arba pernešėjai. Pavojų kelia ir automobiliai, ir žmogaus drabužiai, ir pašaras, ir kraikas. Šiuo metu Lenkijoje yra nustatyti 6 paukščių gripo atvejai.

Pasak vyr. veterinarijos gydytojo-epizootologo Sigito Jašinsko, žmonės mūsų rajone rūpinasi savo ir auginamų sparnuočių saugumu. Rajono Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba jau sulaukė skambučių, kad viename ar kitame kaime neuždarytos kaimyno vištos.

Jau nuo pirmojo šios ligos židinio radimo dienos Lenkijoje bei mūsų pasienio postuose budi veterinarijos gydytojai, muitininkai ir pasieniečiai, tikrinantys kiekvieną iš Lenkijos įvažiuojantį automobilį.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content