Vilkaviškyje užaugusi, mokyklą ir kirpėjų kursus baigusi Julija, draugų patarta, pasirinko viešojo verslo administravimo specialybę vienoje Vilniaus kolegijoje. Deja, tuo pat metu studijuoti ir dirbti pasirodė per sunku – vakarais vis labiau įsisukdama į darbus vienoje sostinės kirpyklų Julija suprato, kad nebelieka laiko mokslams, tačiau be nuosavų pajamų išgyventi Vilniuje būtų neįmanoma. Negana to, ir paties uždarbio vos pakako maistui – apie didesnius pirkinius ar pagalbą silpnos sveikatos motinai ji tvirtino tuomet net nesvajojusi.
Išvažiavo laikinai
Kadangi darbą kirpykloje ji laikė ne tik amatu, bet ir saviraiškos galimybe, Julija ilgai nesvarstė, kai pasitaikė galimybė prisijungti prie Londone dirbančios vaikystės draugės Akvilės.
„Koks mano tikslas čia? Užsidirbti ir grįžti atgal. Darbo turiu dviejose kirpyklose, kartais miegu po 4–5 valandas per parą. Likusį laiką – ant kojų. Nemanau, kad artimiausiu metu kiltų noras leistis į pėsčiųjų žygį, net jei viliotumėt Niagaros kriokliais. Aš netgi sapnuose matau save miegančią“, – pasakojo Julija.
Šiuo metu ji ne tik uždirba kasdieniams pirkiniams, taupo butui ir studijoms, bet ir nuolat siunčia pinigų mamai, kuriai iš dukters gautos lėšos jau padėjo ne tik lengviau atsikvėpti, bet ir susiremontuoti sodo namelį. Sode Julija planuoja praleisti bent porą vasaros savaičių tiesiog ilsėdamasi su knyga po sena kriauše.
„Nenoriu švaistyti to,
ką sunkiai uždirbau“
Pokalbio metu Julijos veidas aptemo tik vieną kartą – pasakojant apie praėjusias Kalėdas, kai mergina mamai su meile užrašė kalėdinį atviruką, o į ją, kaip ir buvo įpratusi, paslėpė porą banknotų šventėms.
„Norėjau, kad pinigus mama ir brolis gautų anksčiau – skubiai reikėjo pinigų mamos vaistams. Dukart per metus jai reikalingas gydymo kursas brangiai kainuojančiais vaistais. Negavo nei sveikinimo, nei mano santaupų… – apgailestavo mergina. – Siunčiau antrąkart. Tik šįkart – iš pašto, per „Western Union“.
Kai grįžusi iš pašto paskambinau namo, pinigai jau buvo mamos piniginėje. Po to nelemto karto kitais būdais siųsti neberizikuoju. Ne tiek gaila pačių pinigų, kiek savo darbo ir nuvargusių kojų.“
Nors Lietuvoje Julija lankosi nedažnai, susitikusi su giminaičiais sako visuomet negailinti jiems istorijų apie nežinia kur pasimetusius iš užsienio keliavusius vokus su pinigais. „Kai Londone dirbantys pažįstami ima skųstis dėl nesėkmingai į Lietuvą nukeliavusių pinigų, visuomet pasiteirauju, kokiu būdu siuntė. Negaliu patikėti, kad ne tik vyresni žmonės, bet ir mano bendraamžiai vis dar susigundo siųsti pinigus vokuose ir šitaip sutaupyti keliasdešimt litų, nesuprasdami, jog rizika didžiulė! O paskui dar pyksta, kad į Lietuvą nenukeliavo kruvinu darbu uždirbtos santaupos…“ – stebisi pašnekovė.
Specialisto komentaras
Daugiau papasakoti apie saugesnius pinigų siuntimo būdus iš užsienio paprašėme AB Lietuvos pašto finansinių paslaugų skyriaus viršininkės Romualdos Griciukienės.
Su „Western Union“ pinigai atkeliauja per 15 minučių
„Siųsti pinigus vokuose ne tik nepatariama, bet ir draudžiama. Ko gero, paprasčiausia ir saugiausia alternatyva – pašto perlaida arba pinigų siuntimas per „Western Union“. Šiuo atveju gavėjas jūsų siųstus pinigus iš tiesų gali Lietuvoje atsiimti jau po 15–20 minučių“, – sakė ji.
Įprastai net tarptautinis banko pavedimas užtrunka ilgiau ir kainuoja ne ką mažiau, nei pinigų siuntimas per „Western Union“.
Pasak R.Griciukienės, pastaruoju metu pinigų siuntimas pašto perlaida populiarėja, mat naudotis šis būdas patogesnis ir pinigus siunčiantiems, ir juos gaunantiems. Juk neretai paštas būna arčiau negu bankas. O ir pati pinigų siuntimo procedūra labai paprasta.
Pašto skyrius arčiau nei bankas?
Siunčiant pinigus pašto perlaida tereikia ateiti į artimiausią paštą ir pageidaujamą sumą sumokėti grynaisiais pinigais ar mokamąja kortele. Pašto perlaidas litais galima išsiųsti ir atsiimti bet kuriame Lietuvos pašte – „Western Union“ atstovybės veikia 175-iuose Lietuvos paštuose, taip pat ir Vilkaviškio (J.Basanavičiaus a. 11), Kybartų (J.Basanavičiaus g. 9) paštuose ir kt. Ši tarptautinė finansinių paslaugų korporacija su „Lietuvos paštu“ bendradarbiauja jau nuo 2001-ųjų metų, o įvertinusių siuntimo per šią sistemą privalumus – vis daugėja.
Pinigų siuntimas, pašto perlaida naudojantis „Western Union“ paslaugomis – visiškai saugus būdas niekuo nerizikuojant perduoti pinigus tiems, kam jų reikia. Kad pinigai jau pervesti, už papildomą mokestį gavėjas gali būti įspėtas žinute ar telefono skambučiu. Nors pašto perlaidos išmokamos tos šalies valiuta, į kurią yra nusiųstos, siunčiant per „Western Union“ galima juos perduoti ir USD (Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais). Tai gali būti aktualu turintiems giminaičių ar artimųjų, pvz., kai kuriose NVS šalyse.
„Western Union“ paslaugomis naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje. Jei vis dar yra dvejojančių, ar suspės jų siunčiami pinigai pasiekti artimuosius prieš šventes, ir nežinančių apie šią galimybę, tuomet skubu juos nuraminti. Gal jūsų kalėdiniai atvirukai ir gali pavėluoti, jei neišsiųsite jų laiku. Tačiau per „Western Union“ siunčiami pinigai nukeliaus taip pat greitai, kaip ir visada, – per keliolika minučių. Gražių, šiltų švenčių visiems – ir galintiems jas švęsti Lietuvoje, ir esantiems toli nuo mūsų!“ – linkėjo R.Griciukienė.
Užsk. 8314
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.