Tapkime draugais!

Emigracijos aukos – vaikai

Paskelbė:

Paskelbta:


Lietuvoje vis daugiau vaikų netenka tėvų dėmesio bei meilės. Dėl nelaimių ir didžiulės emigracijos likę vieni, jie galiausiai tampa nesuvaldomi, svetimi ir pavojingi. Beveik kas antra šeima Lietuvoje išsiskyrusi. Lietuvaičiai išvažiuoja į užsienį ieškoti geresnio gyvenimo, o vaikai paliekami seneliams ar kitiems giminaičiams. Į užsienį išvažiuoja jauni žmonės, turintys mažų vaikų. Kadangi jiems įsitvirtinti ten nelengva, o kai kurie išvyksta nelegaliai, mažieji jiems sukeltų tik problemų. Todėl daugelis visai dar mažus vaikus palieka auginti seneliams. Po kiek laiko vaikai net neatpažįsta savo tėvų, auga kaip našlaičiai.

Pastebėta, kad be tėvų likę vaikai pirmiausia pradeda nesimokyti, paskui susideda su blogais draugais arba tampa labai uždari. Pradėjus ieškoti priežasčių, kodėl staiga iškilo pažangumo ir elgesio problemų, neretai paaiškėja, kad mokinio tėvų nebėra Lietuvoje. Šeimų dramų pasekmės – vaikų agresija, paauglių nusikalstamumas, jaunimo girtavimas. Bet meilės ir rūpesčio savo vaikui neišreikalaus nė viena institucija ar tarnyba. Siunčiami iš užsienio tėvų pinigai nė trupučio nešildo vaiko širdies. Didelė tikimybė, kad matydami, kaip blaškosi jų tėvai, šie vaikai užaugę sunkiai užmegs ilgalaikius santykius, bus nestabilūs ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe.

Tėvai sunkiai išgyvena išsiskyrimą su savo vaikais, bet vis tiek pasirenka didesnį atlyginimą, o ne šeimą. Juridiškai beglobiai vaikai palikti žiauriai realybei. Jų interesus turintys ginti pedagogai, vaiko teisių apsaugos darbuotojai netikruosius našlaičius pastebi tik jau iškilus problemoms.

Bent kiek daugiau emigrantų atžalomis turi pasirūpinti valstybė. Specialios programos, paramos grupės būtinos ne tik „pamestiems“ vaikams, bet ir tiems žmonėms, kuriems tenka prižiūrėti nepilnamečius tėvams išvykus. Panaudokime tam į užsienį dar nepabėgusius socialinius darbuotojus, ugdymo, psichologijos specialistus, kad ir vieni, ir kiti jaustųsi bent kiek reikalingi savo valstybei.

Vaida GIRDIJAUSKIENĖ

Vilniaus pedagoginio universiteto socialinės pedagogikos specialybės studentė

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content