1954 m. „Naujos
hidroelektrinės statyba“
Vos tik nutirpo sniegas, ant Šešupės kranto prasidėjo paruošiamieji statybos darbai. Trys kolūkiai: Kazlų Rūdos J.Janonio, Marijampolės rajono Izabelės Laukaitytės ir Vilkaviškio rajono „Gegužės Pirmosios“, statys tarpkolūkinę hidroelektrinę. Paruošiamiesiems darbams visi trys kolūkiai išskyrė specialias brigadas.
1956 m. „Apylinkės
tarybos posėdyje“
Keturvalakių apylinkės Tarybos posėdyje buvo apsvarstytas Keturvalakių krautuvės Nr. 3 darbas. Krautuvės vedėjas drg. Pečiulis nurodė, kad dėl Bartninkų kooperatyvo vadovų apsileidimo ne visada galima aprūpinti kolūkiečius maisto ir pramonės prekėmis. Jų stoka dalinai atsiliepia ir plano vykdymui. Kalbėję drg. V.Palukaitis, S.Brožukaitis nurodė, kad būtina aprūpinti gyventojus kasdieninio vartojimo būtinomis prekėmis, kaip žibalu, druska, rūkalais ir kt.
1967 m. „Sąžinė rami“
Vyturys jau skelbia pavasarį. Laukuose pasirodė mineralinių trąšų sėjėjai. Įprastinę savo dainą užtraukė traktoriai. Prasidėjo Didžiojo Spalio penkiasdešimtasis pavasario darbymetis. Visų rajono žemdirbių ryžtą – jubiliejiniais metais užauginti jubiliejinį derlių – Bartninkų kolūkio mechanizatoriai parėmė konkrečiais darbais. Visų pirma, dar praėjusių metų rudenį peržiūrėjo devynis traktorius. Dėl to žiemos remontą užbaigė gerokai anksčiau – vasario 1 dieną. Prasidėjus pavasario darbymečiui kolūkio mechanizatoriai į laukus išvairuos 16 kokybiškai suremontuotų traktorių.
1972 m. „Žiemos
skrebeliai yra“
Pavasario pasitikti, žiemos palydėti kvietė raiti kviesliai jaunus ir senus, vaikus ir suaugusius į pirmą kartą mūsų rajone organizuotą žiemos palydų šventę. Jau pravažiavo Vilkaviškio miesto gatvėmis ilgakarčiais žirgais kinkyta karieta, veždama ilganosę raganą, gerąją laumę ir jos atgaivintą Motiejuką, o žmonių minios vis plaukė į hipodromą, kur lyg į kermošių sugužėjo geriausi riestainių, bandelių kepėjai. Kaukėtų herojų būryje daug kas atpažino tokius, kurių yra ir tarp mūsų visuomenės narių. Nuo pat ryto vyko sportinės varžybos, kaip kas mokėjo, taip tas linksminosi. Raudojo žiema, deginti vedama, jos ašaros pabiro, nuplaukė pavasariškais upeliukais. Linksmi grįžo žmonės namo, kaip niekad spalvingai žiemą palydėję, pavasario sulaukę.
1980 m. „Švyturyje“
nuobodu
Nėra kas veikti „Švyturio“ kolūkio jaunimui. O čia jaunimo yra. Ir ne taip jau mažai. Galėtų ruošti kokius nors vakarus. Pavyzdžių toli nereikia ieškoti. Nerasdamas sau vietos, jaunimas šeštadienio vakarais eina ieškoti „prieglobsčio“ į Gutkaimio vaismedžių medelyno kultūros namus. „Švyturyje“ buvo kultūros namai. Su išdaužtais langais, su išgriuvusia krosnimi. O dabar ir visai jų nėra. Gutkaimyje pastatyti nauji kultūros namai. Jais rūpinasi pats ūkio vadovas. Prieš kurį laiką atvyko dirbti jaunas specialistas. Jis buvo tik ką baigęs Kauno J.Gruodžio muzikos technikumą. Atsirado ir jaunimo, norinčio dalyvauti saviveikloje. Jaunimą į šiuos kultūros namus sutraukia gabių organizatorių Aldonos Kilkuvienės ir meno vadovo Mečislovo Žilinsko nuoširdus darbas.
1999 m. „Vyriausybei paliepus – vėl prie srutų rezervuaro“
Į UAB „Balčiūnai“ srutų rezervuarą vėl buvo išpilta 1302,8 litro 93–96 laipsnių stiprumo spirito. Tokį kiekį per kratas policija atėmė iš pilstuko pardavėjų bei spirito tiekėjų. Vyriausybinę užduotį – sunaikinti konfiskuotą ar kitaip valstybei perduotą etilo alkoholį bei alkoholinius gėrimus – vykdė komisija. Jos nariai stebėjosi, kad naikina šimtus tūkstančių tonų gryno spirito, kai gydymo įstaigose jis limituojamas gramais.
2004 m. „Alvitiečiui
mugėje sėkmę lėmė…
ubagas“
Vilniuje šurmuliavusioje Kaziuko mugėje gausybė lankytojų turėjo progos pasigrožėti amatininkų ir liaudies kūrėjų išradingumu. Čia sutiktas medžio drožėjas alvitietis Raimundas Blažaitis džiaugėsi ne tik nuotaika, bet ir prekybos sėkme.
Nuo 1991 metų į Kaziuko mugę savo drožinius vežantis Raimundas šįkart sakė, kad sėkmę jam tikriausiai lemia… ubagas. Gerus penkerius metus brandinęs mintį, šiai mugei alvitietis iš ąžuolo išdrožė įspūdingą klūpančio žmogaus atkišta ranka figūrą. Per dvi dienas juokais Kaziu pavadintos skulptūros plikė ir atvėpusi lūpa praeivių buvo nuglostyta iki blizgėjimo.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.