Birutė NENĖNIENĖ
Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus bendruomenė tradicinio renginio – Atvirų durų dienos – svečių laukė praėjusios savaitės pradžioje. Pirmąsias dvi dienas skyriuje lankėsi mokytojų lydimi vidurinių mokyklų moksleiviai. Trečiąją dieną atvyko atstovai iš devynių pagrindinių mokyklų bei socialiniai partneriai: kelių vidurinių mokyklų direktoriai, Savivaldybės administracijos atstovai, Žemės ūkio ir Švietimo skyrių vedėjai bei specialistai.
Vilkaviškio skyriaus bendruomenė, pasitelkusi draugų iš Kudirkos Naumiesčio ir Marijampolės skyrių, parodė meninę programą, atspindėjusią mokinių ugdymo procesą ir užklasinę veiklą. Po jos pagrindinių mokyklų moksleiviai ir profesijos besimokantys jaunuoliai galėjo bendrauti diskotekoje bei pasivaišinti mokyklos jaunųjų konditerių paruoštais sumuštiniais, iškeptais pyragėliais. Socialiniai partneriai dalykišką pokalbį apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes tęsė taip pat skanaudami moksleivių ir jų mokytojų L.Urbšienės bei O.Vieraitienės paruoštų vaišių.
Šeimininkai turėjo tikslą supažindinti ne tik pagrindinių, bet ir vidurinių mokyklų vyresniųjų klasių moksleivius su kabinetais ir laboratorijomis, su specifinėmis mokymo priemonėmis. Pavyzdžiui, vidurinių mokyklų „moksliukams“ buvo atrakcija stebėti žaižaruojantį kalvės žaizdrą, pavairuoti modernų traktorių ar galingą kombainą, pamatyti, kuo skiriasi čia įrengti technologijų kabinetai nuo esančių bendrojo lavinimo mokyklose.
Beje, bėgant metams, paaugliams, ypač iš kaimo mokyklų, traktorius ar kita žemės ūkio technika nėra kaip stebuklas, nes prie jos linkęs dažnas vaikas nuo mažumės greta tėčio sėdasi ir išmoksta valdyti modernesnes mašinas nei Profesinio rengimo centro skyrius gali pasiūlyti.
Profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje šiuo metu mokosi 267 moksleiviai pagal keturias mokymo programas: technikos priežiūros verslo darbuotojų, apdailininkų (statybininkų), virėjų ir konditerių bei technikos šaltkalvių remontininkų. Ugdytiniai čia įgyja minėtų profesijų pradmenis. Tolesnis specialisto tobulėjimas ir augimas priklauso nuo individualių savybių, noro bei nusiteikimo.
Kadangi nuo praėjusių metų sausio mėnesio akredituota Marijampolės profesinio rengimo centro technologinės gimnazijos programa, skyriuje yra technologinio profilio gimnazijos vienuolikta ir dvylikta klasės. „Tai skirtingas dalykas negu humanitarinė ar realinė gimnazija. Technologinė gimnazija susijusi su darbine veikla, profesiniu rengimu, tačiau jos mokymo programos atitinka visus ugdymo planus. Mokiniai vienuoliktoje–dvyliktoje klasėse gali rinktis bendrąjį arba išplėstinį kursą“, – sakė skyriaus vedėjo pavaduotoja J.Urbaitienė. Pedagogė pastebėjo, jog pastaraisiais metais šią mokymo įstaigą rinkosi stipresni mokiniai, į apdailininkų (statybininkų) specialybę net buvo konkursas.
Svečiai iš kitų mokyklų ir socialiniai partneriai aplankė ir mokyklos bendrabutį, susipažino su gyvenimo sąlygomis, kurios, anot kaimo vaikų, „valia Dievo“. Taps šilčiau, kai pakeis langus, būtų jaukiau, jei kas nors padovanotų atlikusių baldų. Beje, mokyklos bendrabutis įsikūręs tik viename keturaukščio namo aukšte ir gyventi čia pastaruoju metu pasilieka tik apie dvidešimt moksleivių. Nemažai mokinių yra vilkaviškiečiai, o didžioji dalis jaunuolių mieliau važinėja iš namų.
Tų mokyklų, su kuriomis Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrius pasirašęs bendradarbiavimo sutartis, mokiniai susitinka dažniau vykdydami bendrus projektus, pasikeisdami meninėmis programomis, todėl bendrojo lavinimo mokyklų atstovų apsilankymas duoda abipusės naudos, geriau susipažįstama su mokymosi sąlygomis.
Sveikindama renginio dalyvius Švietimo skyriaus vedėja A.Finagėjevienė atkreipė dėmesį į puikias galimybes šioje mokykloje įsigyti gyvenime reikalingų profesijų ar pradėti verslininko kelią bei kartu įgyti vidurinį išsilavinimą.
Profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus vedėjas G.Šliauteris išreiškė dėkingumą socialiniams partneriams verslininkams ir ūkininkams, kurie priima jų mokinius praktikuotis. Mokykla ypač dėkinga ūkininkui V.Mačiuliui, kuris visą žiemą leido mokymosi tikslais naudotis savo naujais traktoriais ir kombainu.
Mokykla jaunuoliams sudaro sąlygas pasirinkti, kur jiems atlikti praktiką, keli konditerijos specialybės moksleiviai kasmet turi galimybę praktikuotis užsienyje. Šiuo metu yra diegiama informacinė sistema, kai darbdaviai galės paskelbti praktikos sąlygas, o mokiniai pateiks duomenis apie save.
Mokslo metai šioje mokykloje baigsis birželio paskutinę dieną. Įgiję vidurinį išsilavinimą ir specialybę, skyrių paliks per šimtas mokinių. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais dirbsianti mandatinė komisija lauks naujų ugdytinių, kuriems čia ne tik žadamas, bet ir duodamas geras profesinis išsilavinimas.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.