Tapkime draugais!

Kokias žiemines padangas rinktis savo automobiliui?

Paskelbė:

Paskelbta:


Laikas keisti

Vasarines padangas į žiemines privalu pasikeisti iki lapkričio 10 dienos.

Tačiau kasmet ne visi transporto priemonių savininkai skuba tai padaryti. O paskubėti iš tiesų verta, nes važinėjimas žiemą vasarinėmis padangomis yra ne tik nesaugus, bet ir prilygsta netvarkingo automobilio eksploatavimui.

Kita vertus, atlikti šią procedūrą dabar galima daug greičiau, nes nereikės stovėti eilėse.

Rizika sukelti eismo įvykį atsiranda ne tik iškritus pirmajam sniegui, bet ir orams atvėsus žemiau +7 laipsnių. Tuomet tikimybė padaryti avariją padidėja net 6 kartus, nes vasarinės padangos sukietėja ir praranda sukibimą su kelio danga. Todėl kuriant žiemines padangas naudojami kitokie, gerokai elastingesni, gumos mišiniai, užtikrinantys maksimalų sukibimą su keliu.

Lietuvoje vidutinė paros temperatūra, žemesnė nei +7 laipsniai, statistiškai būna nuo spalio vidurio iki balandžio vidurio. Nors orai mus dar lepina šiluma, tačiau vairuotojus norėtume įspėti, kad laukti pirmojo sniego tikrai neverta tiek dėl savo bei šeimos saugumo, tiek dėl būsimų eilių autoservisuose.

Daugelis vairuotojų ilgai stoviniuoja parduotuvėse ar servisuose prie gausių žieminių padangų lentynų neapsispręsdami, kokias gi padangas įsigyti.

Kaip sakė automobilių priežiūros centro „Marijampolės Eoltas“ atstovai, įsigyjant padangas reikėtų visų pirma atsižvelgti į patikimo pardavėjo rekomendacijas, taip pat į savo poreikius – kainą, automobilio tipą, nuvažiuojamų per metus kilometrų skaičių, gyvenamąją vietovę, kelius (miesto ar kaimo) ir panašiai.

Beje, renkantis padangas, būtina atsižvelgti ir į savo vairavimo manieras.

Anot „Marijampolės Eolto“ atstovų, žieminės padangos skirstomos į dygliuotas, minkšto mišinio, kieto mišinio ir universalias padangas.

Dygliuotas padangas patartume rinktis vairuotojams, norintiems maksimalaus saugumo ir pravažumo žiemą užmiestyje, kur keliai neprižiūrėti. Tačiau jei nuspręsite važiuoti į užsienį, geriau dygliuotų padangų nepirkti, nes daugumoje Europos šalių šių padangų eksploatavimas yra draudžiamas.

Tokiu atveju vairuotojams patartume rinktis minkšto mišinio padangas, kurios suteikia maksimalų saugumą tuo atveju, jei dygliuotų padangų eksploatacija draudžiama.

Šio tipo padangos netinkamos agresyvaus vairavimo mėgėjams, nes greičiau nusidėvi. Minkšto mišinio padangas svarbu gerai „privažinėti“ pirmąjį 1000 km. Yra ir kieto mišinio padangos, pasižyminčios maksimaliu sukibimu važinėjant asfaltuotais, neapledijusiais keliais ir didesniais greičiais. Jos labiau tinka eksploatuoti miesto sąlygomis geriau valomuose keliuose.

Padangų specialistai
rekomenduoja:


• pirkti tik naujas, automobilio ar padangų gamintojo reikalavimus atitinkančias padangas;

• visada naudoti visas keturias vieno gamintojo, tokio pat protektoriaus, matmenų, greičio bei apkrovimų indeksų padangas;

• esant netolygiam padangų dilimui, reikia patikrinti automobilio pakabą arba reguliuoti ratų geometriją, taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti padangų oro slėgį;

• nesirinkti seniai pagamintų naudotų padangų įtartinais pavadinimais.

Net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų. Todėl vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu keliuose, kurie žiemą neretai būna itin slidūs, o eismo sąlygos – kelis kartus sudėtingesnės nei vasarą.

Žieminės padangos
kur kas efektyvesnės


Ekspertų tyrimų duomenimis, žieminės padangos, palyginti su vasarinėmis, slidžiame kelyje yra daug efektyvesnės: miestų keliuose – 25 proc., o užmiestyje – net 35 proc.

Dygliuotos padangos, lyginant su paprastomis žieminėmis, stabdo dar 20–25 proc. efektyviau.

Specialistai pataria vairuotojams, kurie dažniausiai važinėja kaimuose, mažuose miesteliuose, verčiau pirkti dygliuotas padangas, o važinėjantiems miesto gatvėmis užteks paprastų žieminių.

Verta žinoti, kad lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3–4 mm.

Nesuklyskite

Kai kurie vairuotojai mano, kad žiemines padangas užtenka sumontuoti ant varančiųjų mašinos ratų, o kitos dvi gali būti ir vasarinės.

Padangų specialistų nuomone, tai yra klaidinga ir pavojinga nuostata. Automobilis, ant kurio sumontuotos dvi žieminės ir dvi vasarinės padangos, tampa labai nestabilus manevruojant: galiniai ratai netenka sukibimo su keliu ir mašina tampa nevaldoma.

Pigiau, bet ne geriau

Nors Lietuvoje Kelių eismo taisyklės leidžia žiemą važinėti ir universaliomis padangomis, tačiau padangų gamintojai įspėja, jog universalios padangos nėra tinkamai pritaikytos nei sausam asfaltui, nei apsnigtam ir slidžiam keliui.

Padangų mišinio guma nėra pritaikyta eksploatuoti konkrečiai kažkuriam sezonui, todėl šių padangų stabdymo efektyvumas ne toks, koks žieminių yra žiemą ar vasarinių – vasarą.

Universalios padangos skirtos švelnaus klimato šalių rinkai.

Naujos padangos –
patikimesnės


Padangų specialistai pataria nepirkti naudotų padangų, nors kartais jos būna ir dvigubai pigesnės.

Senų padangų protektoriaus guma būna jau sukietėjusi, praradusi elastingumą, tad keli papildomi stabdymo kelio metrai gali virsti rimta nelaime.

Šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti net kelių dešimčių skirtingų gamintojų padangų. „Marijampolės Eoltas“ pataria jas rinktis pagal finansines galimybes, tačiau vis dėlto įsigyti naujas.

Užsk. 8605

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content