Tapkime draugais!

Dainų šventės dalyviai

Paskelbė:

Paskelbta:


„Rudenėlio“ šokėjams entuziazmo nestinga

Vilkaviškio rajono pagyvenusiųjų žmonių klubo „Rudenėlis“ šokių kolektyvas gyvuoja jau nuo 2000 m. Iki 2006 m. rugsėjo mėnesio jam vadovavo Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos mokytoja Birutė Žadvydienė. Jai išvykus, klubo šokėjus buria kita šios mokyklos šokių mokytoja Vilija Merčaitienė.

Kolektyvas kartu su klubo dainininkais daug koncertuoja namuose ir išvykose. Viešėjo Lenkijoje – Punske ir Seinuose. 2003 m. dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėje, Vilniuje. Taip pat kolektyvas dalyvauja Lietuvos pagyvenusiųjų žmonių asociacijos renginiuose Vilniuje, Šakiuose, Tauragėje, Marijampolėje, Druskininkuose ir kt. Kolektyvas dalyvauja „Rudenėlio“ klubo išvykose, Vilkaviškio katedros renginiuose, religinėse šventėse. Kolektyvas intensyviai dirba, patys šokėjai rodė ir rodo daug iniciatyvos ir entuziazmo.



„Vingis“ pradžiugins kompaktine plokštele

1996-aisiais Vilkaviškio kultūros rūmuose meno vadovu pradėjus dirbti Gintui Turoniui, buvo suburta nauja kapela. Vadovas gerai pamena prieš 13 metų vykusią pirmąją repeticiją, kai į ją susirinko 9 muzikantai. Vieni iš jų anksčiau buvo groję įvairiose kaimo kapelose, kiti – visiški naujokai, tačiau „ragavę“ muzikinio rašto. Taip į būrį susiėjo profesionalūs muzikantai. G. Turonio atmintyje giliai įsirėžė ir pirmasis sugrotas kūrinys – Jurgio Gaižausko „Žarėnų valsas“. Kiek vėliau į repertuarą buvo įtraukti V. Juozapaičio, J. Gaižausko, J. Navakausko, L. Pranulio, A. Bražinsko, A. Kybarto, B. Mūro ir kitų autorių kūriniai.

Muzikinis kolektyvo „veidas“ susiformavo į kapelą atėjus Valdui Vasiliauskui. Jis su kitu puikiu solistu ir smuikininku Gintautu Andriulioniu sudarė vokalinį duetą. Visa tai lėmė tolesnę kolektyvo sėkmę ir populiarumą. Šio dueto atliekama B. Mūro daina „Antaniuko ūsai“ tapo vizitine „Vingio“ kortele.

Pirmoji sėkmė nusišypsojo 1997 m. atrankiniame Marijampolės apskrities kapelų konkurse „Grok, Jurgeli“. Tuomet vilkaviškiečiai buvo pakviesti į finalą, o V. Vasiliausko ir G. Andriulionio duetas pripažintas pačiu geriausiu. Jiems buvo įteiktas prizas – gyvas gaidys! Nuo to karto „Vingis“, kaskart komisijas ir žiūrovus nustebindamas trankiomis polkomis bei širdį glostančiomis dainomis, nė vienam apskrities kolektyvui neužleidžia lyderio pozicijų.

Ne atsitiktinai šioje dainų šventėje vilkaviškiečiams kartu su dar keturiomis geriausiomis respublikos kapelomis pavesta ypatinga misija – akompanuoti ansamblių vakaro šokėjams.

Ilgą laiką kapela buvo bevardė. Tik 1998 metų rudenį repetuojant muzikantų pamėgtą Jurgio Gaižausko maršą „Vingis“ ir buvo pasirinktas šis vardas.

Vilkaviškio kultūros centro kapela „Vingis“ – nuolatinė įvairių liaudiškos muzikos festivalių dalyvė ir konkursų nugalėtoja. Į populiarųjį liaudiškų kapelų festivalį Utenoje „Linksmoji armonika“ vilkaviškiečiai buvo pakviesti šešis kartus. Net tris kartus „Vingis“ sugebėjo apžavėti aukštaičius ir į Suvalkiją parvežė pagrindinį prizą. Ne kartą kapela buvo puikiai įvertina ir kituose festivaliuose bei konkursuose, kurie vyko Elektrėnuose, Trakuose, Jurbarke, Alytuje ir kitur. 2001-aisiais metais „Vingis“ tapo LTV projekto „Duokim garo“ (dabar „Gero ūpo“) finalininku.

1999 m. kapela pradėjo koncertuoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pirmoji kolektyvo išvyka buvo į Vokietiją ir Olandiją. Taip pat koncertuota Lenkijoje, Rusijoje, Danijoje.

Nuo 1998 metų liaudiškos muzikos kapela „Vingis“ yra nuolatinė respublikinių dainų švenčių dalyvė. Ši dainų šventė kolektyvui – jau ketvirtoji.

Per 13 gyvavimo metų mažai keitėsi muzikantai – daugelis čia groja nuo pat pirmos repeticijos, bet kolektyvas nuolat tobulėja, atnaujina savo repertuarą. Į jį „Vingis“ įtraukęs ir liaudies dainų, ir lengvosios muzikos kūrinių, kuriuos instrumentuoja pats vadovas G. Turonis. Ypač mėgstamos ir populiarios yra liaudies dainų pynės, kurioms žiūrovai neatsispiria – jie kartu su „Vingio“ vyrais traukia gerai pažįstamas melodijas. Repertuaras papildomas ilgamečio kapelos muzikanto ir kompozitoriaus Ričardo Makūno kūriniais.

Šių metų pabaigoje visiems gerbėjams ruošiama staigmena – pirmoji „Vingio“ kompaktinė plokštelė.

Visi, kurie nori išsamiau susipažinti su kapelos istorija, pavartyti nuotraukas, yra kviečiami pasižvalgyti kolektyvo internetinėje svetainėje www.kapelavingis.lt.

Kultūros skyriaus inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content