Tapkime draugais!

Policija ragina burtis į saugios kaimynystės grupes

Paskelbė:

Paskelbta:


Ne paslaptis, jog pastaruoju metu, vis didėjant nedarbui, rajone daugėja smulkių ir didesnių vagysčių. Ilgapirščiai gvelbia ne tik atokiose vietose paliktus daiktus, bet naktimis atklysta į sodybas, statybvietes, vasarnamius. Dingsta ir brangūs įrankiai, žemės ūkio padargai, technika, ir smulkesni rakandai, degalai, chemikalai, net augalai.

Atsižvelgdami į vagysčių, plėšimų ir kitokių nusikalstamų veikų nuosavybei augimo tendencijas ir siekdami gerinti tokių nusikalstamų veikų prevenciją bei atskleidimą, policijos pareigūnai ragina gyventojus burtis į saugios kaimynystės grupes. Saugios kaimynystės projektai vykdomi ne tik mūsų šalyje. Tai – viena populiariausių ir sėkmingiausių kada nors egzistavusių nusikalstamumo prevencijos priemonių.

Mūsų rajone jau veikia dvi saugios kaimynystės grupės. Jas sukūrė Pilviškių ir Virbalio miestelių bendruomenės. Į pirmuosius susirinkimus atėję bendruomenių pirmininkai, seniūnijų, švietimo įstaigų, bažnyčios bei verslo atstovai labai entuziastingai pritarė saugios kaimynystės idėjai. Virbaliečiai savo grupę pavadino „Virbalio vartais”.

Pilviškių bei Virbalio bendruomenių pirmininkai pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininku Rolandu Gyliu. Jose numatyta, jog saugios kaimynystės grupė įsipareigoja užtikrinti bendradarbiavimą su policija, vykdyti „nulinės tolerancijos“ teoriją. Tai reikštų, kad saugios kaimynystės grupės nariai įsipareigoja agituoti visuomenės narius, jog šie netoleruotų net smulkiausių pažeidimų, apie juos nedelsdami praneštų policijos pareigūnams, skatintų kiekvieno žmogaus pilietiškumą. Policija sutartimi įsipareigojo siekti, kad gyventojai jaustųsi saugesni, mažinti nusikalstamumą, kriminogeninius reiškinius bendruomenėje ir kt. Sutartimi tarsi numatoma, jog tų bendruomenių teritorijose, kurios turi saugios kaimynystės grupes, policijos pareigūnai patruliuos dažniau.

Susirinkimų metu bendruomenių atstovai išsakė nemažai pasiūlymų, kaip geriau užtikrinti viešąją tvarką, skatinti gyventojų bendradarbiavimą su policijos pareigūnais. Apsvarstyta ir diskretiškumo klausimas, nepilnamečių daromų pažeidimų prevencija. Jau pirmuose saugios kaimynystės grupių susirinkimuose aptartos pagrindinės veiklos kryptys, numatytas grupės narių bendras patruliavimas su policijos pareigūnais. Netrukus grupių nariams bus išdalyti specialūs šiam tikslui išleisti lankstinukai.

Policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkė Kristina Siriūnienė sakė neabejojanti, jog pilviškiečių ir virbaliečių pavyzdžiu netrukus paseks ir daugiau bendruomenių, o į jau susikūrusias grupes įstos daugiau narių – žmonių, kurie neabejingi kaimyno ir savo saugumui gyvenamojoje vietovėje. Iš viso rajone planuojama sukurti 10 saugios kaimynystės grupių.

Prevencijos poskyrio viršininkė išvardijo aštuonis darbus, kuriuos Jūs ir Jūsų kaimynai turi padaryti, kad įkurtumėte saugios kaimynystės grupę:

1. Susipažinkite su savo kaimynais ir sušaukite susirinkimą, į kurį pakvieskite Jūsų teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių.

2. Pasikeiskite telefonų numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai jais paskambinti, kitoje lankstinuko (jį pateiks policijos pareigūnas) pusėje susirašykite kaimynų duomenis.

3. Užpildydami pateiktą testą, aptarkite jį su kaimynais ir parodykite pareigūnui. Pasirašykite saugios kaimynystės protokolą, kurį pasiūlys pareigūnas.

4. Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti kartu su policijos bei seniūnijos ar kitų institucijų darbuotojais.

5. Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingus ir kreiptis į policiją matant daromą nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas Jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.

6. Išvalykite savo aplinką! Į šią veiklą įtraukite visus: vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Šiukšlės, apgriuvę pastatai, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas nusikaltimams.

7. Kreipkitės į seniūną ar tam tikrą savivaldybės padalinį, prašydami pagalbos sprendžiant šias problemas. Pasikonsultuokite su policijos, seniūnijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą, ir inicijuokite jų įgyvendinimą.

8. Suderinę su kaimynais, parinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę ir kt.

„Santakos“ inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content