Paskutinį spalio savaitgalį teko dalyvauti Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) aktyviausių narių susirinkime Kaišiadorių rajone.
Susirinko šeimos iš visos Lietuvos: Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos ir Aukštaitijos. Džiugu buvo matyti ne vien mamas, kaip įprasta mokyklose per tėvų susirinkimus, bet ir tėvus.
Tai buvo jaunos šeimos, tiek besidžiaugiančios pirmuoju savo kūdikiu, tiek auginančios keturias ar net šešias savo mažas atžalas. Svarbiausia buvo jausti tai, kad jas vienija tarpusavio atvirumas gyvybei ir meilei. Buvo gera žinoti, jog susirinko žmonės, neabejingi tam, kad mūsų visuomenėje atsirastų palankesnės sąlygos vaikams augti ir bręsti.
Pabuvus tarp tokių gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę švenčiančių šeimų, atsiranda daug vilties, kad mūsų visuomenė dar turi šansą pasveikti.
Šioms šeimoms yra suprantami ir popiežiaus Jono Pauliaus II vienoje iš enciklikų išvardyti uždaviniai, jog „vyras ir moteris, būdami labai skirtingi, papildydami vienas kitą, kuria palankią aplinką savo vaikams vystytis ir subręsti atsakingais valstybės piliečiais“.
Į susitikimą susirinko kelis kartus daugiau vaikų ir jaunimo nei suaugusiųjų. Tad po tokių renginių galima drąsiau pasvajoti: jeigu tokių šeimų Lietuvoje vis gausėtų, tai nereikėtų nei vaikų ar senelių globos namų.
Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos tikslas yra puoselėti šeimai palankią aplinką. Asociacijos nariai aktyviai dalyvauja šeimos politikos formavimo procesuose: dirba įvairiose ministerijų suburtose darbo grupėse, teikia siūlymus. Kitas NŠTA uždavinys – padėti šeimų nariams subręsti kaip krikščionims, dalyvaujant Bažnyčios gyvenime ir jos veikloje.
Todėl džiaugiuosi, kad mūsų rajone neliko be atgarsio projektas „Leiskit gyventi prasmingai“, smagu, kad į jį įsitraukė daug neabejingų žmonių.
Lapkričio 17 dieną Vilkaviškyje kaip tik vyks šio projekto tąsa – konferencija „Ar meilė ir atsakomybė eina kartu?“
Irena NAUJOKIENĖ
Nacionalinės šeimų ir tėvų
asociacijos narė, projekto
vykdytoja
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.