Tapkime draugais!

Skaitytojų laiškai

Paskelbė:

Paskelbta:


Pirmokų adaptacija mokykloje

Nutilus mokslo metų pradžios šurmuliui, prasidėjo naujas gyvenimo etapas ne tik mokiniams, bet ir jų tėveliams. Įdomu, kaip sekėsi pirmokėliams pirmaisiais mokslo metų mėnesiais? Tai ir paskatino į Vilkaviškio pradinę mokyklą sukviesti miesto ikimokyklinių įstaigų pedagoges, mokinių tėvelius. Renginio dalyviai dalijosi mintimis apie pirmokų adaptaciją mokykloje.

Mokymasis pirmokui – kokybiškai nauja veikla, bendravimas su naujais nepažįstamais žmonėmis, kitoks gyvenimo ritmas bei dienos režimas. Psichologų nuomone, vaiko gebėjimas rašyti, skaityti ir skaičiuoti dar negarantuoja, kad pirmokas greitai pritaps mokykloje. Labai svarbu atkreipti dėmesį į vaiko brandumą, savarankiškumą bei sugebėjimą užmegzti naujus kontaktus tiek su suaugusiaisiais, tiek su bendraamžiais.

Sėkmingas pirmoko pripratimas mokykloje didele dalimi priklauso nuo to, kaip vaikas paruošiamas mokyklai ikimokyklinėje įstaigoje, nuteikiamas šeimoje. Adaptacijos periodas gali tęstis nuo 2–3 savaičių iki pusmečio.

„Buratino“, „Eglutės“, „Pasakos“ vaikų lopšelių-darželių priešmokyklinių grupių pedagogės dalijosi mintimis apie ugdytinių pasiekimus, džiaugsmus ir ugdymosi sunkumus.

Mokytoja D. Striokienė pristatė atlikto tyrimo „Kognityvinis mokinių pasiruošimas mokyklai“, naudojant kontrolinio piešimo metodiką, rezultatus. Iš šio tyrimo paaiškėjo, jog dauguma vaikų labai gerai pasiruošę mokyklai.

Spalio mėnesį Vilkaviškio pradinės mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui J. Grakavinienė ir D. Rumbinienė stebėjo pirmose klasėse vedamas pamokas. Jų nuomone, klasėse kuriama ugdomoji aplinka ir mikroklimatas, skatinantis mokinius bendrauti ir bendradarbiauti, sudarytos sąlygos mokinių saviraiškai ir kūrybiškumui plėtotis.

Pirmųjų klasių mokytojos dalijosi mokslo metų pradžios patirtimi. Tai, kad dauguma pirmokų nesunkiai įveikia mokymo programą, savarankiškai atlieka užduotis, bendrauja su bendraamžiais, rodo, jog adaptacija vyksta sėkmingai.

Mokinių tėvai pasakojo, kaip jų atžalos jaučiasi grįžę iš mokyklos.

Specialistai atkreipė dėmesį į tai, jog adaptacijos laikotarpiu vaikui svarbu laikytis dienos režimo. Dienos režimo laikymasis leidžia pirmokui tinkamai pailsėti ir sėkmingai mokytis. Vaikui lengviau įveikti adaptacijos problemas, kai jaučia, kad tėvams jis rūpi, kai tėvai domisi, kaip jam sekasi. Mažyliui svarbu su tėvais ir artimaisiais dalytis patirtais išgyvenimais.

Renginio dalyviai nutarė: vaikų lopšeliuose-darželiuose atliktus vaikų ruošimosi mokyklai tyrimo rezultatus bei išvadas perduoti mokyklai; priešmokyklinio ugdymo grupėse ugdyti mokinių kantrybę, valią, drausmingumą, pareigingumą, savarankiškumą ir pasitikėjimą savo jėgomis; vaiką ugdyti kasdien, rodant gerą suaugusiųjų pavyzdį, mokant atsakomybės už savo elgesį, atjautos šalia esančiam, gebėjimo išklausyti, savitvarkos; padėti mokinių tėvams ugdyti tėvystės įgūdžius tėvų švietimo metu; tęsti bendradarbiavimą tarp mokyklos ir ikimokyklinių įstaigų, dalyvaujant įvairiuose renginiuose; reguliuoti mokinių mokymosi krūvį; namuose vaikams sudaryti tinkamas sąlygas pailsėti.

Vilkaviškio pradinėje mokykloje tai buvo vienas pirmųjų renginių, kuriuo siekta sutelkti prasmingam, nuosekliam darbui ikimokyklinių įstaigų pedagogus, mokinių tėvus bei mokytojus.

Aldutė SERNECKIENĖ

Vilkaviškio pradinės mokyklos mokytoja



Šventėje dalyvavo rašytojas

Lapkričio 23 dieną Jono Basanavičiaus sodyba-muziejus paminėjo 158-ąsias tautos patriarcho gimimo metines. Tądien Ožkabaliuose viešėjo knygelės vaikams „Jonas Basanavičius – barzdota varna“ autorius Rytis Daukantas.

Apžiūrėjęs sodybą bei ekspozicijas, autorius kartu su muziejaus darbuotojais išvyko į Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinę mokyklą, kur teatralizuoto jo knygelės pristatymo su nekantrumu laukė gausus būrys jaunųjų skaitytojų. R. Daukantą pakalbinti bei kūrybiniais įspūdžiais pasidalyti padėjo režisierės Aurelijos Čeredaitės paruoštas vaidinimas. Po teatralizuoto pristatymo, kurio dalyviais galėjo pabūti ir moksleiviai, autorius Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinei mokyklai padovanojo dvi knygeles su autografu bei linkėjimais.

Renginio pabaigoje muziejaus direktorė Rūta Vasiliauskienė padėkojo tiems, kurie šiemet aktyviausiai dalyvavo muziejaus edukacinėje veikloje. Dažniausiai muziejaus siūlomas edukacines programas lankė Sūdavos vidurinės mokyklos moksleiviai. Daugiausiai kartų savo auklėtinius į muziejaus siūlomas edukacines programas registravo, naujomis mokymosi muziejuje galimybėmis ir bendradarbiavimu domėjosi šios mokyklos mokytoja Laimutė Melninkienė.

2009 metų „Lietuviškiausios klasės“ konkurso nugalėtojais tapo Marijampolės Jono Totoraičio vidurinės mokyklos moksleiviai. Muziejuje jie lankėsi bei savo jėgas edukacinėje programoje „Vargo mokykla“ išmėgino dar būdami dešimtokais.

Šiemet konkurse dalyvavo 23 moksleivių klasės iš įvairių Lietuvos mokyklų. Beje, kartu su jaunimu rungėsi ir šešios mokytojų „klasės“.

Jono Basanavičiaus sodyba-muziejaus džiaugiasi visais, aktyviai dalyvavusiais muziejaus edukacinėje veikloje, ir tikisi tokio pat draugiško bendradarbiavimo ateityje.

Agnė MILIAUSKAITĖ

Muziejininkė



Dienos darželyje neprailgsta

Vilkaviškio „Eglutės“ vaikų lopšelio-darželio „Pelėdžiukų“ grupėje mes kiekvieną rytą paliekame savo vaikus rūpestingoms ir kantrioms auklėtojoms. Čia verda mažųjų gyvenimas, jie bendrauja tarpusavyje, užsiima įdomia veikla.

Lapkričio mėnesį mes, tėveliai, turėjome galimybę dalyvauti „Pelėdžiukų“ grupės ugdomojoje veikloje – stebėjome auklėtojos I. Sankūnienės ir jos ugdytinių veiklą „Piemenėliai – didi vargdienėliai“. Šį pasirodymą auklėtoja siejo su etnokultūrine veikla. Mažieji, jų auklėtoja ir auklėtojos padėjėja Virgutė buvo persirengę piemenėliais. Vaikučiai patys galėjo išgyventi piemenėlių varganą gyvenimą, ragavo naminės duonelės, kuri, anot keturmečių, buvo „rūgšti ir saldi“, „ganė“ aveles, žaidė žaidimus, skaičiavo, minė mįsles, sakė priežodžius ir patarles.

Taip buvo paminėtas Šv. Martynas – diena, kuri tapatinama su rudens palydomis, ganiavos pabaiga.

Iš darželio tiek vaikučiai, tiek tėveliai grįžo kupini įspūdžių ir teigiamų emocijų. „Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja I. Sankūnienė daug meilės ir kantrybės atiduoda ugdydama mūsų mažuosius smalsučius.

Vaida KRIŠČIŪNIENĖ

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content