Atėjusi žiema primena, kad eismo sąlygos tampa sudėtingos: slidūs keliai, blogas matomumas. Ne kiekvienas vairuotojas sugeba apskaičiuoti atstumą iki kitos transporto priemonės, kelyje nepastebi pėsčiųjų, dviratininkų, vadeliotojų. Dėl to įvyksta eismo nelaimės.
Žiema – visiems eismo dalyviams gana sudėtingas laikotarpis. Transporto priemonės vairuotojas atsakingas ne tik už savo, vežamų keleivių, krovinio saugumą, bet ir už sugebėjimą situaciją numatyti iš anksto. Sugebėjimas prognozuoti – viena svarbiausių transporto priemonės vairuotojo savybių. O kuo didesnis važiavimo greitis, tuo mažiau laiko lieka stebėjimui, prognozėms ir veiksmams, kad būtų išvengta pavojaus.
Protingas vairuotojas greitį moka pasirinkti atsižvelgdamas į eismo sąlygas: važiuoja greičiau – kai galima, lėčiau – kai būtina. Kiekvienam vairuotojui reikėtų tinkamai įvertinti tai, kad žiemą reikia važiuoti gerokai mažesniu greičiu, laikytis didesnio atstumo iki kitos transporto priemonės. Būtina tinkamai ir iš anksto pasirūpinti transporto priemonės technine būkle (padangomis, šviesos prietaisais, stiklo valytuvais, plovikliais) ir niekada nepamiršti, jog kelyje yra ir kiti eismo dalyviai – pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai. Vairuotojas ypač turi būti atidus važiuodamas tamsiu paros metu, prieš pėsčiųjų perėjas, užmiesčio keliuose ir visuomet turėti omenyje, kad žiemą eismo sąlygos gali pasikeisti per kelias valandas.
Siekdami, kad keliuose būtų kuo mažiau nelaimių, pareigūnai pataria vengti kelionių ypač blogomis meteorologinėmis sąlygomis. Atsižvelgiant į eismo sąlygas (lyja, sninga, plikledis, blogas matomumas), pasirinkti saugų greitį, laikytis reikiamo atstumo iki kito automobilio. Patartina visada išvažiuoti gerokai anksčiau, nei ten pat vykstant vasarą.
Pareigūnai primena, kad gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu. Ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais automagistralėse nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu.
Nemalonių staigmenų žiemą iškrečia automobilio akumuliatorius, tad jei leidžia konstrukcija, žiemą dažniau jį patikrinkite, kaip ir žvakes, valytuvus, aušinimo skystį, o stiklų plovimo vandenį nepamirškite pakeisti neužšąlančiu koncentratu. Venkite per didelius šalčius plauti automobilį, jei po to jis stovės lauke, taip pat ilgam nepalikite jo užtrauktu rankiniu stabdžiu. Durelių bei bagažinės atrakinimo spyneles ir stoglangio sandarinimo gumas sutepkite, kad jos neprišaltų. Nepamirškite, jog esant sudėtingoms eismo sąlygoms (transporto priemonių spūstys, slidus kelias, nenumatytos kitos kliūtys) sunaudojama daugiau degalų.
Visuomet turėkite stiklų valymo grandiklį ir pirštines. Jos praverčia ne tik valant sniegą, bet ir vairuojant (ypač jei vairas neaptrauktas oda). Be šių daiktų, kurie pravers žiemą, nepamirškite, kad kiekvienoje motorinėje transporto priemonėje, taip pat – ir traktoriuje, savaeigėje mašinoje, turi būti avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas, pirmosios pagalbos rinkinys, ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.
„Santakos“ inf.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.