Eglė KVIESULAITIENĖ
Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre įdiegta nauja programa. Ji medicinos įstaigai leidžia sutaupyti lėšų ir operatyviau nuvykti pas ligonius.
Tokią kompiuterinę programą, kuri neseniai įdiegta Vilkaviškio PSPC, turi dar nedaugelis šalies gydymo įstaigų. Tačiau jas ateityje privalės įsigyti visos poliklinikos, turinčios greitosios medicinos pagalbos tarnybas.
Įdiegus programą, kompiuterio ekrane galima matyti visus duomenis apie greitosios pagalbos automobilius. Svarbiausia, kad dispečeris, netrukdydamas medikų ir vairuotojų, gali žinoti, kurioje vietoje tuo momentu yra greitosios pagalbos automobilis. Pavyzdžiui, pagalbos prireikus Pilviškiuose gyvenančiam ligoniui, dispečeris kompiuterio ekrane esančiame žemėlapyje mato, kuris tarnybos automobilis yra arčiausiai šios vietovės. Į Kauno medicinos universiteto klinikas nuvežę ligonį ir grįžtantys medikai pakeliui gali užsukti ir į Pilviškius. Tokia priemonė suteikia galimybę ne tik operatyviau nuvykti pas ligonį, bet ir sutaupyti lėšų.
PSPC vyr. gydytoja Larisa Jelisejeva sakė, kad jau gali džiaugtis pirmaisiais rezultatais. Suskaičiavę mėnesio rezultatus, įstaigos vadovai akivaizdžiai pamatė, jog greitosios pagalbos automobiliai kuro sunaudojo daug mažiau. Kol nebuvo naujosios programos, automobiliai vidutiniškai per mėnesį sudegindavo kuro už 14 tūkst. litų. Pastarąjį mėnesį suma sumažėjo iki 8 tūkst. litų.
Šia programa naudojasi ne tik greitosios medicinos pagalbos dispečeriai, bet ir įstaigos vadovė, pavaduotojas ūkio reikalams, buhalterė, patys vairuotojai. Pastariesiems duomenų prireikia pildant kelionės lapus. Mat kompiuterio ekrane galima matyti tikslius duomenis, kiek kilometrų ir per kiek laiko nuvažiuota, kokiu greičiu skubėjo automobilis, kiek užtruko pas ligonį. Duomenys pateikiami šimtųjų dalių tikslumu. Juos leidžia perduoti automobiliuose įdiegta kompiuterinė navigacinė sistema.
PSPC Naujųjų metų išvakarėse pradėjo veikti dar viena nauja kompiuterinė programa. Ji taip pat skirta greitosios pagalbos tarnybai. Tokią turi ir policija bei kitos operatyvios tarnybos. Nuo šiol kompiuteris įrašys visus greitosios pagalbos telefonu skambinusiųjų pokalbius, fiksuos tikslų skambučio laiką, numerį, iš kurio skambinta. Ši programa padės ne tik patiems medikams kontroliuoti savo darbo kokybę, operatyvumą, bet ir suteiks galimybę kovoti su pagalbos tarnybų telefonais nuolat skambinėjančiais chuliganais. Nors ir iki šiol pokalbiai buvo įrašinėjami, tačiau kompiuterinė programa – kur kas progresyvesnė.
Įdiegusi minėtas programas, poliklinika galės drąsiai laukti auditorių, mat tokius reikalavimus greitosios pagalbos tarnybas turinčioms medicinos įstaigoms iškėlė Sveikatos apsaugos ministerija.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.