Tapkime draugais!

Dalį galvijų kraujo tyrimų kompensuos valstybė

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pirmąją metų dieną sustabdytas veršelių eksportas į Europos Sąjungos šalis gale sausio buvo atnaujintas, tačiau sunerimę galvijų augintojai pageidauja kuo greičiau atlikti galvijų kraujo tyrimus ir prašo informuoti apie visus pasikeitimus, kurie gali daryti įtaką jų verslui.

Nors supirkti ir išvežti veršelius į ES be pažymų apie sveiką bandą buvo skubiai uždrausta, naujos taisyklės ir jų įgyvendinimo būdai nesukurti taip greitai, kaip norėtųsi. Kilus šurmuliui, leista teikti prašymus teritorinėms Maisto ir veterinarijos tarnyboms, kurios užregistravo laikytojų prašymus prižiūrėti bandą, bei sudaryti sutartį su veterinarijos gydytoju dėl tuberkuliozės, bruceliozės ir enzootinės galvijų leukozės tyrimo bandoje. Šie dokumentai leidžia supirkėjui nupirkti ūkininko augintą gyvulį ir jį parduoti ES šalyse. Kol kas jokie tyrimai gyvuliams nebuvo atliekami – užteko tik prašymo VMVT ir sutarties su veterinaru. Atrodo, tiek triukšmo sukelta dėl žmogui pavojingų gyvulių ligų, o pakanka turėti tik kažkokį „popiergalį“.

Pasak VMVT Vilkaviškio skyriaus vadovo Jono Dubausko, visas instrukcijas, kaip turi būti vykdoma bandų priežiūra, teritorinės VMVT gavo tik praeitą trečiadienį. Veterinarijos specialistas sakė, kad kiekvienam rajonui skirta pinigų tuberkulinui ir mėgintuvėliams, reikalingiems kraujo tyrimams, įsigyti. Vilkaviškio VMVT šįmet tam bus skirta 16 tūkst. litų. Kol kas dėl bandos priežiūros užsiregistravo per 600 galvijų augintojų. Tai yra tik penktadalis karves auginančių ūkininkų. Kitiems, matyt, veršelių pardavimas ir eksportas yra neaktualus. Tačiau, pasak J. Dubausko, gali būti, jog ateityje minėtus tyrimus reikės atlikti visiems gyvulių ūkiams, mat Lietuva planuoja siekti laisvos nuo galvijų ligų šalies statuso.

Pagal nustatytą tvarką ūkininkas privalo per šiuos metus planingai atlikti visus tyrimus, reikalingus sveikos bandos statusui gauti. Žmogui šiuo metu kainuos tik veterinaro vizitas. Parduodantiems pieną ūkininkams bus kiek lengviau, nes bruceliozės ir leukozės tyrimai bus atliekami iš pieno mėginių ir galvijų kraujo imti nereikės. Tačiau, pasak J. Dubausko, bandoje kontroliavimo metu turės būti bent 30 procentų melžiamų karvių. Kitaip kraujo tyrimas bus reikalingas.

Apie visas naujoves ir pasikeitimus veterinarijos specialistas sakė informuosiąs ūkininkus pats, važinėdamas per seniūnijas.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content