Tapkime draugais!

Įvertinimo laukianti Gražiškių mokykla gražinasi ir turtėja

Paskelbė:

Paskelbta:


Birutė NENĖNIENĖ

Sunku rasti atsakymą

Gražiškių vidurinės mokyklos direktoriumi jau ketvirtas mėnuo dirba Arūnas Serneckas. Susitikę vasaros atostogų metu ištuštėjusioje mokykloje, pajuokavome, jog nuo darbo šiame poste pradžios praėjo daugiau nei šimtas dienų, todėl galima surasti dėl ko ir pakritikuoti. Skirtingai nei kitiems bendruomenės nariams, direktoriui dar nepriklauso atostogos – „neužsidirbo“.

Iki direktoriavimo A. Serneckas pustrečių metų dirbo „Šviesos“ leidyklos skyriaus vadovu, prieš tai dešimt metų vadovavo rajono Švietimo skyriui. Didelę profesinę ir vadovo patirtį turintis istorijos specialistas, užklaustas apie paskutinius pasikeitimus darbo biografijoje, šypteli, jog ir pats sau sunkiai randa atsakymą, kodėl pasiryžo direktoriauti Gražiškiuose. Gal dėl to, kad būdamas Mokyklų tobulinimo programos išorės audito konsultantas sukauptą patirtį iš įvairių šalies mokyklų nori kūrybiškai pritaikyti konkrečioje vietoje. Gal trauką į mokyklą galima paaiškinti tuo, kad pasirinkta profesija – mokytojas.

Buvę mokiniai prisimena, jog A. Serneckas įdomiai dėstė istoriją. Gražiškiuose kaip tik atsirado sąlygos mokyti istorijos vyresnių klasių moksleivius.

Ruošiantis akreditacijai

Sausio mėnesį švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtinta, jog Gražiškių vidurinėje mokykloje nuo 2010 metų rugsėjo bus akredituojama vidurinio ugdymo programa. Taigi iki A. Sernecko atėjimo į Gražiškius mokykloje atliktas paruošiamasis darbas, paskirti žmonės už medžiagos pagal tam tikrus kriterijus kaupimą.

„Peržiūrėjau parengtą medžiagą, pabendravau su ją rinkusiais žmonėmis. Nusprendėme susipažinti su panašų kelią nuėjusios Pilviškių „Santakos“ gimnazijos patirtimi. Esame dėkingi kolegoms pilviškiečiams, kurie detaliai ir maloniai viską parodė. Prieš išeidami atostogų, mokytojai paliko parengtą medžiagą. Dabar aš ją peržiūrinėju, o viską suderinsime, jei reikės – papildysime rugpjūtį, kai darbuotojai sugrįš iš atostogų. Akreditacijai būsime pasiruošę“, – sakė A. Serneckas.

Akreditavimo komisija į mokyklą atvyks spalio mėnesį, išvadas turėtų pateikti metų pabaigoje. 2011 metų rugsėjį mokslo metus Gražiškių mokykla pradėtų įgijusi gimnazijos statusą.

Dažo šviesiomis
spalvomis


Nors, direktoriaus manymu, ugdymo procese „remontai yra trečiaeilis dalykas“, tačiau jis džiaugėsi puikiais, darbščiais mokyklos darbininkais, kurie, nors ir nebūdami tos srities specialistai, dirba sąžiningai, kokybiškai.

Mokykla pradėta remontuoti tik pasibaigus mokslo metams. Keli žmonės jau sutvarkė apie dešimt kabinetų, išdažė grindis. Praėjusios savaitės viduryje buvo dažomas antro aukšto koridorius, numatyta sutvarkyti pradinių klasių korpuso koridorius, laiptinę, iš dalies – sporto salę. Seniūnija atsiuntė darbo biržos įdarbintų žmonių ir praeitą savaitę į išdažytus kabinetus buvo sunešti baldai.

„Reikia skubėti. Nė mėnuo nepraeis ir į darbą sugrįš mokytojai“, – A. Serneckas dalijosi mintimis apie tai, kaip greitai bėga vasaros dienos nutilusioje nuo mokinių klegesio mokykloje. Kai kurie atostogaujantys mokytojai jau užsuka norėdami pasitvarkyti kabinetus. Rugsėjo 1-ąją atėję mokiniai pamatys šviesiomis gelsvomis spalvomis perdažytas sienas.

Nemažai šalies mokyklų aplankiusiam A. Serneckui susidarė įspūdis, jog šviesiomis spalvomis išdažytos ugdymo įstaigų patalpos atrodo jaukiau. Tad direktorius džiaugėsi, kad jo vadovaujama mokykla pašviesės, bus patrauklesnis interjeras.

Svarbiausias tikslas

Iš Savivaldybės skirtų tikslinių lėšų mokykla jau įsigijo baldų biologijos, chemijos ir fizikos kabinetams. Turėdami sutaupytų mokinio krepšelio lėšų, gražiškiečiai perka mokymo priemonių ir vadovėlių, didesnį dėmesį skirdami gamtos mokslų kabinetams.

„Mokyklos tikslas yra mokyti. Jei norime rezultatų, tai reikia, kad vaikai turėtų iš ko mokytis, o mokytojai – su kuo dirbti. Pedagogų poreikius patenkinome šimtu procentų“, – jau įgyvendintus mokyklos tarybos sprendimus pagrindė A. Serneckas.

Direktorius laikosi tos nuostatos, kad mokymo įstaigoje svarbu ne išoriniai dalykai, o tai, jog kiekvienas darbuotojas turėtų visas savo darbui reikalingas priemones. Vadovo nuomone, mažiausiai laiko reikia skirti antraeiliams dalykams, o didžiausią dėmesį sukoncentruoti darbui su mokiniais klasėje.

Garantija išlikti

Kai maždaug prieš pustrečių metų tuometinis Švietimo skyriaus vedėjas A. Serneckas rajono Švietimo tarybai pateikė informaciją apie tai, kad visi kriterijai leidžia „Aušros“ mokyklai akredituoti vidurinio ugdymo programą, dėl Gražiškių tokios vizijos nebuvo. Pasikeitus švietimo politikos reikalavimams ir demografinei situacijai, pasikeitė ir sprendimai.

Ateinančiais mokslo metais Gražiškių vidurinę mokyklą lankys panašiai tiek pat mokinių, kaip ir praėjusiais, – beveik trys šimtai. Didelė dalis vaikų atvežami iš aplinkinių vietovių.

Kas pasikeis mokyklai tapus gimnazija, jei ją lankys be jokios atrankos visi 1–12 klasių mokiniai?

A. Serneckas paaiškino, jog akredituota vidurinio ugdymo programa reiškia, kad mokykla pasirengusi teikti vidurinį išsilavinimą pagal valstybinius kriterijus. Labai svarbu, jog dvylikos metų mokykla šioje vietovėje išliks ir ateityje, todėl šio krašto vyresniųjų klasių mokiniams nereikės važinėti į miesto mokyklas. Mokytojų perteikiamų žinių kokybe ši mokykla nė kiek nenusileidžia miesto mokykloms.

Gana sėkmingi buvo šiemetinių abiturientų brandos egzaminų rezultatai, kai kurių dalykų vidurkiai šiek tiek aukštesni nei rajono. Vienai moksleivei įteiktas atestatas su pagyrimu.

„Tai pasiekiama visos bendruomenės pastangomis“, – sakė A. Serneckas.

Turės herbą

Gražiškių mokykla turi garbingą ilgametę istoriją. Po jos skliautais mėgsta susitikti, prisiminimais pasidalyti įvairių laidų abiturientai. Praėjusią vasarą vyresniosios kartos mokinių, susibūrusių į „Gražiškiečių klubą“ Vilniuje, iniciatyva priešais mokyklą buvo pastatyta trimituojančio angelo skulptūra. Ji kaip šauklys visus gražiškiečius kviečia dažniau sugrįžti į tėviškę, pabendrauti. Mokykla toliau tęs ir kurs tradicijas, skatinančias šią trauką.

Pradėjęs dirbti Gražiškiuose A. Serneckas pasigedo simbolikos, kuri išreikštų šios ugdymo įstaigos tapatybę. Todėl kilo idėja paskelbti mokyklos herbo konkursą. Dabar mokyklos internetinėje svetainėje balsuoti pateiktas septintos klasės mokinės Rasos Valaitytės sukurtas herbo variantas, kurio simbolika panaši, kaip ir skulptūros.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content