Tapkime draugais!

Milijoninės skolos neleidžia likviduotis

Paskelbė:

Paskelbta:


Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos lik­vi­da­vi­mo pro­ce­są stab­do sko­los.

Kol ad­mi­nist­ra­ci­ja tu­ri sko­lų, jos ne­ga­li­ma lik­vi­duo­ti kaip ju­ri­di­nio as­mens. Di­džiau­sia sko­la sle­gia bū­tent bu­vu­sią Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­ją: už Gel­gau­diš­kio dva­ro rū­mų res­tau­ra­vi­mą ran­go­vams ne­bu­vo su­mo­kė­ta 1,34 mln. li­tų. Vil­niaus ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­ja li­ko sko­lin­ga 1,33 mln. li­tų, Tel­šių – be­veik 92 tūkst. li­tų.

Kaip tei­gia­ma Vi­daus rei­ka­lų mi­nis­te­ri­jos pra­ne­ši­me spau­dai, sko­los su­si­da­riu­sios dėl abe­jo­ti­nų vir­ši­nin­kų spren­di­mų. „Iš pat pra­džių bu­vau prieš tai, kad bu­vę ap­skri­čių vir­ši­nin­kai au­to­ma­tiš­kai tap­tų Mi­nist­ro Pir­mi­nin­ko pa­ta­rė­jais, ir siū­liau pa­lauk­ti, kol bus pa­teik­ti ga­lu­ti­niai lik­vi­da­ci­jos do­ku­men­tai. Pa­ma­žu į die­nos švie­są ky­la fak­tai, liu­di­jan­tys, jog kai ku­rie as­me­nys tik­rai ne­ga­li užim­ti su vals­ty­bės val­dy­mu su­si­ju­sių pa­rei­gų“, – pra­ne­ši­me tei­gia vi­daus rei­ka­lų mi­nist­ras R. Pa­lai­tis.

Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­ją į sko­las įstū­mė pro­jek­tas „Gel­gau­diš­kio dva­ro so­dy­bos res­tau­ra­vi­mas ir komp­lek­siš­kas pri­tai­ky­mas tu­riz­mo reik­mėms“, ku­riuo bu­vo ti­ki­ma­si gau­ti so­li­džią Eu­ro­pos Są­jun­gos fi­nan­si­nę pa­ra­mą. Dva­ro rū­mai sku­biai pra­dė­ti res­tau­ruo­ti vos ga­vus pre­li­mi­na­rų pa­tvir­ti­ni­mą, jog pro­jek­tas ati­tin­ka rei­ka­la­vi­mus. Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos ir ran­go­vo dar­bų per­da­vi­mo-priė­mi­mo ak­te nu­ro­dy­ta, kad per po­rą mė­ne­sių ob­jek­te dar­bų at­lik­ta ir pa­slau­gų su­teik­ta dau­giau kaip už 1,34 mln. Lt. Ta­čiau paaiš­kė­jo, jog pa­tiks­li­nus vi­sus duo­me­nis pa­raiš­ka fi­nan­suo­ti pro­jek­tą at­mes­ta. Be to, ki­lo įta­ri­mų, kad re­konst­ruk­ci­ją at­li­ku­sios įmo­nės nu­ro­dy­tos dar­bų kai­nos yra aukš­tes­nės nei rin­kos kai­nos, rea­liai at­lik­ti ne vi­si, nu­ro­dy­ti kaip jau įgy­ven­din­ti, dar­bai.

„Sup­ran­tu, jog ap­skri­ties va­do­vė bu­vo suin­te­re­suo­ta kuo grei­čiau pri­kel­ti dva­ro rū­mus, ta­čiau šian­dien ge­ri no­rai vir­to pa­pil­do­ma naš­ta vals­ty­bės biu­dže­tui: ran­go­vai, ne­ga­vę ža­dė­to už­mo­kes­čio, pa­tei­kė ieš­ki­nį dėl at­ly­gio už dar­bus, ne­te­sy­bų bei dels­pi­ni­gių. Toks neat­sa­kin­gas op­ti­miz­mas ne­ga­li­mas vals­ty­bi­nei ins­ti­tu­ci­jai, juo­lab be­si­ren­gian­čiai lik­vi­da­ci­jai“, – pa­si­pik­ti­ni­mo ne­slė­pė mi­nist­ras R. Pa­lai­tis. Pa­sak jo, vil­ties, kad šis klau­si­mas bus iš­spręs­tas be di­de­lių nuo­sto­lių, tei­kia Ša­kių sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, pa­si­ren­gu­si pe­rim­ti dva­ro rū­mus ir tęs­ti jų res­tau­ra­vi­mo pro­jek­tą.

„San­ta­kos“ inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content