Kristina VAITKEVIČIENĖ
Į redakciją paskambinusi Keturkaimio gyventoja pranešė, kad jų kaime neįmanoma naktimis miegoti, nes baubia nešerti kaimyno gyvuliai.
Skambinusioji pasakojo, jog alkani raguočiai prašosi žmonių pagalbos jau ne pirmą dieną. Labiausiai gaila neseniai apsiveršiavusios telyčios, kuri kenčia nemelžta.
– Apskritai kaimynas Juozas Mileris gyvena netvarkingai: iš kiemo smirda, prisiveisę daugybę šunų – nei prieisi, nei privažiuosi. Jis veža ten visokias atliekas, kaupia, o dabar dar ir smarkiai gerti pradėjo, – taip vienišą vyriškį apibūdino moteris, nenorėjusi sakyti savo pavardės, mat kaimyno, kaip ji aiškino, esama gana aršaus.
Nuvykus nurodytu adresu, pasitvirtino šio kaimo gyventojos žodžiai: kiemas – pilnas palaidų ir pririštų šunų. Medžiai, tvoros apkarstyti neįtikėtinais daiktais – senomis lėlėmis, skarmalais ir dar dievai žino kuo. Vidury kiemo mėtosi išgertas vyno butelis. Prisibelsti ir pakalbėti su šeimininku nepavyko, parėkavus po langais, niekas neatsiliepė. Atrodė, kad mūsų atvykimu labiausiai apsidžiaugė greta namų pririštas veršelis.
Apie J. Milerį paklausėme kaimo bendruomenės pirmininkės Irenos Apanavičienės.
– Na, nežinau, kas žmogui pasidarė, – pasakojo moteris. – Anksčiau jis gyvulius prisižiūrėdavo, o dabar jau kelinta diena kaip nesavas. Kaimynė iš gailesčio telyčią melžia. Nežinia, kaip čia baigsis.
Paskambinus į Vilkaviškio VMVT, šios tarnybos viršininkas Jonas Dubauskas pažadėjo, kad į Keturkaimį padėčiai ištirti nusiųs inspektorių.
Penktadienį, praėjus kelioms dienoms po keturkaimiškės skambučio, į J. Milerio kiemą tikrai įsuko veterinarų automobilis. Vyr. veterinarijos gydytojas Virginijus Isoda surašė patikrinimo aktą ir įspėjimą. Baudos sunkiai besiverčiančiam vyriškiui nepaskirta, juolab kad tądien J. Mileris jau buvo pamelžęs karves ir nunešęs pieną į pieninę.
Kaip sakė J. Dubauskas, netvarka kieme – jau ne veterinarų reikalas. Tuo turėtų susirūpinti seniūnas, seniūnaitis ar dar kas nors, kam „priklauso“.
Pasak veterinarų vadovo, jei toks faktas pasikartos, už gyvulių nepriežiūrą J. Mileriui bus skirta bauda.
Už piktavališką jų kankinimą ateityje gali būti nuspręsta gyvulius atimti priverstinai. Tolesnis raguočių likimas – utilizacija.
– Geriausia, kai aplinkiniai žmonės supranta ir pasigaili gyvūnų – pašeria, pamelžia, – sakė J. Dubauskas. – Kaime tai – eilinis atvejis, nes alkoholis neretai padaro savo juodą darbą.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.