Jau apie metus Lakštučių kaimo bendruomenės salėje kiekvieną penktadienį organizuojama jaunimo diskoteka, į kurią nuolat susirenka šokėjų iš įvairių rajono vietovių.
Pradžia kėlė abejonių
Idėja rengti šokius kilo vietiniam jaunimui. „Mes visi labai to norėjome, tačiau suaugusieji dvejojo“, – prisiminė Lakštučių gyventoja Aistė Šunskytė. Lakštučių kaimo bendruomenės pirmininkė Žydrūnė Duobienė taip pat sakė, jog buvo baimintasi, kad ėmus rengti šokius prasidės netvarka. „Kaip ir visur, taip ir pas mus atsirado skeptikų. Nors jaunimas labai prašė organizuoti diskotekas, tačiau suaugusieji bijojo, jog nebus išvengta neramumų: greitai viskas bus išlaužyta, išdaužyta, suniokota aplinka“, – teigė Ž. Duobienė.
Vyresnių žmonių būgštavimai nebuvo be pagrindo. Pradėjus rengti šokius, jau patį pirmą vakarą, kilus tarpusavio konfliktams, teko kviesti policiją. Atvykę pareigūnai tuojau pat išsprendė visus nesutarimus, tačiau taip pat pareikalavo kuo skubiau pabaigti šokius. „Tąkart taip ir pasielgėme. Vis dėlto, nors ir bijojome, nenuleidome rankų ir jau kitą savaitgalį vėl surengėme diskoteką. Daugiau problemų neiškilo – tai buvo vienintelis rimtesnis incidentas“, – teigė Lakštučių kaimo bendruomenės pirmininkė.
Išugdė tvarką
Nors rimtų nemalonumų šokiuose daugiau niekada nekilo, tačiau dar kurį laiką vienos problemos – šiukšlinimo – išvengti nepavykdavo. „Kelis pirmuosius kartus pasibaigus šokiams pririnkdavome maišus šiukšlių. Vėliau pradėjome drausminti: pamatę numetant šiukšlę, griežtai reikalaudavome ją pakelti ir nunešti į vieną iš gausiai pristatytų šiukšliadėžių“, – kalbėjo Ž. Duobienė. Pasak jos, šiuo metu tiek vietinis, tiek iš kitur atvykęs jaunimas jau stengiasi nešiukšlinti, prižiūri, kontroliuoja vieni kitus.
„Visada po diskotekos kitą dieną patys ateiname ir aptvarkome aplinką, suaugusiųjų niekada neprašome padėti – tai mūsų pareiga“, – pasakojo Lakštučių gyventoja Ligita Kupstaitė.
Kiti nesiryžta
Pasak Ž. Duobienės, ji dažnai bendraujanti su kitų kaimų bendruomenių atstovais ir šie nuolat teiraujasi, kaip sekasi organizuoti diskotekas. „Nors kiti ir domisi, tačiau patys į tai žiūri gana atsargiai. Niekur kitur suaugusieji nesiryžta prižiūrėti jaunimo šokių, nes neatsiranda savanorių“, – kalbėjo kaimo bendruomenės pirmininkė. Pasak jos, Lakštučiuose vykstančioje diskotekoje nuolat budi 3–4 suaugę vyrai ir bent dvi moterys.
Tiesa, anot pašnekovės, tvarkai palaikyti užtenka dviejų asmenų, tad kiti, kol vyksta šokiai, laiką leidžia prie bendruomenės salėje esančių biliardo, futbolo ar teniso stalų. Prireikus pagalbos, jie bet kada būna pasiruošę ateiti ir padėti, tačiau paprastai to neprireikia.
Su klubais nepalyginama
„Kiekvieną savaitgalį parvažiavusi namo skubu į šokius – čia susirenka visi draugai, pažįstami. Smagu ne tik pašokti, bet ir tiesiog pabendrauti“, – teigė sostinėje studijuojanti A. Šunskytė.
„Šokiuose nebuvau tik kartą, kai sirgau. Dėl to jaučiausi labai prastai“, – prisiminė L. Kupstaitė.
„Nors gyvenu Kaune, bet į Lakštučius pas giminaičius atvykstu labai dažnai, net ir žiemą. Lankytis diskotekoje labai patinka. Čia visuomet būna su kuo pašokti ar pašnekėti. Nors pažįstu ne visus, bet pastebėjau, kad susirinkusi publika labai draugiška, kultūringa“, – pasakojo Vaida Jakimavičiūtė. Ji teigė galinti palyginti Lakštučiuose vykstančią diskoteką su laikinosios sostinės jaunimo šokių klubais.
„Klubuose juntama didesnė įtampa, baimė, kad kam nors neužliptum ant kojos ir nebūtum pastumtas. Be to, ten ir muzika dažnai būna vienoda, tranki, todėl atsipalaiduoti yra paprasčiausiai sunku“, – tikino mergina. Anot jos, Lakštučiuose populiariausia lietuviška muzika.
Turi reikiamą įrangą
Norint organizuoti diskotekas, teko sukti galvą, iš kur gauti tinkamos įrangos. Didelė reikalingos sumos dalis buvo gauta iš įvairių parengtų projektų, bendruomenės lėšų. Taip pat finansiškai prisidėjo tiek Lakštučių jaunimas, tiek jų tėvai.
Šiuo metu kaimo bendruomenė turi įsigijusi beveik visą reikiamą įrangą: muzikos aparatūrą, vadinamąją dūmų mašiną, į muziką reaguojančias šviesas ir kt. Dalį nuosavos technikos į kiekvienus šokius atsineša Lakštučių gyventojas Žilvinas Ožakauskas, kuris dažniausiai ir yra atsakingas už muziką. Pasak Ž. Duobienės, artimiausiu metu ketinama įsigyti nešiojamus mikrofonus – tada reikiama įranga bus visiškai sukomplektuota.
„Už viską yra atsakingi keli jaunuoliai. Jie patys pasiskirsto, kas vieną ar kitą vakarą bus atsakingas už muziką, kurio namuose bus saugoma visa aparatūra. Visi jaunuoliai yra labai atsakingi, nebijo imtis iniciatyvos, visada pasiruošę ištiesti pagalbos ranką. Jais galima pasitikėti“, – džiaugėsi Ž. Duobienė.
Andrius GRYGELAITIS
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.