Tapkime draugais!

Gauti pirminiai tyrimo „ES vaikai internete II“ rezultatai

Paskelbė:

Paskelbta:


My­ko­lo Ro­me­rio uni­ver­si­te­to Psi­cho­lo­gi­jos ka­ted­ros moks­li­nin­kai kar­tu su ki­to­mis 25 Eu­ro­pos ša­li­mis da­ly­vau­ja ty­ri­me „ES vai­kai in­ter­ne­te II“ („EU Kids On­li­ne II“). Pro­jek­tą koor­di­nuo­ja moks­li­nin­kų gru­pė iš Lon­do­no.

Spa­lio 21 die­ną pa­skelb­ta tar­pi­nė ty­ri­mo ata­skai­ta, ku­rio­je pa­tei­kia­mi duo­me­nys, gau­ti ap­klau­sus 23 000 vi­sos Eu­ro­pos 9–16 me­tų vai­kus, tarp jų – apie 1000 vai­kų iš Lie­tu­vos.

Ty­ri­mo me­tu sie­kia­ma įver­tin­ti Eu­ro­pos vai­kų in­ter­ne­to nau­do­ji­mo ypa­tu­mus bei to­kius reiš­ki­nius, kaip vai­kų su­si­dū­ri­mas su sek­sua­li­nio ar prie­var­ti­nio tu­ri­nio in­for­ma­ci­ja, pa­ty­čio­mis elekt­ro­ni­nė­je erd­vė­je, pri­klau­so­my­be nuo in­ter­ne­to, ga­li­mais pa­vo­jais po­kal­bių sve­tai­nė­se ir so­cia­li­niuo­se tink­luo­se bei kt. Tar­pi­nė­je ata­skai­to­je nu­ro­do­ma, kad:

• in­ter­ne­to priei­gos bū­dai yra įvai­rūs – 48 pro­c. vai­kų nau­do­ja­si in­ter­ne­tu sa­vo mie­ga­muo­siuo­se ir 31 pro­c. nau­do­ja­si mo­bi­liuo­ju te­le­fo­nu ar ki­to­mis ne­šio­ja­mo­mis prie­mo­nė­mis;

• pu­sei vai­kų leng­viau bū­ti sa­vi­mi in­ter­ne­ti­nė­je erd­vė­je nei rea­lia­me gy­ve­ni­me;

• ber­niu­kai, ypač paaug­liai, daž­niau su­si­du­ria su sek­sua­li­niais vaiz­dais in­ter­ne­te, tuo tar­pu paaug­lės mer­gai­tės šiek tiek daž­niau gau­na ne­pa­do­raus ar­ba įžei­džian­čio tu­ri­nio ži­nu­tes in­ter­ne­tu. Mer­gai­tes pa­pras­tai nu­liū­di­na su­si­dū­ri­mas su to­kio po­bū­džio in­for­ma­ci­ja;

• 22 pro­c. 11–16 me­tų am­žiaus vai­kų su­si­du­ria su ki­tų in­ter­ne­to var­to­to­jų su­kur­ta po­ten­cia­liai ža­lin­go tu­ri­nio in­for­ma­ci­ja, su­si­ju­sia su nea­py­kan­ta (12 pro­c.), ano­rek­si­ja (11 pro­c.), sa­vęs ža­lo­ji­mu (8 pro­c.), psi­choak­ty­vių me­džia­gų var­to­ji­mu (7 pro­c.), sa­vi­žu­dy­be (5 pro­c.).

Lie­tu­vos vai­kų ak­ty­vu­mas in­ter­ne­ti­nė­je erd­vė­je yra ga­na di­de­lis, jie pa­si­žy­mi ge­rais nau­do­ji­mo­si in­ter­ne­tu įgū­džiais. Ta­čiau ne­pil­na­me­čiai yra ma­žai ap­sau­go­ti nuo po­rnog­ra­fi­nio tu­ri­nio me­džia­gos ir yra tarp daž­niau­siai nu­spren­džian­čių­jų su­si­tik­ti su as­me­ni­mis, už­mez­gu­siais pa­žin­tį per in­ter­ne­tą.

Vi­są „ES vai­kai In­ter­ne­te II“ pro­jek­to ata­skai­tos ver­si­ją nu­ma­to­ma pa­teik­ti lapk­ri­čio mė­ne­sį. Jo­je bus įtrauk­ti vi­sų 25 ša­lių duo­me­nys, nau­ji re­zul­ta­tai apie tė­vų įta­ką ir re­ko­men­da­ci­jos po­li­ti­kams.

Kęs­tu­tis SAL­DŽIŪ­NAS

M. Ro­me­rio uni­ver­si­te­to

vi­suo­me­nės in­for­ma­vi­mo
va­dy­bi­nin­kas

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content