Tapkime draugais!

Vaistininko skiltis

Paskelbė:

Paskelbta:


Ru­duo – per­ša­li­mo li­gų me­tas

Nors ru­de­nį į vais­ti­nes ima plūs­ti per­ša­li­mo li­go­mis – skau­dan­čio­mis gerk­lė­mis, ko­su­liu, tem­pe­ra­tū­ra, slo­ga – be­si­skun­džian­tys žmo­nės, Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­kė Ele­na Na­ce­vi­čie­nė sa­ko, kad ne­ma­žai su­lau­kia ir šla­pi­mo ta­kų už­de­gi­mais ser­gan­čių­jų vi­zi­tų. „At­ro­dy­tų, jog tai la­biau va­sa­ros li­ga, kai daž­niau mau­do­ma­si, sė­di­ma ant žo­lės, ta­čiau ru­de­nį, jei už­de­gi­mas ne­bu­vo iki ga­lo iš­gy­dy­tas, „iš­len­da“ jo lie­ka­mie­ji reiš­ki­niai“, – sa­kė vais­ti­nin­kė.

Tad jei va­sa­rą iki ga­lo neiš­si­gy­dė­te šla­pi­mo ta­kų ar inks­tų už­de­gi­mo, ti­kė­ti­na, kad ru­de­nį, kai lau­ke vė­su ir drėg­na, nu­ša­lus strė­nas li­ga at­si­nau­jins. Ypač daž­nai taip nu­tin­ka jau­nuo­liams, vil­kin­tiems trum­pes­nes, klu­bų ir už­pa­ka­lio, o kar­tais – ir pil­vo ne­den­gian­čias striu­kes.

Pra­si­dė­jus už­de­gi­mui, pir­miau­sia pa­daž­nė­ja šla­pi­ni­ma­sis, at­si­ran­da ne­ma­lo­nių po­jū­čių, ima skau­dė­ti že­miau gak­ti­kau­lio. Šla­pi­nan­tis ga­li per­šė­ti, kar­tais ne­tgi jun­ta­mas de­gi­nan­tis skaus­mas. Šla­pi­ni­mo­si pro­ce­sas vyks­ta ne­na­tū­ra­liai: šla­pin­tis no­ri­si, ta­čiau dėl di­de­lio ir ne­ma­lo­naus skaus­mo tai pa­da­ry­ti su­dė­tin­ga, nors šla­pi­mo kie­kis ir ne­di­de­lis. Šla­pi­mas ga­li bū­ti drums­tas, ne­ma­lo­naus, neįp­ras­to kva­po, kar­tais ja­me pa­si­ro­do ir krau­jo la­še­lių.

„Jei ser­ga­ma ne­be pir­mą kar­tą, žmo­gus pa­pras­tai jau ži­no simp­to­mus ir li­gą at­pa­žįs­ta vos jai pra­dė­jus reikš­tis. To­kiu at­ve­ju jam pa­kan­ka atei­ti į vais­ti­nę, ku­rio­je tik­rai bus pa­siū­ly­ta mais­to pa­pil­dų su stip­rios kon­cent­ra­ci­jos span­guo­lių sul­ti­mis, – jos itin veiks­min­gos gy­dant to­kius su­si­rgi­mus, – taip pat įvai­rių ar­ba­tų – meš­kauo­gių, bruk­nių, vais­ta­žo­lių mi­ši­nių“, – aiš­ki­no Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­kė.

Jei li­ga lė­ti­nė ir vis kar­to­ja­si, ne­pa­vyks ap­siei­ti be an­ti­bio­ti­kų. Tik jie ga­li veiks­min­gai nu­ga­lė­ti su­si­rgi­mą su­ke­lian­čias bak­te­ri­jas.

„De­ja, ten­ka pri­pa­žin­ti, kad re­tas ser­gan­ty­sis iki ga­lo iš­si­gy­do šį ne­ma­lo­nų už­de­gi­mą. Nors ir var­to­ja vais­tus, ge­ria pa­pil­dus, ta­čiau vos iš­ny­kus li­gos simp­to­mams me­di­ka­men­tų var­to­ji­mą nu­trau­kia. Ta­čiau taip sku­bė­ti tik­rai ne­pa­ta­ria­ma: rei­kia il­ges­nį lai­ką ger­ti bent jau ar­ba­tas, nes su­ša­lus už­de­gi­mas ga­li pa­si­kar­to­ti“, – kal­bė­jo vais­ti­nin­kė.

Ji pa­brė­žė, jog svar­biau­sia – steng­tis ne­suš­lap­ti ko­jų, ne­per­šal­ti, pa­si­rink­ti to­kius dra­bu­žius, ku­rie at­ša­lus, su­bju­rus orams deng­tų strė­nas bei už­pa­ka­lį. „Tik­rai ne vi­sa­da svar­biau­sia gro­žis. Gal­vo­da­mi tik apie tai, kaip at­ro­do­me, ga­li­me la­bai pa­kenk­ti sa­vo svei­ka­tai. Rei­kia sa­ve my­lė­ti“, – pa­ta­rė E. Na­ce­vi­čie­nė. Užsk. 7000

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content