Eglė MIČIULIENĖ
Vienas didžiausių Vilkaviškyje gyvenančios Gertos Lekešytės pomėgių – stalo žaidimai. Mergina priklauso Kauno stalo žaidimų klubui, tad panašų klubą norėtų įsteigti ir Vilkaviškyje.
Kviečia susiburti
Stalo žaidimus G. Lekešytė pamėgo jau seniai – žaidžia ir draugų kompanijose, ir su tėvais.
„Iš pradžių žaidėme „Monopolį“, „Alias“ ir kitus visiems žinomus žaidimus. Tačiau po kiek laiko jau norėjosi rasti kažką įdomesnio. Su draugu internete susiieškojome, jog Kaune veikia stalo žaidimų klubas „Hexagonas“. Nuėjome ten ir jau maždaug metus esame jo nariai. Šiuo metu klubas renkasi Kauno įgulos karininkų ramovėje, tačiau neretai stalo žaidimų mėgėjus priima ir įvairios kavinės. Šį klubą sudaro apie 20–30 įvairaus amžiaus narių: studentų, darbuotojų ir net bedarbių. Jie renkasi kartą ar du per savaitę ir puikiai leidžia laiką prie žaidimų stalų. Tinklalapyje www.hexagon.lt galite rasti ne tik informacijos apie šį klubą, bet ir keleto stalo žaidimų aprašymų“, – pasakojo Gerta.
Mergina norėtų suburti ir stalo žaidimus mėgstančius vilkaviškiečius. Tiesa, patalpų šiam tikslui kol kas nėra, bet Gerta jas tikisi rasti. Tuos, kas norėtų išbandyti šį smagų laisvalaikio leidimo būdą ar net pasiūlyti jam patalpas, G. Lekešytė kvietė parašyti trumpąją žinutę (tel. 8 657 75 440) arba elektroninį laišką adresu: gorgonas.sz@gmail.com.
Moko mąstyti
Pasak G. Lekešytės, stalo žaidimai padeda ne tik gerai praleisti laiką, bet ir smagiai pasijuokti, pasukti galvą, moko pagalvoti į priekį, lavinti strateginį, ekonominį mąstymą.
„Daugelis žmonių apsiriboja pačiais populiariausiais – prekybiniu žaidimu „Monopolis“ („Monopoly“), kariniu žaidimu „Rizika“ („Risk“) ar žinių pasitikrinimo žaidimu „Lietuva“. Vienas iš žinomesnių Lietuvoje yra ekonominis žaidimas „Katano salos naujakuriai“ („The Settlers of Catan“), Vilniuje net organizuojami šio žaidimo turnyrai. Tačiau yra dar daugybė įdomių žaidimų – tik reikia juos išbandyti“, – pasakojo mergina.
Gerta tvirtino, jog stalo žaidimai skirti ne tik vaikams: žaisti galima nuo 7 metų iki neriboto amžiaus. Neretai jaunesnio amžiaus žaidėjai nustebina patyrusius stalo žaidimų mėgėjus savo sumanumu, nestandartiniais sprendimais.
Tai nėra ir azartiniai žaidimai.
Įvairaus pobūdžio
Šiuo metu parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių stalo žaidimų: karinių, strateginių, ekonominių, fantastinių, loginių, vaidmenų, mitologinių, istorinių ir kitokio pobūdžio.
Populiarieji žaidimai „Monopolis“ ar „Rizika“ G. Lekešytei ir jos bendraminčiams yra mažiau įdomūs, nes juos žaidžiant nereikia daug galvoti – sėkmę daugiausiai lemia atsitiktinumas, išriedėjęs kauliuko skaičius.
O, pavyzdžiui, ekonominis žaidimas „Puerto Rikas“ („Puerto Rico“), kooperacinis „Vaiduoklių istorijos“ („Ghost stories“) Gertą žavi tuo, jog čia daug lemia žaidėjo gebėjimas mąstyti, suktis iš padėties.
Tiesa, stalo žaidimai kainuoja nemažus pinigus. Gero žaidimo kaina, anot Gertos, prasideda nuo 100 litų, o perkant papildymus ji dar labiau išauga. Tačiau G. Lekešytė tokių žaidimų turi per tris dešimtis – tiek, kad klubo pradžiai tikrai užtektų.
Žaidė pusę paros
Pačiai Gertai labiausiai patinka žaisti ekonominius žaidimus, kurie susiję su pinigų valdymu, gamyba, resursų paskirstymu ir konkurencija.
Vienas iš tokių – visame pasaulyje populiarus „Puerto Rikas“. Mėgstamas ir garsus žaidimas „Energetinė sistema“ („Power Grid“), kai žaidėjai steigia elektrines, perka joms resursus, į savo tinklą jungia miestus ir tiekia jiems elektrą.
Prie kiekvieno žaidimo yra informacija, kokio amžiaus žmonėms jis skirtas ir kiek laiko jį užtrunka žaisti. Kai kurie žaidimai yra gana sudėtingi ir jaunesnio amžiaus vaikams „neįkandami“.
„Įveikti“ skirtingus stalo žaidimus gali užtrukti nuo vienos iki keliolikos valandų. Mergina juokėsi, kad su gera kompanija žaidimą „Rizika“ kartą žaidė dvylika valandų.
Neria vąšeliu
Stalo žaidimai – tik vienas iš G. Lekešytės pomėgių.
Be jų, Gerta turi ir dar vieną užsiėmimą: ji daro dailius rankdarbius. Juos pristato internete, veža į muges.
Vąšeliu nerianti mergina yra sukūrusi puikių šalių, skraisčių, suknių, rankinių, pirštinių, netgi maudymosi kostiumėlių.
Iš siūlų ir karoliukų G. Lekešytė gamina ir papuošalus: įvairaus dydžio auskarus, sages, apyrankes bei riešines. Gerta yra nunėrusi netgi nuotakos suknelę ir šis darbas, ko gero, – vienas įdomiausių menininkės kūrinių. Labai originalus ir vienai Kauno dizainerei pagal užsakymą nunertas spalvingas paltas.
Daugumą savo dirbinių Gerta yra sukūrusi pati. Mergina supranta, jog šiuo metu rankdarbių srityje egzistuoja nemaža konkurencija, tad stengiasi, kad jos sukurti darbai būtų originalūs ir iš kitų išsiskirtų savitumu.
Interneto tinklalapyje http://pasipuosk.web.officelive.com galima rasti didžiąją dalį G. Lekešytės darbų.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.