Vilkaviškio pradinė mokykla suorganizavo respublikinę praktinę konferenciją „Vertybių ugdymas šeimoje ir mokykloje“. Tai buvo kaip tąsa ankstesniais metais Vilkaviškyje surengtos konferencijos „Sveikas vaikas – vartai į ateitį“. Ši konferencija buvo orientuota ne tik į švietimo sistemos darbuotojus, bet ir į mokinių tėvus. Renginys sulaukė daugiau nei 150 dalyvių iš Vilkaviškio rajono, Marijampolės bei Alytaus, jame dalyvavo maždaug 20 įstaigų atstovai. Darbas vyko sklandžiai, nes jam ruošiantis daug pastangų įdėjo mokyklos pedagogės, direktorė A. Strazdienė surado rėmėjų, o „Aušros“ gimnazija suteikė patalpas.
Konferencijoje svečiavosi ir sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus vedėja A. Finagėjevienė, skyriaus vyr. specialistės I. Meseckienė, E. Šventoraitienė, Savivaldybės atstovės D. Viltrakienė, D. Sabašinskienė.
Projekto iniciatorė, Vilkaviškio pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Grakavinienė dalyviams pristatė konferencijos tikslą – „Tobulinti mokytojų ir tėvų pedagogines kompetencijas, akcentuojant žmogiškųjų vertybių ugdymo būtinybę ir įgyvendinimo galimybes“. Šio tikslo kryptingai buvo siekiama konferencijos metu.
Pirmąją konferencijos paskaitą skaitė dr. kun. Rimantas Skinkaitis. Jis nagrinėjo žmogaus vertybinių nuostatų klausimus, pabrėžė dvasinių ir amžinųjų vertybių svarbą. Kitą bendrą paskaitą tema „Meilė – žmogiškųjų vertybių pagrindas“ skaitė profesorius, edukologijos mokslų daktaras Albertas Piličiauskas. Jis tęsė kunigo mintį apie krikščioniškųjų vertybių svarbą, nagrinėjo meilės temą. Pasak lektoriaus, meilės vertybei Lietuvoje ir pasaulyje atrastas pakaitalas – seksualumas. Meilės terminas tapęs nepatogiu žodžiu, nes jis įpareigoja gerbti ir atjausti kitą žmogų, pagelbėti. Iš šių vertybių kyla pareiga ir atsakomybė.
Antroji lektoriaus paskaitos dalis buvo pavadinta „Meilė ugdytojo gyvenime“. Jo teiginiai buvo orientuoti į tai, kad mokytojas privalo ne tik mokinį mylėti, bet ir išmintingai iš jo reikalauti. Kadangi dabar mokykla neauklėja mokinių, o tik teikia žinias ir ruošia „šimtabalininkus“, todėl vaikui trūksta dorovinio imuniteto. Jį turi suteikti tėvai.
Po bendrų paskaitų konferencijos dalyviai pasidalijo į keturias grupes. Socialinių mokslų daktarė Lolita Navickienė savo grupėje nagrinėjo vaiko pažinimo ir pripažinimo temą, kaip ištirti nepilnamečio emocinę būklę per menus, vyko praktiniai užsiėmimai.
Tikybos mokytoja metodininkė Vilma Balandienė skaitė paskaitą apie dvasinius vaiko ir apskritai žmogaus poreikius.
Dar vienoje grupėje konferencijos organizatorė J. Grakavinienė analizavo šeimos ir mokyklos santykių turtinimo problemą. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos psichologė Leokadija Balsienė išryškino vaiko amžiaus tarpsnių psichologiją, nagrinėjo psichologines šeimos problemas.
Baigiamajame konferencijos posėdyje vyko diskusijos, buvo priimtos ir paskelbtos konferencijos išvados – rekomendacijos tėvams ir mokytojams, bažnyčiai bei žiniasklaidai.
Rasa KURŠENTAITIENĖ
Vilkaviškio pradinės mokyklos mokytoja metodininkė
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.